Antradienis , 19 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Dar kartą apie refliuksą – nemalonų virškinimo sutrikimą, kankinantį dažną

Dar kartą apie refliuksą – nemalonų virškinimo sutrikimą, kankinantį dažną

refliuksas

Žmonės anksčiau, kalbant apie sveikatos sutrikimus, buvo kur kas mažiau išprusę ir apie savo savijautą kalbėjo tik abstrakčiai, o ne vartodami konkrečius medicininius terminus. Šiandien situacija yra gerokai pasikeitusi (galima spėti, jog didelės įtakos tam turi laisvas priėjimas prie visagalio interneto). Dar prieš apsilankant pas specialistą, dažnas mėtosi tokiomis frazėmis kaip „man yra refliuksas“ ir panašiai. Kas iš tiesų yra tas vadinamasis gerklės refliuksas, kaip šį atpažinti, o sergant – gydyti?

Nemalonų rėmens jausmą esame patyrę kone kiekvienas, tačiau ar tai tikrai yra refliuksas, galima spręsti iš dažnai pasikartojančių šiam sutrikimui būdingų simptomų. Rėmuo, nemaloniai kartus jausmas burnoje, atpylimas, pykinimas, „rūgštus“ atsirūgimas, pilvo pūtimas, perpildyto skrandžio jausmas ir skausmas vadinamojoje duobutėje, sutrikusi rijimo funkcija – požymiai, keliantys rimtą įtarimą, jog įprastą gyvenimo rimtą kėsinasi sutrikdyti nemalonusis tulžies refliuksas.  Sąsajų turėti gali refliuksas ir dusulys. Atrodo, mažai ką bendro turintys procesai, tačiau reikia nepamiršti, jog žmogaus organizme viskas yra susieta ir veikia priklausomai vienas nuo kito. Bene blogiausia šios ligos savybių – gyvenimo gadinimas ne tik suaugusiems žmonėms, gebantiems adekvačiai reaguoti į savo sveikatos būklę, bet ir mažiesiems pacientams: „refliuksas vaikams“ ir „refliuksas kūdikiui“ – populiarios temos, diskusijos sulaukiančios tiek internetinėje erdvėje, tiek gydytojo kabinete.

Refliuksas – virškinimo sutrikimas, sukeliantis nemažai diskomforto, tačiau, kaip ir daugelio kitų ligų atveju, būklė gali būti kontroliuojama bei stabilizuojama. Tiesa, nereikia tikėtis, jog refliuksas, išgėrus stebuklingą piliulę, bus kaip ranka nuimamas. Ieškant informacijos apie šią ligą, vieni populiariausių raktinių žodžių – „refliukas ko nevalgyti“ ir „refliuksas dieta“. Vadinasi, norint atsikratyti įkyraus rėmens, teks suimti save į rankas ir stebėti, kas dedama į burną. Rekomenduojama valgyti reguliariai, mažomis porcijomis 5-6 kartus per dieną, atsisakyti ar iki minimumo sumažinti riebaus bei saldaus maisto kiekį, nerūkyti, nevartoti alkoholio, aštrių prieskonių, šviežios duonos, kavos, mėtų (vietoje dažno prieš miegą geriamos mėtų arbatos, pasidomėkite tema „refliuksas arbata“). Žodžiu, beveik nieko naujo nepasakėme: sveikas gyvenimas – vaistas bei efektyviausia profilaktinė priemonė nuo visų ligų, refliukso taip pat.

Taip pat skaitykite

Pasiruošimas artėjančioms Kalėdoms

Kai gražiausios metų šventės artėja nesustabdomu greičiu, visiškai suprantama, kad mus gali apimti nerimas ir ...