Ketvirtadienis , 25 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Ar Apple iPad gali tapti puikiu pagalbininku moksluose?

Ar Apple iPad gali tapti puikiu pagalbininku moksluose?

Mokslo metai jau prasidėjo, tad mokiniai ir mokytojai vėl kimba į mokslus. Studentai grįžta į universitetus ir siekia savo tikslų akademinėje aplinkoje. Šiais laikais, mokslas neatsiejamas nuo informacinių technologijų, tad logiška, jog kiekvienam moksleiviui, studentui bei mokytojui reikalingas geras kompiuteris, kuris padėtų patogiai rasti informaciją tiek pamokų ar paskaitų metu, tiek ir po jų. Naujų mokslo metų proga, daugelis elektroninių parduotuvių siūlo akcijas Apple Macbook nešiojamiems kompiuteriams bei Apple iPad. Nuolaidos yra puikus dalykas, tačiau prieš perkant tokį įrenginį, verta pasidomėti, ką jis gali ir kuo jis mums pravers naujaisiais mokslo metais. Ar tai, ką siūlo oficiali Apple parduotuvė, yra geriausias variantas? Pasidomėkime, kokius privalumus Apple iPad turi, lyginant su kitais planšetiniais kompiuteriais.

Apple iPad įrenginys yra universalus ir mobilus

Tuo įsitikinti nėra sunku – vaikas galės skaityti elektroninę knygą taip, lyg skaitytų tradicinę spausdintą knygą, kadangi puslapiai verčiasi rankos judesiu, o speciali ekrano technologija leidžia skaityti tekstą taip, lyg tai būtų spausdintas popierius. Kitas svarbus dalykas – pamokas su iPad galima vesti ir vaikštant mieste, renkant naudingą informaciją ar fotografuojant istorinius objektus. Apple taip pat siūlo piešimo, rašymo programas, o kiek iš viso yra edukacinių programų Apple Store ir kituose šaltiniuose, skirtuose iPad planšetėms, būtų net sunku paskaičiuoti.

Apple iPad
www.letsgodigital.org nuotr.
  • Įrenginys prisitaiko prie mokinio ar studento poreikių.

Galima keisti šriftą, apšvietimą, kontrastą. Negana to, įrenginys gali būti valdomas ne tik rankos judesiais, tačiau taip pat ir balsu. Pirštų kombinacijos, kuriomis yra valdomas ekranas, gali būti koreguojamos pagal kiekvieno mokinio poreikius, tad nieko keisto, jog iPad yra taip pat puikiai tinkanti mokymo priemonė specialių poreikių mokiniams.

  • Prezentacijos gali būti demonstruojamos be laidų.

Įdomu tai, kad Apple pristatė naują „AirPlay“ technologiją, kuri leidžia be laidų persiųsti PowerPoint ar kitos skaidrių programos prezentacijas tiesiai į projektorių. Tai palengvina darbą daugeliui mokytojų ir taip pat sukuria galimybę greičiau pradėti darbą su prezentacijomis, kurios tampa vis svarbesne šiuolaikinio mokymosi dalimi.

  • Išmanieji įrenginiai kelia mokinių motyvaciją.

Turbūt nereikia net jokių specialių apklausų ar tyrimų, kad būtų galima konstatuoti, jog mokiniams kur kas įdomiau ir smagiau mokytis ne iš vadovėlių, bet iš išmaniųjų įrenginių. Vedant pamoką su iPad pagalba, pastebėsite, kad mokiniai kur kas greičiau įsitraukia į mokslo veiklą, dažniau siūlo savo idėjas ir stengiasi padėti, kad darbas atneštų naudos.

  • Lengva naudotis medžiaga ir dalintis.

Apple sistema siūlo patogią prieigą prie visos mokymosi duomenų bazės. Yra paslauga pavadinimu „iTunes U“, į kurią gali prisijungti mokytojai bei mokiniai ir taip sukurti virtualią mokymosi bendruomenę. Tokiu būdu, bus kur kas patogiau bendrauti ir bendradarbiauti, o gausybė informacijos bei failų dalinimosi programėlių, tokių kaip „DropBox“, padės mokiniams patogiai ir punktualiai išsiųsti atliktus darbus savo mokytojui arba pasidalinti svarbia medžiaga su savo mokslo draugais.

Pristatėme penkis svarbius mokslo su Apple iPad privalumus, tačiau akivaizdu, kad jų yra gerokai daugiau.

Taip pat skaitykite

Ajurvediniai principai puoselėjant savo grožį

Grožio pasaulis šiandien vis dažniau atsigręžia į senąsias tradicijas. Ajurveda – senovinė gydymo sistema, atsiradusi ...