Ketvirtadienis , 1 gruodžio 2022
Pagrindinis / Įvairenybės / Verslininkais gimstama ar tampama?

Verslininkais gimstama ar tampama?

Galima sakyti, kad visų verslininkų vaikai gyvenime pasiekė daug tik todėl, kad jų tėveliai yra daugiau arba mažiau įtakingi asmenys gebantys praplėsti ir savo vaikų pasaulėžiūrą. Taip, iš dalies tai tiesa, kadangi esant galimybėms tik blogas tėtis nepadėtų savo vaikui labiau siekti reikiamų tikslų. Tačiau tuo pačiu galima svarstyti, kad egzistuoja verslumo genai, kuriuos vaikas gauna iš savo tėvelių. Tačiau ar tai moksliškai įrodyta, ar tai paprasčiausias mitas, kurį sugalvojo verslių tėvų vaikai?

Atlikus tyrimus ir susisteminus duomenis rezultatai aiškūs. Daugiau nei 70 procentų verslininkų vaikų dirbs ne samdomą darbą. Arba pasirinks savo kelią, arba perims tėvų verslą.

Ar verslumo genai egzistuoja?

Sakyti, kad egzistuoja verslumo genas – nėra teisinga. Ar bent jau iki šiol manoma, kad tokio dalyko tiesiog nėra. Tačiau tam tikrų paveldimų charakterio savybių reikia atidžiau išsiaiškinti geno sąvoką,. Verslininkai dažniausiai yra ekstravertai, kurie nebijo rizikuoti, ieško inovacijų ir bando jas pritaikyti. Tai, kad verslui reikalinga rizika – visi puikiai žino. Taigi, jeigu tėvai nebijojo padėti verslo, nes yra linkę rizikuoti, gali būti, kad vaikai mąsto lygiai taip pat.

pasitikėjimas savimi
blog.match.com nuotr.

Natūralu ir tai, kad dažniausiai verslininkai pasitiki savimi. Tai būtina sąlyga norint, kad verslas būtų sėkmingas ir paprasčiausiai asmuo drąsiai žengtų pirmuosius savo žingsnius. Taigi, jeigu tėvai savimi pasitikėjo ir nebijojo ieškoti naujų sprendimų galinčių užtikrinti efektyvų rezultatą – gali būti, kad tokie bus ir jų vaikai.

Apibendrinus akivaizdu yra tai, kad vaikas gali paveldėti tam tiktas charakterio savybes, kurios padeda imtis verslo, tačiau jokiu būdu ne neegzistuojančio geno, kuris galėtų padėti tapti verslininku. Žinoma, yra ir gana daug tokių verslininkų, kurie iš pažiūros yra tyleniai ir nedrįsta vadovauti net savo darbuotojams. Kartais verslumas gali būti kiek kitoks nei mes jį suvokiame.

Įgytos savybės kur kas svarbesnės

Žymus mokslininkas yra pasakęs, kad siekiant kokio nors tikslo 90 procentų sudaro žmogaus darbas ir vos 10 talentas. Tai reiškia, kad jeigu ko nors norite – viską įmanoma gauti, tik reikia bandyti ir stengtis (www.lcbuhalteris.lt). Tie, kurie abejingai žiūri į juos aplinkui supantį pasaulį ir mano, kad jiems nieko nepavyks gauti – dažniausiai nieko ir neturi. Svarbiausia, kad visi žmonės turi galimybę susikurti ką nors daugiau, kadangi būtent siekis ir darbas lemia laimėjimą.

Galima pabrėžti, kad vaikai, kurie auga verslininkų šeimose taip pat dirbs sau, kadangi jie matys pavyzdį, kuris juos motyvuos. Tokie vaikai turi iš ko mokytis ir stengtis. Jaunieji verslininkai, kurie neturi tokių pavyzdžių, dažnai daro mažas klaidas, kurių taisymas kartais būna labai sudėtingas.

Akivaizdu, kad verslumo genas neegzistuoja, tačiau kai kurie asmenys turi konkrečias charakterio savybes, kurios gali padėti gauti tai, ko Jums reikia. Nors kai kurie tiki, kad net ir charakterį galima išsiugdyti būtent taip, koks Jums labiausiai tinka ir kokio norite.

Norite būti verslininku?

Turbūt daugelis žinote posakį, kad visi žmonės yra menininkai, tačiau tik menininkai tą žino. Labai panašiai galima pasakyti ir apie verslininkus. Žinoma, tokio tipo darbas reikalauja tam tikrų charakterio savybių, tačiau viskas yra išmokstama. Šiuo atveju svarbiausias dalykas yra noras. Tuo pačiu nepamirškite, kad tai nėra vienas iš tų darbų, kuris labai greitai įgyvendinamas. Tik iš šalies atrodo, kaip viskas paprasta. Darbas, darbas ir dar kartą darbas bei atsidavimas gali padėti pasiekti maksimaliai geriausių rezultatų.

Taip pat skaitykite

5 grožio ir stiliaus patarimai brandžioms moterims

Ar mes galime bent kartą stabtelėti ir į šalį padėjusios savo išmanųjį telefoną nebesidairyti į ...