Trečiadienis , 8 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Plaukų dažai nėštumo metu

Plaukų dažai nėštumo metu

Ar savo gyvenimą skirstote į gerų ir blogų plaukų dienas?

Hoovers® duomenimis, Jungtinėse Valstijose yra apie 65 000 plaukų priežiūros salonų, kurių bendra metinė apyvarta siekia apie 19 mlrd. dolerių! Nedidelė šių pardavimų dalis tenka plaukų kirpimui, tačiau didžioji dalis šių pinigų išleidžiama… plaukų dažymui.

Plaukų dažymo saugumas

Jei esate nėščia, planuojate pastoti arba dirbate viename iš šių salonų, atidžiai perskaitykite toliau pateiktą informaciją. Kasmet daugiau kaip 20 milijonų amerikiečių, daugiausia moterų, susiduria su plaukų dažais. Apskaičiuota, kad mažiausiai 35-40 % visų JAV ir Europos moterų naudoja plaukų dažus. Tirpalus naudoja kirpėjai salone arba asmenys, įsigiję laisvai parduodamų produktų.

Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros (IARC) duomenimis, susirūpinimą kelia šių produktų saugumas. Kodėl?

Nes kai kurios plaukų dažų sudedamosios dalys laikomos kancerogeninėmis ir teratogeninėmis (sukeliančiomis vaisiaus apsigimimus). Yra pranešimų apie padidėjusią savaiminio persileidimo, įgimtų apsigimimų, vaikų vėžio ir raidos sutrikimų riziką. Senesnėje 1980 m. literatūroje rašoma, kad vyrams ir moterims, kurių profesinėje veikloje naudojami plaukų dažai, gali padidėti leukemijos ir šlapimo pūslės, kiaušidžių, virškinamojo trakto ir kvėpavimo sistemos vėžio rizika.

Visame pasaulyje nėščios moterys, kurios paprastai naudoja grožio produktus, nerimauja dėl poveikio sau ir savo vaisiui rizikos dėl galimai kancerogeninių cheminių medžiagų, esančių šiuose produktuose. Daugelis moterų nesiryžta naudoti dažų nėštumo metu, nes baiminasi dėl cheminių medžiagų naudojimo ir absorbcijos su rizika vaisiui plaukų. Todėl didelis dalis moterų galvoja apie tokį pasirinkimą kaip dažai be amoniako.

Kaip klasifikuojami plaukų dažai?

Yra trys klasifikacijos:

  1. Ilgalaikiai,
  2. Pusiau ilgalaikiai
  3. Laikini

Cheminė plaukų dažų sudėtis lemia, kokiai klasifikacijai jie priskiriami.

Ilgalaikiai dažai yra labiausiai paplitę ir sudaro apie 75 % visų plaukų dažų. Jie veikia oksiduojant vandenilio peroksidu dažų pirmtakus, kurie prasiskverbia į plauko pluoštą ir sukuria su dažais susijusią spalvą. Ilgalaikiai plaukų dažai paprastai tepami šepečiu ir juos naudoja kirpėjas. Ilgalaikiai plaukų dažai leidžia smarkiau keisti plaukų spalvą. Jie neišsiplauna ir išlieka, kol plaukai užauga arba yra nukerpami.

Pusiau ilgalaikiai dažai sudaro apie 20 % visų dažų ir tiesiogiai įsiskverbia į plauko žievę nenaudojant oksiduojančių medžiagų. Paprastai spalva išlieka nuo 6 iki 12 plovimų. Šie dažai, dažnai tepami rankomis, dažniausiai naudojami žiliems plaukams padengti arba natūraliai spalvai paryškinti ir dažnai įsigyjami be recepto.

Laikinieji dažai, sudarantys apie 5 % visų plaukų dažų ir naudojami vienam plovimui. Šie plaukų dažai nusėda ant plauko kutikulės sluoksnio ir išlieka, kol išplaunami šampūnu. Paprastai jie nešviesina plaukų, bet naudojami natūraliai spalvai sustiprinti, kitai spalvai nuspalvinti arba natūraliems ar tonuotiems plaukams paryškinti. Jis taip pat naudojamas nedideliam kiekiui žilų plaukų padengti arba pašalinti gelsvus baltų ar žilų plaukų atspalvius.

Kokios plaukų dažų cheminės medžiagos kelia susirūpinimą nėštumo metu?

Keletas atliktų tyrimų parodė padidėjusią vaikų smegenų auglių (VMS) riziką, susijusią su N-nitrozo junginių, kurių dažnai randama plaukų dažuose, poveikiu.

Nitrozamidai yra nestabilūs ir nereikalauja fermentinės aktyvacijos, todėl yra linkę į navikų susidarymą poveikio vietoje. Žiurkėms jie pereina per placentą ir yra neurokancerogenai.

Nitrozaminai, dažniausiai aptinkami tabako dūmuose ir aluje, laikomi kancerogenais.

Cheminės medžiagos, esančios plaukų dažuose, yra aromatiniai aminai, kurie virsta nitrozaminais. Nitrozaminai, reikalauja šios bioaktyvacijos ir gali inicijuoti navikų formavimąsi kitose vietose, ne pirminio poveikio vietoje. Plaukų dažai laikomi su NOC susijusiais aromatiniais aminais, jų sudėtyje yra amoniako pagrindu pagamintų tirpalų, vandenilio peroksido, akmens anglies dervos dažų ir švino acetato. Daugelyje tyrimų šios medžiagos priskiriamos prie kancerogeninių gyvūnams, kai jos vartojamos per burną, nes keičia DNR, tačiau yra „nepakankamai įrodymų”, kad būtų galima nustatyti kancerogeniškumą žmonėms, kai jos naudojamos lokaliai.

Kitos plaukų dažuose randamos toksiškos cheminės medžiagos yra ftalatai, kobalto druskos, formaldehidą išskiriantys konservantai, švino acetatas, nikelio druskos, 1,4-dioksanas, dietanolaminas/tritanolaminas ir parabenai.

Taip pat skaitykite

Kodėl tinkamas dizainas gali padėti vizitinėms kortelėms?

Per gyvenimą gauname šimtus vizitinių kortelių, tačiau daugumą, net nesusimąstę, iš jų pametame ar net ...