Šeštadienis , 20 liepos 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Amerikos policija boikotuoja naująjį Q. Tarantino filmą „Grėsmingasis aštuonetas“

Amerikos policija boikotuoja naująjį Q. Tarantino filmą „Grėsmingasis aštuonetas“

Kultinis kino režisierius Quentinas Tarantino garsėja ne tik puikiais filmais, bet ir aštriu liežuviu, kuris nuolat įvelia jį į skandalus. Nemalonumai dėl pernelyg atvirų kalbų lydi ir naująjį režisieriaus filmą – įtempto siužeto vesterną „Grėsmingasis aštuonetas“ (The Hateful Eight).

Q. Tarantino kuria filmus, kuriuose gausu žiaurumo ir kraujo, tačiau pats režisierius griežtai pasisako prieš smurtą kasdienybėje. Šių metų spalio mėnesį Q.Tarantino dalyvavo mitinge surengtame dėl pastaruoju metu Amerikoje vis dažniau nuskambančių gėdingų istorijų apie policininkų smurtą. Q. Tarantino negailėjo griežtos kritikos Amerikos policijos sistemai ir pareigūnus skambiai išvadino žudikais.

„Grėsmingasis aštuonetas“
„Grėsmingasis aštuonetas“

„Kai matau žiaurumą ir žudynes, negaliu likti nuošalyje… Žmogžudžius reikia vadinti tikraisiais jų vardais, o žmogžudystes – žmogžudystėmis“, – kalbėdamas apie policininkus mitinge pareiškė režisierius.

Šie žodžiai įsiutino daugelį Amerikos policijos pareigūnų, todėl įsižeidę dėl Q. Tarantino kaltinimų jie paskelbė boikotuosiantys naujausią jo filmą „Grėsmingasis aštuonetas“ ir paragino jų pavyzdžiu sekti kitus amerikiečius. Policijos nuovados ne tik pažadėjo aplenkti šį filmą kino teatruose, bet ir atsisakė saugoti filmo premjerose dalyvausiančių svečių saugumą.

Sužinojęs policijos reakciją į jo kalbą, Q. Tarantino neišsižadėjo savo žodžių, tačiau išreiškė nuostabą, kad jis buvo ne taip suprastas: „Esu laisvas žmogus, turintis Amerikos man suteiktą teisę sakyti savo nuomonę. Tai kad dalyvavau mitinge prieš policijos smurtą, reiškia, kad aš esu prieš policijos smurtą, o ne prieš pačią policiją.“

Nepaisant policijos boikoto „Grėsmingasis aštuonetas“ jau dabar yra laikomas daugiausiai žadančia šių metu premjera. Filmas, pasak paties Q. Tarantino, pasakojantis apie baltųjų viršenybę prieš kitas rases, žiūrovus nukelia į XIX amžiaus pabaigą ir supažindina su aštuoniais įtartinais nepažįstamaisiais, suvienytais lauke siaučiančios sniego pūgos ir… godumo.

Žvarbus vėjas ir užpustyti keliai aštuonis įvairaus plauko prašalaičius, keliaujančius į Red Roko miestelio smuklę. Ką tik vieni kitus sutikę aštuoni nepažįstamieji jau nėra tokie tikri ar pasibaigus audrai jiems pavyks iš čia ištrūkti gyviems…

Kino juostoje vaidina Q. Tarantino filmuose jau nes sykį matyti aktoriai Samuelis L. Jacksonas, Timas Rothas, Michaelas Madsenas, Jennifer Jason Leigh, Kurtas Russelas ir kiti.

Įtempto siužeto vesternas „Grėsmingasis aštuonetas“ Lietuvoje kino teatruose bus rodomas nuo 2016 metų sausio 8 dienos.

Filmo „Grėsmingasis aštuonetas“ treileris:

Taip pat skaitykite

Ajurvediniai principai puoselėjant savo grožį

Grožio pasaulis šiandien vis dažniau atsigręžia į senąsias tradicijas. Ajurveda – senovinė gydymo sistema, atsiradusi ...