Trečiadienis , 26 sausio 2022
Pagrindinis / Verslas / Apleistos buhalterinės paslaugos kaina didesnė nei laiku atliekamų darbų

Apleistos buhalterinės paslaugos kaina didesnė nei laiku atliekamų darbų

buhalterinės paslaugos

Buhalterinė apskaita – sritis, kurioje yra mažai vietos improvizacijai. Čia viskas tvarkoma pagal konkrečias taisykles, naudojantis atitinkamais šablonas bei vadovaujantis veiklą reglamentuojančiais teisiniais aktais. Ir, savaime suprantama, visi apskaitos darbai turi būti atliekama laiku. Aišku, net ir rimtose įmonėse realybė gerokai prasilenkti su reikalavimais. Nereti atvejai, kai aplaidus buhalterio darbas ar atidėliojimas kažką atlikti išlenda į paviršių tik gavus informaciją iš atitinkamų instanticijų, pavyzdžiui, VMI.  Kokios galimos išeitys tokiu atveju? Kai vieni ar kiti apskaitos darbai nebuvo atlikti laiku, vienintelis racionalus variantas – apleistos buhalterijos tvarkymas, kurį atlieka daugelis buhalterinės apskaitos įmonių bei individualiai dirbančių buhalterių. Tiesa, šiuo atveju buhalterines paslaugos kaina bus didesnė nei laiku atliekant analogiškus darbus.

Apleistos buhalterijos tvarkymas – tai pavėluotai atliekami įprasti apskaitos darbai, kuriuos kažkas kažkada turėjo būti padaręs. Ir nebūtinai kalbama apie mėnesių apsileidimą: apleista gali būti net kelių metų buhalterija! Vienas iš šios situacijos priežasčių – vadovybės sprendimas savarankiškai susidoroti su įmonės buhalterine apskaita, taip tikintis sutaupyti iš pažiūros nereikalingos paslaugos pirkimui. Būtent tai ir yra pagrindinė taktinė klaida, nulemianti jog vėliau buhalterines paslaugos kaina tik išauga. Aišku, savarankiškas bandymas susidoroti su buhalterinėmis užduotimis nebūtinai užprogramuotas katastrofai. Kai vadovas ar kitas žmogus, kuriam patikėtas minėtas darbas, turi pakankamai laiko bei reikiamų žinių, yra susipažinęs  reikiamos buhalterinės apskaitos programos veikimo principais, pasižymi atidumu bei atsakomybe, tikėtina, jog su užduotimi bus susidorota tinkamai. Deja, kur kas dažnesnė situacja, kai apskaitos darbai nuolat atidėliojami, neužbaigiami ar atliekami paviršutiniškai. Toks elgesys motyvuojamas įsitikinimu, jog buhalterinė apskaita – tik niekam nereikalingas formalus „popieriukas“. Iš tiesų visa buhalterinės apskaitos informacija yra svarbi ir, anksčiau ar vėliau, tampa reikalinga.

Neabejotinai aktualiausias klausimas dažnam verslininkui – o kokia gi yra apleistos buhalterines apskaitos kaina? Kaip ir įprasti buhalterijos darbai, taip ir šios specifinės paslaugos kainuos mažiau, jei bus atliekamos specializuotų buhalterinės apskaitos įmonių, o ne pastoviu etatu dirbančio įmonės buhalterio. Tiesa, apleista buhalterija, pareikalaujanti didesnio kruopštumo, pastangų bei laiko, kainuos daugiau nei įprasti, savo laiku atliekami buhalterinės apskaitos darbai. Aišku, verslininkai turėtų džiaugtis, jog egzistuoja paslauga, suteikianti galimybę profesionaliai susidoroti su buhalterinės apskaitos darbais, kuriuos kažkas kažkada praleido pro akis. Patikėkite, netvarkingos buhalterijos pasekmės kur kas skaudesnės nei mokestis už rūpinimąsi šių sutvarkymu.

Atsakymą, kokia bus galutinė apleistos buhalterinės apskaitos kaina,  atsakyti gali tik konkrečios bendrovės atstovas. Skirtingų pasalugos teikėjų įkainiai gali gerokai skirtis, kadangi šioje, kaip ir kitose srityse, egzistuoja konkurencija ir buhalteriai kovoja dėl klientų bei užsakymų. Kreipkitės interneto svetainėse ar kituose šaltiniuose nurodytais kontaktais ir sužinosite, kiek kainuoja jums aktuali paslauga.

 

 

Taip pat skaitykite

Nuotekų siurbliai – kaip išsirinkti?

Nuotekų siurbliai – naudinga prekė, be kurios neapseis nei vienas namas. Dėl to rinktis reikia ...