Trečiadienis , 17 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Apšalę automobilio langai – kaip juos valyti?

Apšalę automobilio langai – kaip juos valyti?

Balta linksma žiema ir visai nelinksmas užsiėmimas – apšalusių automobilio stiklų valymas ankstyvą rytą. Nuo šio darbo nepabėgsi, tačiau tai tikrai neatrodys baisus darbas jei žinosi kaip reikia teisingai valyti automobilio stiklus.

automobilis-ziema-2

Leisk langams sušilti

Prieš imantis bet kokių veiksmų reikia įjungti automobilio šildytuvą, kad automobilio stiklai sušiltų ir sniegas ar ledas pradėtų tirpti. Tik tuomet galima pradėti gramdyti ledą nuo stiklo. Iš tikro, tuomet belieka nustumti ledą nuo stiklo. O gramdant šaltą ir prišalusį ledą yra pavojus pažeisti ir subraižyti, pažeisti stiklą, šis tampa neatsparus.

Jokiais būdais neliek karštu vandeniu

Gudruoliai sugalvojo kaip greitai atitirpinti ledą ant stiklo – tereikia iš namų pasiimti termosą karšto vandens ir aplieti stiklą. Žinoma, rezultatas greitas ir akivaizdus – ledas ištirpsta ir nubėga žemyn po ratais. Tačiau šis metodas turi savo itin neigiamą pusę. Didelis temperatūrų kontrastas silpnina stiklą, o jei stikle esama įskilimų ar įbrėžimų – stiklas gali skilti vos tik užpylus karšto vandens. Todėl tokiu būdu verčiau nežaisti.

Naudok žieminį langų valymo skystį

Ar kada teko važiuoti per lijundrą? Nemalonu. Lygiai tas pats gali atsitikti, kuomet šaltą dieną bandysite užtiškusį purvą valyti su vasariniu langų plovimo skysčiu. Jis gali padengti langą ledu. Todėl jau rudenį siūloma įvertinti kiek bakelyje esama vasarinio skysčio ir pradėti atitinkamai pildyti žieminiu, kad užklupus didiesiems šalčiams bakelyje būtų tikrai žieminis skystis.

Užšalo iš vidaus – kalta drėgmė

Kartais užšąla ir automobilio stiklai iš vidinės pusės. Taip yra todėl, kad automobilio salone yra per didelė drėgmės koncentracija. Todėl reikia naikinti drėgmės priežastis ir taip išvengti užšalusių stiklų. Pirmiausia, didžiausią kiekį drėgmės kaupia medžiaginiai kilimėliai. Jei yra galimybė, žiemą šiuos reiktų pakeisti į guminius. Į juos subėgusį vandenį tereiktų karts nuo karto išpilti. Jei nenorima atsisakyti medžiaginių, tuomet juos reiktų dažniau plauti, valyti ir džiovinti. Arba po jais pakloti laikraščių ir reguliariai juos keisti. Išlipant iš prišildyto automobilio reikėtų bent minutę palikti praviras duris, kad oro temperatūra viduje susilygintų su išorės ir taip nesusidarytų kondensatas, kuris užšąla.

Taip pat dėl drėgmės gali būti kaltas užsikišęs oro filtras. Dėl jo pakeitimo reikėtų kreiptis į specialistus. Šiuos galima rasti automobilių servisų paieškos portale Auto.results.lt

Taip pat skaitykite

Kaip lengviau pasirinkti tobulus vestuvinius žiedus

Nekantraujate, kol su savo antrąja puse drauge žengsite prie altoriaus? Jau esate numatę tikslią būsimų ...