Toks klausimas bent kiek senesnių pažiūrų vartotojui gali pasirodyti tiesiog absurdiškai. Juk batai turi konkrečiai tikti jūsų pėdai, turi nespausti nei šonuose, nei priekyje, netrukdyti lenkti pėdos. Juk vieni mėgsta kietą padą, kiti renkasi lengvai besilenkiantį. O dar yra toks paprastas dalykas kaip batų dydis, kuris dažnai skirtingai interpretuojamas įvairių gamintojų ir nepasimatavus visiškai neaiškus.
Tačiau viskas toli gražu ne taip baisu kaip atrodo. Avalynės pirkimas internetu jau tapo įprastas ir normalus reiškinys. Vien tūkstančių įvairiausių batų pasiūla vienoje didžiausių Lietuvos elektroninių parduotuvių ( https://www.b-a.eu/c4787/avalyne ) rodo, jog paklausa jiems tikrai yra, žmonės drąsiai užsisako batus internetu ir jais džiaugiasi. Bet kaip išsprendžiamos visos anksčiau išvardytos problemos ir gaunami tikrai tinkami bei patogūs batai? Paanalizuokime situaciją.
Visų pirma, reikia pabrėžti, jog toli gražu ne visiems ir ne visada pavyksta nusipirkti tikrai gerus batus. Kartais jie iš tikrųjų būna netikėtai nepatogūs, ne to dydžio ar tiesiog ne jūsų pėdos formos. Taip, taip būna. Nemaža dalis tokių atvejų pasitaiko tiesiog dėl pirkėjo neatidumo, nepakankamo laiko skyrimo renkantis ir gilinantis į detales. Mažesnė dalis vis tik paliekama kaip nesėkmė bet kokiu atveju, tačiau ir tai ne visada yra bėda.
Antra, internetu batus perkantys žmonės dažniausiai renkasi tokią avalynę, kuri turi tikrai didelę tikimybė tikti jūsų kojai. Basutės arba sandalai, retai dėvimi aukštakulniai arba vyriški klasikiniai proginiai batai, guminiai batai šlapiems orams arba gana universalūs bėgimo bateliai – visi šie avalynės tipai dažniausiai neturi įmantrių, konkrečiai pėdai būdingų formų. Žinoma, galbūt su aukštakulniais ar vyriškais klasikiniais batais situacija kiek kitokia, jie gali pakliūti tikrai nepatogūs, tačiau turint omenyje tai, kad jie dėvimi labai retai trumpai – tai nesudaro problemos.
Dėl dydžio taip pat nereikėtų pernelyg nerimauti. Visų pirma, prie konkrečių batų modelių internete dažnai galima rasti atsiliepimų apie jų realų dydį jau nusipirkusių žmonių. Jei radote komentarą, jog “šiaip nešioju 43 dydžio batus, bet šio modelio reiktų 44”, drąsiai perkate vienu dydžiu didesnius nei jums reikia ir didelė tikimybė kad batai jums tiks.
O ką daryti jeigu vis tik nusipirkote sau dėl vienų ar kitų priežasčių netinkamus batus? Išeičių vėl gi netrūksta. Visų pirma, dažnai juos galima tiesiog grąžinti į parduotuvę pakeičiant kitais. Antra, nauja batai šiais lankais gana sėkmingai parduodama antrinėje rinkoje įvairiuose skelbimų portaluose – tam paklausa tikrai yra. Juolab, kad pirkę internetu greičiausiai mokėjote žemesne nei rinkos kaina fizinėse parduotuvėse, tad ir skelbime galite turėti nemenką pranašumą ir praktiškai nieko neprarasti. Dar vienas geras būdas, ką daryti su pirktais, tačiau netikusiais batais – tiesiog rasti kam juos padovanoti. Draugų, gimininių ir pažįstamų ratas yra tikrai platus, tikrai atsiras kas nors, kam jums netinkami batai ne tik puikiai tiks, bet ir labai patiks. Nes negi pirkote kokius nors negražius.
You must be logged in to post a comment.