Trečiadienis , 28 vasario 2024
Pagrindinis / Sportas ir sveikata / Augalinė mityba: atsakymai į svarbius klausimus

Augalinė mityba: atsakymai į svarbius klausimus

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, augalinę mitybą daugiausia sudaro augalinis maistas – daržovės, vaisiai, ankštiniai augalai, neskaldyti grūdai, riešutai ir sėklos. Tačiau augalinės mitybos nereikėtų painioti su veganiška ar vegetariška mityba. Propaguojant augalinę mitybą, galite valgyti paukštieną, jautieną, žuvį, pieno produktus ir kiaušinius, tačiau didžiąją dalį jūsų organizmui būtinų maistinių medžiagų turite gauti iš augalinio maisto.

Ir šiuo atveju augalinėje mityboje yra labai daug laisvės, kadangi joje nėra nustatyto jokio tikslaus ir griežto suvartojamų augalinio ir gyvūninio maisto produktų santykio. Tačiau paprastai pradžiai rekomenduojama pradėti nuo santykio, kuris būtų 2/3, daugiausiai dėmesio skiriant augaliniam maistui.

Ar augalinė mityba yra sveika?

Atsakymas į šį klausimą yra vienareikšmiškas – tikrai taip! Ir tai yra įrodyta daugybės atliktų mokslinių tyrimų duomenimis. Augalinėje mityboje yra labai daug organizmui būtinų maistingųjų medžiagų, skaidulų, baltymų, sveikų riebalų, vitaminų ir mineralų. Todėl tai yra ypatingai sveikas mitybos būdas, kuris gali užtikrinti, kad mūsų organizmas kasdien gautų daug jam svarbių maistinių medžiagų.

Kam tinka augalinė mityba? 

Atlikti tyrimai rodo, kad augalinė mityba gali būti naudinga daugumai suaugusiųjų, padedant užkirsti kelią įvairioms lėtinėms ligoms ir jas gydyti bei sumažinti priklausomybę nuo vaistų. Tačiau jei susiduriate su tam tikrais sveikatos negalavimais, prieš keičiant mitybą visuomet rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju.

Kaip gauti pakankamai baltymų? 

Kai kalbama apie augalinę mitybą, nemaža dalis žmonių baiminasi, kad jų organizmui pritrūks baltymų. Tačiau nereikėtų baltymų tapatinti vien su mėsa – juk egzistuoja daugybė puikių augalinių baltymų šaltinių, tarp kurių yra ir lęšiai, pupelės, sėklos, tofu, riešutų sviestas, riešutai ir kt. Be to, nepamirškite, kad propaguodami augalinę mitybą jūs ir toliau galite valgyti jautieną, paukštieną, žuvį, kiaušinius ir pieno produktus – tiesiog jie neturėtų tapti jūsų mitybos pagrindu.

Kaip pradėti propaguoti augalinę mitybą? 

Nors pradžioje jums gali atrodyti sudėtinga pradėti propaguoti augalinę mitybą, iš tikrųjų viskas yra daug paprasčiau nei atrodo. Stenkitės su kiekvienu patiekalu valgyti įvairių vaisių ir (arba) daržovių, taip pat nepamirškite įtraukti neskaldytų grūdų (pvz., viso grūdo duonos, avižinių dribsnių ir kt.). Pamažu mažinkite gyvulinės kilmės maisto produktų kiekį, juos pakeičiant augaliniu maistu. Tokiu būdu palaipsniui suformuosite sveiką ir subalansuotą mitybą, padedančią jums išlikti puikios sveikatos ir savijautos.

Daugiau: Naturli

Taip pat skaitykite

Kokybiškas ir produktyvus miegas: kaip tai pasiekti

Labai daug jaunų žmonių visiškai nesirūpina savo miego kokybe ir miegui nebūna linkę skirti pakankamo ...