Šeštadienis , 29 sausio 2022
Pagrindinis / Verslas / Auto nuoma užsienyje ir Lietuvoje

Auto nuoma užsienyje ir Lietuvoje

auto nuomaAutomobilių nuomos Rinka Lietuvoje dar tik visai neseniai ėmė plėsti ir tapo itin svarbia paslaugų sritimi. Skirtingai nei daugelyje Europos šalių, automobilių nuoma šiandien vis dar retai naudojama fizinių asmenų, nors daugelyje kaimyninių šalių tai jau tapo savaime suprantama. Tačiau auto nuoma užsiimantys verslininkai tikina, kad ir lietuviai vis dažniau sugedus automobiliui renkasi automobilį išsinuomoti nei į darbą kulniuoti pėstute. Visgi, auto nuomos rinkos Lietuvoje ir užsienyje vis dar smarkiai skiriasi.

Viename populiarių automobilių nuomos svetainių Transrenta.lt siūlomas platus nuomojamų automobilių pasirinkimas. Čia klientai kviečiami susipažinti su nuomai parengtais sedanais, hečbekais ar netgi limuzinais. Daugelis jų yra puikus pasirinkimas tuomet, kai ieškote pakaitinio automobilio, kai reikalinga auto nuoma įmonei. tiesa, ne visi nuomos punktai Lietuvoje leidžia išsinuomoti automobilį, su kuriuo galėtumėte apsilankyti užsienio šalyje, todėl nemažai lietuvių renkasi nuoma pasirūpinti jau išvykę į svečią šalį. Tiems, kurie ryžtasi tokiai rizikai, reikėtų žinoti, kad auto nuomos patirtis kitoje šalyje gali apkarsti.

Įvertinkite kainą

Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria lietuviai, nuomojantys automobilį užsienyje, yra permokėjimas. Dėl paprasto faktoriaus mums sudėtinga įvertinti užsienyje nuomai siūlomų automobilių kainas – mes nesame susipažinę su tos šalies pragyvenimo lygiu. Todėl kartais ieškodami tinkamo varianto lietuviai tiesiog permoka už automobilį. Be to, reikėtų žinoti, kad kai kuriose šalyse skaičiuojant kainą nėra neįtraukiamas draudimo mokestis ar panašios paslaugos, todėl pirminis kainos pasiūlymas gali labai skirtis nuo galutinio. 

Užstato pavojus

Užstatas yra labai svarbi automobilio nuomos dalis. Kai kurios kompanijos taiko itin aukštą užstatą, o ypač kitų šalių piliečiams, kurie domisi auto nuoma. Kartais užstatas gerokai viršija net viso nuomos laikotarpio nuomos kainą. Pirmiausia todėl, kad taip siekiama apsidrausti dėl nepatyrusių vairuotojų klaidų, o antra priežastis yra ta, kad pasitaiko atvejų, kai vairuotojai tiesiog nepasivargina grąžinti automobilio. Todėl visuomet įvertinkite, ar kompanijos taikomas užstatas Jums yra tinkamas. Pasitaiko atvejų, kai užstatas nėra grąžinamas ne tik tuomet, kai automobilis patenka į avarija nuomos metu, bet ir dėl iš pirmo žvilgsnio atrodančių neadekvačių priežasčių. Pavyzdžiui, aptikus nedidelį įbrėžimą. Todėl visuomet iš anksto apžiūrėkite nuomojamą automobilį kartu su nuomos punkto konsultantu. O jeigu aptiksite įbrėžimus ar įlenkimus ant kėbulo, juos užfiksuokite nuomos sutartyje, kad vėliau netektų gailėtis ir ginčytis, kodėl kompanija atsisako Jums grąžinti sumokėtą užstatą.

Taip pat skaitykite

Nuotekų siurbliai – kaip išsirinkti?

Nuotekų siurbliai – naudinga prekė, be kurios neapseis nei vienas namas. Dėl to rinktis reikia ...