Šeštadienis , 20 liepos 2024
Pagrindinis / Pramogos / Baidarės Aukštaitijoje visais metų laikais

Baidarės Aukštaitijoje visais metų laikais

Kelionės baidarėmis – puiki pramoga šeimai, draugams ir darbo kolektyvui. Baidarės Aukštaitijoje yra vienas dažniausių pasirinkimų, žavintis nuostabia gamta, vaizdingais maršrutais ir srauniomis upėmis. Aukštaitija nuo seno garsėja savo istorija, miškais ir vandenimis. Plati maršrutų pasiūla atitinka individualius keliautojų poreikius, nesvarbu, ar vertinate adrenaliną ar renkatės lengvesnius plaukimus. Tituluojami viena populiariausių laisvailaikio pramogų Lietuvoje, plaukimai baidarėmis organizuojami net ir orams atvėsus.

Ilgą laiką baidarių nuoma buvo suprantama tik kaip sezoninė pramoga, tačiau sklindant gandams apie tai, kiek adrenalino ir naujų įspūdžių gali suteikti plaukimai šaltuoju metų laiku, vis dažniau kalbama apie kelionę baidarėmis ir orams atvėsus: pavasario, rudens ar net žiemos plaukimus. Iš tiesų, jei nusprendėte leistis į kelionę baidarėmis, svarbiausia, ką turite padaryti – nuspręsti, kada ir su kuo plauksite, taip pat – kurį maršrutą rinksitės.

Kokį maršrutą renkatės?

Plaukimo maršrutai pasirenkami pagal pomėgius ir kelionei keliamus tikslus. Vieni renkasi sudėtingus ir adrenaliną keliančius plaukimus, kiti – vaizdingus ir ramius maršrutus. Dėl kiekvieno maršruto turėtumėte pasikalbėti su baidarių nuomotojais, kurie padės išsirinkti jūsų kompanijai tinkamiausią plaukimą. Tiesa, apie tam tikrus maršrutus galite rasti ir pakankamai informacijos internete, pvz., itin populiarus plaukimas baidarėmis Lakaja traukia turistus iš visos Lietuvos. Lakaja yra vandeningiausias Žeimenos intakas, kuris visą savo kelią vingiuoja vaizdingosios Labanoro girios viduriu. Lakaja garsėja itin skaidriu vandeniu, nuostabiais vaizdais, pušynais, smėlėtais skardžiais ir itin dailiais kaimeliais.

Kelių dienų plaukimą planuojate?

Reikėtų iš anksto nuspręsti, kelių dienų plaukimą planuojate. Populiarus variantas – vienos dienos plaukimas su nakvyne stovyklavietėje, taip pat galima išsinuomoti nakvynės namuką ar pirtį. Kitas populiarus sprendimas – kelių dienų plaukimai. Tokiu atveju išplaukiama vieną dieną, nuplaukiama iki numatyto taško, o antrąja diena plaukimas yra tęsiamas. Turėtumėte iš anksto pasikalbėti su baidarių nuomotojais dėl to, kelintą valandą reikėtų pradėti plaukimus.

Kuriuo metu laiku plauksite?

Atkreipkite dėmesį į metų laiką, kuriuo ketinate plaukti. Jei galvojate apie vasaros plaukimus, į neperšlampamą maišą įsimeskite atsarginių drabužių komplektą, turėkite patogią avalynę, kuri nesmunka nuo kojų, būtinai pasiimkite negazuoto geriamo vandens. Jei plaukiate šaltesniu metų laiku, jums reikės šiltesnių drabužių. Siūlome rinktis termo aprangą, kuri saugos nuo drėgmės ir vėjo. Taip pat pasiimkite termosą su karšta arbata. Būtinai pasidomėkite, ar pasikeitus orams galėsite plaukti pasirinkta upe, kadangi pavasarį ir rudenį keičiasi upių vandens lygis, o žiemos metu kai kurios upės užšąla.

Taip pat skaitykite

Augalinė mityba: atsakymai į svarbius klausimus

Kaip ir sufleruoja pavadinimas, augalinę mitybą daugiausia sudaro augalinis maistas – daržovės, vaisiai, ankštiniai augalai, ...