Antradienis , 18 birželio 2024
Pagrindinis / Pramogos / Baltijos šalių grupių konkursu tapęs „Novus“ skelbia registracijos pradžią

Baltijos šalių grupių konkursu tapęs „Novus“ skelbia registracijos pradžią

Pernai Vilniaus menų fabrike „Loftas“ startavęs muzikos inkubatorius „Novus“ grįžta – gerokai ūgtelėjęs ir sustiprėjęs. Šiemet, tapęs tarptautiniu, „Novus“ ieškos įdomiausių Baltijos šalių talentų – konkurse kviečiami varžytis jau ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai. Muzikos inkubatorius „Novus“ šiemet vyks balandžio 4 – gegužės 30 dienomis. Registracija į konkurso atranką jau prasidėjo.

Muzikos inkubatorius „Novus“ – tai įdomiausių ir talentingiausių grupių konkursas bei nemokamų edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Konkurse kviečiami dalyvauti  kokio muzikinio stiliaus atlikėjai ir grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Konkursą sudarys 6 atrankiniai etapai, 2 pusfinaliai ir vienas didysis finalas.

novus1

Muzikos inkubatoriaus „Novus“ pabaigoje iš visų konkurse dalyvavusių grupių bus išrinkta viena geriausia. Jai atiteks ne tik galimybė įrašyti savo kūrinius profesionalioje įrašų studijoje, video klipo filmavimas, profesionalios fotosesijos, bet ir pasirodymas miesto festivalyje „Loftas Fest“. Įdomiausios grupės bus kviečiamos apšildyti „Lofte“ pasirodysiančias muzikos žvaigždes, taip turės galimybę groti Palangos LRT Opus scenoje „I love Palanga“ vasaros sesijoje.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų jaunų grupių konkursas vystosi, auga ir dabar jau apims ne tik Lietuvą, bet ir visas tris Baltijos šalis. Mano manymu, šiuo metu labai trūksta projektų, kurie suteiktų galimybę Baltijoms grupėms mainytis kūrybinėmis idėjomis, patirtimi ir pažintimis, todėl tikiuosi, kad ateityje „Novus“ paskatins muzikinius mainus. Kad grupėms, kurios dalyvauja šiame projekte atsivers nauji keliai ir vertingos bendradrabiavimo galimybės. Kad joms prasiplės akiratis, kuo gyvena ir ką daro kitų šalių muzikantai, kad jie vieni iš kitų semsis idėjų. Ir kad ateityje „Novus“ vyks ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Pamažu link to ir keliaujame. Ką tik „showcase’iame“ „Eurosonic“ festivalyje Olandijoje buvo pristatyta jaunų grupių platforma „Europavox“, kurios narys yra ir „Loftas“, todėl „Novus“ dalyviai taip pat turės galimybę pasirodyti viename iš septynių „Europavox“ festivalių vykstančių visoje Europoje., – pasakoja „Lofto“ įkūrėjas Viktoras Diawara.

Pernai konkurse tris finalines vietas užėmusios grupės nuveikė tiek, kad išties verta pavydėti. Visos trys grojo „Loftas Fest“ festivalyje ir kituose dideliuose koncertuose. Pirmą vietą užėmę „Basi“ gavo galimybę savo kūrinius įrašyti profesionalioje studijoje ir jau netrukus pristatys apdovanojimų vertą video klipą. Trečiojoje vietoje likę „Local Blood“ gavo galimybę apšildyti „Lofte“ grojusiusią amerikiečių grupę „Son Lux“, airius „Girls Names“, išleido EP albumą, o finale sužavėję „Vilnius Temperature“ komandą dar ir gavo jų nufilmuotą video klipą. Kitos konkurse dalyvavusios grupės, net ir nepatekusios į finalus, taip pat džiaugėsi dėmesiu. Pavyzdžiui, „Feather Grey“ apšildė islandus „Sóley“, „MaNNazz“ – šilkinio balso belgę Selah Sue, „Melvitronica“ italus „Joycut“, o rokeriai „Only Once“ pateko į tarptautinį televizijos projektą „X faktorius“ ir ten beveik pasiekė finalą.

Seminarus su ekspertais moderuos muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, o grupes koncertuose pristatys „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius. Muzikos inkubatorius „Novus“ šiemet vyks balandžio 4 – gegužės 30 d.

Norinčiųjų dalyvauti „Novus“ inkubatoriuje registracija vyksta iki vasario 17 dienos. Registruotis galima čia: goo.gl/UfWIe8

Daugiau informacijos apie muzikos inkubatorių „Novus“: www.menufabrikas.lt/novus

Taip pat skaitykite

Lankomės Panevėžyje. Ką čia veikti?

Nors Panevėžys nėra labiausiai šalies lankomas miestas, tačiau ir čia gyvenantys, ir tie, kurie čia ...