Antradienis , 18 birželio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Fantastinio epo kūrėjai tobulai pavaizdavo drakonų apgyventą pasaulį

Fantastinio epo kūrėjai tobulai pavaizdavo drakonų apgyventą pasaulį

Kitą savaitę Lietuvos kinuose pasirodys vienas brangiausių pastarojo meto Rusijos kino projektų – fantastinis 3D epas „Drakonas“. Kino Juosta pasakoja nežemišką ir sukrečiančią kunigaikštytės ir žmogaus-drakono meilės istoriją. Filmo kūrimu rūpinosi visame pasaulyje išgarsėjęs režisierius ir prodiuseris Timūras Bekmambetovas.

Pasak prodiuserio, net 85 procentai visų vaizdų filme patobulinti ar papildomai apdoroti naudojant skaitmenines technologijas. Ties kompiuterine filmo grafika dirbo specialistai, kuriems teko prisidėti prie tokių filmų kaip „Avataras“ ir „Žiedų valdovas“ kūrimo, tad greta jautraus ir įdomaus pasakojimo galima tikėtis įsimintinų ir dar nematytų specialiųjų efektų.

Filmas "Drakonas"
Kadras iš kino filmo „Drakonas”

Pati „Drakono“ istorija nukelia į paslaptingą senovės pasaulį. Šiaurietiškos jūros pakrantėje įsikūrusio miesto gyventojai džiaugiasi taika ir ramiu gyvenimu, bet senoliai vis dar prisimena laikus, kuomet miestas turėjo mokėti duoklę galingam drakonui. Laikas nuo laiko jis pasiimdavo vieną iš miesto nuotakų. Po daugelio metų pabaisa vėl nelauktai pasirodo ir išsineša į savo salą kunigaikštytę Mirą. Jos vaduoti išvykęs jaunikis nė neįtaria, kad vienatvės ir nevilties kankinama mergina užmezga ryšį su uolėtoje saloje gyvenančiu jaunuoliu Armanu.

„Drakonas“ naujoviškai pasakoja metaforišką gražuolės ir pabaisos istoriją. Filmo kūrėjai drąsiai naudoja netikėtas interpretacijas, įsimintiną garso takelį (filme skamba ir Alinos Orlovos atliekama daina) bei efektingus vaizdus. Tobulumo jie siekė visose srityse. Filmo plakato sukūrimo darbai buvo patikėti išskirtinio braižo fotografei Juldus Bačtiozinai, garsėjančiai savo etnografinio ir šiuolaikinio stiliaus samplaikomis bei eksperimentais. Vien plakato fotosesija, kurioje fotografavosi pagrindinių vaidmenų atlikėjai, užtruko 16 valandų. Plakatas jau kurį laiką puošią mūsų kino teatrus, o filmo premjera įvyks šių metų gruodžio 11 dieną.

Kino juostos „Drakonas” treileris:

„Garsų pasaulio įrašai“ informacija www.gpi.lt

Taip pat skaitykite

Ajurvediniai principai puoselėjant savo grožį

Grožio pasaulis šiandien vis dažniau atsigręžia į senąsias tradicijas. Ajurveda – senovinė gydymo sistema, atsiradusi ...