Antradienis , 29 rugsėjo 2020
Pagrindinis / Kultūra / Gelgaudiškio dvaro rūmuose – Eigirdo Scinsko tapybos paroda

Gelgaudiškio dvaro rūmuose – Eigirdo Scinsko tapybos paroda

Nuo šių metų kovo 18 dienos Gelgaudiškio dvare (adresas: Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas) galerija „Aukso pjūvis“, įsikūrusi Verslo lyderių centre (BLC) Kaune pristato Eigirdo Scinsko  tapybos parodą.

Eigirdo Scinsko tapybos paroda
Eigirdas Scinskas. Murano stiklas – Venecija

Savo meninį kelią pradėjęs kaip fotografas, pats autorius apie savo kūrybą kalba: „vizualiniai menai lydėjo mane visą gyvenimą. Nuo mažens paimtas fotoaparatas į rankas nubrėžė aiškią kaip menininko kūrybos liniją. Mados ir nuotakų portretų fotografavimas suteikė galimybę keliauti ypatingai daug, pamatyti ir pajusti skirtingas kultūras bei tradicijas, pažinti kosmopolitiško mastymo asmenybes, aplankyti galybę didžiausių šiuolaikinio meno muziejų bei parodų visame pasaulyje. Anksčiau jose būdavau tik žiūrovas, o dabar pripažintų ir visame pasaulyje žinomų menininkų kūrinius tiesiog ryju akimis: juos analizuoju ir jie man tampa varomąja jėga kurti pačiam. Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti. Būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų.

Tapau, tai ką jaučiu, tai kas mane įkvepia – tai gali būti dykuma, kosmopolitiškas miestas, aplankytos šalies spalvos, ragautas skonis – bet kokia pajausta emocija. Šiuolaikinis menas ir abstrakti tapyba tai individualumas, studijoje esu tik aš, pasiruošta drobė ir spalvos. Dažnai pradedu tapyti turėdamas idėją ir patirto atsiminimo vizualizacinę spalvą, net nežinau koks bus baigtas paveikslas. Spalva yra esminis paveikslo elementas, o pagrindinė idėja ir yra jos emocinio poveikio perteikimas. Dažnai užduodu sau klausimą, ar tai menas? Bet šiuolaikinėje visuomenėje darosi vis sunkiau atsakyti kas yra kas, o tuo labiau menas, kur dažnai viename vienete maišosi chaosas ir harmonija.”

Pasak menotyrininkės Nijolės Tumėnienės – „tai ne pirmas atvėjis meno pasaulyje, kada žmogus užsiima viena veikla, o paskui tampa visai kitos srities, o kartais ir svarbiausios srities profesionalu.  Turbūt meno pasaulyje žymiausi pavyzdžiai – Rubensas, kuris visą gyvenimą dirbo diplomatu ir staiga tapo didžiu daiilininku, Hogenas ir kiti. Lietuvoje tai vis dar retas reiškinys, ir todėl kai susiduri su tokio žmogaus darbais, yra apie ką pagalvoti, įdomu kas bus toliau. As nežinau, kad Egirdas fotografuoja ir yra vertinamas dėl juodai baltos fotografijos, tačiau atėjusi į parodą ir pamačiusi tapybą, as iškart supratau, kad šis žmogus geba susitvarkyti su spalva ir koloritu. Taigi pagrindiniai dalykai – turi Dievo dovaną spalvai bei koloritui, turi ryškią vaizduotę, ir gali puikiai komponuoti. Komponuoja pasikliaudamas savo išlikusiu pirmu įspūdžiu, kievienas jo paveikslas yra matyto vaizdinio išraiška“.

Paroda veiks iki 2016 metų balandžio 18 dienos.

Maloniai kviečiame.

Parodą rengia galerija Aukso pjūvis.

Taip pat skaitykite

„Lemon Joy“ atlieka „Willkommen“ M.A.M.A. apdovanojimu metu (Dainiaus Čėplos nuotr.).

„LEMON JOY“ PRISTATO TITULINĘ ALBUMO IR KONCERTŲ TURO DAINĄ

Praėjusių metų pabaigoje su nauju albumu sugrįžusi grupė „Lemon Joy“ išleido naują radijo singlą — ...