Šeštadienis , 20 liepos 2024
Pagrindinis / Kultūra / Į italų kalbą išverstų K. Donelaičio „Metų“ pristatymas

Į italų kalbą išverstų K. Donelaičio „Metų“ pristatymas

2015 metų rugsėjo 29 dieną (antradienį) 17.00 valandą G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (adresas Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į italų kalbą „Le Stagioni“ pristatymas ir susitikimas su vertėju, Pizos universiteto (Italija) doktorantu Adriano Cerri. Taip pat dalyvaus Lietuvių kalbos instituto prof. dr. Grasilda Blažienė.

Kristijono Donelaičio poema „Le Stagioni“
Kristijono Donelaičio poema „Le Stagioni“

Dvikalbėje 300 puslapių knygoje publikuojamas ne tik K. Donelaičio poemos „Metai“ vertimas su paaiškinimais, bet ir šešių pasakėčių bei trijų vokiečių kalba parašytų K. Donelaičio eilėraščių vertimai į italų kalbą, knygos pabaigoje skelbiama išsami bibliografija. Įvadą šiam leidimui parašė baltistas prof. Pietro U. Dini.

Knygos išleidimą parėmė LR kultūros ministerija ir Tarptautinis kultūros programų centras, išleido Italijos leidykla „Edizioni Joker“. Informacija apie šią iškilią lietuvių literatūros asmenybę, jos kūrybą bei gyvenimą, taip pat kūrinių vertimų ištraukos italų kalba skelbiamos specialiai tam sukurtoje internetinėje svetainėje. (http://www.donelaitis.it/)

Sumanymas itališką Kristijono Donelačio leidimą pristatyti panevėžiečiams – vienas jubiliejinių, 2014-ųjų, K. Donelaičio metų minėjimo atgarsių. Renginį inicijuoja Kristijono Donelaičio draugijos Panevėžio skyrius.

„Metai“ yra išversti į 14 kalbų – anglų, armėnų, baltarusių, čekų, gruzinų, latvių, lenkų, rusų, švedų, ukrainiečių, vengrų, vokiečių, ispanų ir nuo šiol jau ir į italų kalbas. Poemą „Metai“ 1977 metais UNESCO įrašė į Europos literatūros geriausių kūrinių sąrašą, o K. Donelaičio rankraščiai ir laiškai jubiliejinių metų išvakarėse įrašyti į „Pasaulio atminties“ nacionalinio dokumentinio paveldo sąrašą.

Maloniai kviečiame!

Taip pat skaitykite

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys"

„ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS“ KNYGŲ MUGĖJE PRISTATYS ALBUMĄ IR VAIZDO KLIPĄ

Visada smagiai nusiteikę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ šią savaitę stebins ilgai lauktomis premjeromis. Vilniaus knygų mugėje ...