Šeštadienis , 29 sausio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Juvelyriniai dirbiniai: ką apie juos verta žinoti

Juvelyriniai dirbiniai: ką apie juos verta žinoti

Kokie aksesuarai yra patys svarbiausi ir reikšmingiausi? Taip, tai juvelyriniai dirbiniai! Papuošalų pagalba tiek moterys, tiek ir vyrai gali labai lengvai pakoreguoti savo įvaizdį, suteikiant jam daugiau išskirtinumo ir žavesio, todėl apie juos naudinga pateikti ir ne vieną įdomią detalę.

Auksas ir platina į Žemę pateko kartu su meteoritų lietumi

Kai kalbama apie auksą, paprastai žmonės įsivaizduoja jį kasant aukso kasyklose, tačiau ne kiekvienas susimąsto apie tai, kaip auksas mūsų Žemėje atsirado. Taigi, ar žinote, kokios yra aukso ištakos?

Iš tikrųjų aukso ir platinos Žemėje yra tiek daug, kad šiais tauriaisiais metalais visą Žemę būtų galima padengti net keturių metrų storio lydiniu! Taip, jūs visiškai teisūs – auksas tikrai nėra toks retas taurusis metalas. Tačiau mokslininkai mano, kad medžiaga, iš kurios Žemėje susiformavo tiek aukso, tiek ir platinos rūda, nėra žemiškos kilmės. Manoma, kad į Žemę visa tai pateko prieš apytiksliai 4 milijardus metų, kuomet ištisus 200 mln. metų truko kolosalus meteoritų lietus.

Taigi, šie taurieji metalai, kurie šiandien yra labai populiarūs juvelyrinių dirbinių gamyboje (iš jų yra gaminamas labai platus juvelyrinių dirbinių asortimentas), iš tikrųjų atkeliavo iš kosmoso!

Žodžio „jewel“ atsiradimo ištakos

Šiandien mums yra įprasta vartoti tokius terminus kaip „juvelyriniai dirbiniai“, „papuošalai“ ir „brangenybės“, tačiau ar kada pagalvojote, iš kur šie terminai atsirado? Angliškas žodis „jewel“ kilo iš senosios prancūzų kalbos žodžio „jouel“, kuris reiškia „žaislą“. Nors galbūt iš pirmo žvilgsnio tokia reikšmė gali skambėti neįprastai, atsižvelgiant į tai, kad juvelyriniai dirbiniai yra laikomi prabangos detalėmis, vis dėlto tokioje reikšmėje yra nemažai tiesos. Kadangi juvelyrinius dirbinius anuomet galėjo įsigyti tik labai turtingi žmonės ir tai nebuvo pirmo būtinumo prekė, papuošalai tapatinti su žaislais.

Deimantai gali būti visų vaivorykštės spalvų

Turbūt esate girdėję, kad deimantai gali būti visų vaivorykštės spalvų? Greičiausiai tokiu atveju jūs manėte, kad tai tik metafora, tačiau iš tikrųjų visa tai yra tiesa. Nors daugeliui yra įprasta matyti bespalvius arba baltus deimantus, kurie yra patys populiariausi, vis dėlto deimantai gali būti pačių įvairiausių ir labai gražių spalvų.

Deimanto spalva priklauso nuo kristalo gardelėje esančių įvairių priemaišų. Taigi, deimanto spalva kinta dėl jo cheminės sudėties. Spalvoti deimantai yra unikalūs ir vertinami atsižvelgiant į atskirą vertinamąją skalę. Tokiuose deimantuose spalvų deriniai gali padidinti arba sumažinti jų vertę – priklausomai nuo to, koks būtų spalvų derinys. Tuo tarpu kuo deimanto spalva yra ryškesnė, tuo jis bus retesnis ir brangesnis.

24 karatų auksas yra labai minkštas

Turbūt jau esate girdėję, kad karatas yra matavimo vietas, kurio pagalba yra išmatuojamas juvelyrinių dirbinių ir brangakmenių svoris, tačiau aukso atveju karatas nusako aukso grynumą. Taigi, 24 karatų auksas yra 100 % grynumo. Tačiau nepaisant to, kad auksas šiandien yra pats populiariausias taurusis metalas pasaulyje, jis nėra pats tvirčiausias ir patvariausias metalas. Šiuo atveju platina yra kur kas geresnis pasirinkimas, jei norima turėti juvelyrinį dirbinį, kuris puikios būklės išliktų daugybę metų.

Kaip bebūtų, jau minėtas 24 karatų auksas yra toks minkštas, kad jį yra įmanoma įlenkti su savo rankomis, todėl toks auksas juvelyriniuose dirbiniuose paprastai nėra naudojamas. Vietoje to, 24 karatų auksas yra lydomas kartu su kitais metalais, tokiu būdu paverčiant jį tvirtesniu ir tinkamesniu kasdieniam dėvėjimui.

Taip pat skaitykite

Masažai Panevėžyje gydo ir padeda jaustis žvaliau

Mūsų kūną bei mintis gydo ne tik vaistai, bet ir prisilietimai. Būtent todėl masažai Panevėžyje ...