Antradienis , 23 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Ką daryti kai pervežimo įmonė sugadina krovinį?

Ką daryti kai pervežimo įmonė sugadina krovinį?

sugadintas krovinysKrovinio sugadinimas ar netgi visiškas praradimas atsitinka ne taip jau ir retai. Nepaisant krovinio dydžio ir vertės šis nemalonus incidentas gali paliesti kiekvieną iš mūsų. Tiekimo grandinės dalyviai skuba vykdyti įsipareigojimus, gamtinės sąlygos ne visuomet būna palankios ir iškrečia pokštus, pridėjus visas žmogiškąsias klaidas gauname rinkinį labai rizikingų sąlygų kurioms nesėkmingai susiklosčius ir padaroma žala kroviniui. Gabenant kroviniui konteineriniais laivais visi krovinio savininkai moka proporcingą mokestį vadinamą vidurkiu. Ingstad.lt žalų koordinavimo vadybininkas primena, kad siunčiant savarankiškai nedraustus krovinius jums šis mokestis gali būti taikomas papildomai na o jei visus rūpesčius patikite gabenimo įmonei tuomet šis mokestis jau bus įskaičiuotas į bendra paslaugų paketo kainą. Pagrindiniai žalos atsiradusios transportavimo metu tipai yra: krovinio sugadinimas, visiškas praradimas, dalies krovinio netekimas, paslėpta žala.

 

Daugeliui žmonių domisi ką daryti kai atsitinka draudiminis įvykis, kaip elgtis tokiu atveju, nuo ko pradėti? Visų pirma reikia surinkti kuo daugiau informacijos apie įvykį ir jei įmanoma gauti tai patvirtinančias nuotraukas arba jei yra galimybė nufotografuoti iš visų pusių nesvarbu kokiais įrenginiais, fotoaparatu ar telefonu. Jei atvykote į vietą ne iš karto po įvykio, vis tiek nufotografuokite ką matome, kaip išmėtyti ir pažeisti kroviniai vilkiko priekaboje arba jūriniame konteineryje. Jei neturėsite šių įrodymų pareikalauti apmokėti patirtą žalą gali būti keblu ir užsitęsti ilgiau nei galvojate. Šioje procedūroje taip pat gali dalyvauti draudimo ir transporto įmonių darbuotojai ar kiti atstovaujantys asmenys.

 

Antras žingsnis – žalos atlyginimo paraiškos pildymas. Užrašykite visus apgadintus krovinius ir pateikite nuotraukas, įvertinkite padarytos žalos dydį. Su prašymu turite pateikti ir sąskaitas, krovinį lydinčius dokumentus, muitinės dokumentus ir kitus kurių gali paprašyti. Tai padarius reikia laukti kol informacija pasieks draudimo kompaniją ir gabenusi krovinį įmonė patvirtins jūsų paraišką ir išsiaiškinus aplinkybes gausite kompensaciją. Nepamirškite, kad kaltė dėl blogo krovinių supakavimo arba neteisingo padėklų išdėstymo, sudėtingų krovinių papildomo tvirtinimo rėmuose, blogai paskirstyto svorio jūriniame konteineryje tenka pačiam siuntėjui.

 

 

 

Taip pat skaitykite

Konkurentų analizė internetinių verslo duomenų bazių pagalba

Aršios konkurencijos verslo aplinkoje konkurentų pažinimas yra labai svarbus priimant strateginius sprendimus ir užtikrinant tvarų ...