Sekmadienis , 19 gegužės 2024
Pagrindinis / Verslas / Ką parodo finansinių ataskaitų auditas?

Ką parodo finansinių ataskaitų auditas?

Kaip jau pats pavadinimas nemažai išduoda, tai susiję su įmonės finansais bei finansinėmis atskaitomis. Kadangi būtent pagal tai galima vertinti visus kitus veiklos aspektus, įžvelgti tam tikras rizikas ir bendrai suprasti tendencijas. Kas pakankamai svarbu bet kurioje įmonėje. Tačiau ne visuomet informacija, kuri pateikiama ataskaitose, sutampa su realia situacija. Būtent šioje vietoje ir pasitarnauja auditas, kuris leidžia aptikti tokius nesutapimus. Tuo labiau, kad į tai įeina pakankamai daug pačių svarbiausių aspektų. Tokių kaip pinigų srautai, veiklos rezultatai bei bendra finansinė būklę. Tad iš esmės galima sužinoti labai daug, jeigu ne praktiškai viską, apie įmonę.

Ar privalu tą atlikti?

Tai pakankamai dažnas ir verslui itin aktualus klausimas. Kadangi daugelis viešojo intereso, savivaldybių ar valstybės įmonių bei akcinės bendrovės tą privalo daryti pagal įstatymą. Tačiau toks auditas gali būti svarbus ir uždarosioms akcinėms bendrovėms, ypač, jeigu veikla vykdoma pakankamai plačiu mastu. Tą apibrėžia 3,5 milijono per finansinius metus viršijančios grynosios pardavimo pajamos, beveik du milijonus turto balanse siekiantis turtas arba virš 50 skaičiuojamas darbuotojų skaičius. Tokiais atvejais taip pat bus reikalingas finansinių ataskaitų auditas. Aišku, aspektų gali būti ir daugiau, todėl vertėtų pasidomėti paskutiniais galiojančiais įstatymais bei tą reglamentuojančiais teisės aktais. Tuo labiau, kad net ir be prievolės verslui pakankamai naudinga įsivertinti šį aspektą.

Auditas, kaip atrasti geriausius šios srities specialistus?

Yra tikrai nemažai įmonių ir pavienių specialistų, dirbančių būtent šioje srityje. Todėl tikrai bus galimybė pasirinkti, kam patikėti įmonės informaciją bei finansų vertinimą. Aišku, daugelis jų tikrai profesionalūs bei patikimi. Todėl toks klausimas, apie geriausius netgi ne visuomet bus korektiškas. Tačiau kartais finansinių ataskaitų auditas gali būti ypatingai svarbus. Ir tikrai norėsis, kad tuo užsiimtų bent jau pakankamai patirties šioje srityje turintys žmonės. Todėl šiuo kriterijumi ir galima vadovautis, kalbant apie patikimiausią, bet nebūtinai geriausią variantą. Aišku, galima pasidomėti ir kitais su tokiomis įmonėmis susijusiais aspektais.

Taip pat skaitykite

Kodėl tinkamas dizainas gali padėti vizitinėms kortelėms?

Per gyvenimą gauname šimtus vizitinių kortelių, tačiau daugumą, net nesusimąstę, iš jų pametame ar net ...