Antradienis , 13 balandžio 2021
Pagrindinis / Technologijos / Ką reikia žinoti norint namuose įsirengti šilumos siurblį?

Ką reikia žinoti norint namuose įsirengti šilumos siurblį?

Jei statote namą ir jau planuojate kokią šildymo sistemą pasirinkti, sūlome perskaityti šį rašinį nes šiandien nusprendėme panagrinėti šilumos siurblius. Atsinaujinantys ir ekonomiški šildymo būdai dabar yra dažniausiai naudojami. Šiluma paimta iš oro yra puiku, tačiau prieš įsirengiant tokią sistemą savo namuose, turėtumėte žinoti keletą dalykų. Kokie jie?

Namo šildymas naudojant šildymo siurblį tinka ne visiems namams. Šildymo sąnaudos bus tikrai pigesnės nei šildant elektra, malkomis ar granulėmis jeigu jūsų namas ar butas turi gerą šiluminę varžą ir pagrindinis šildymas yra grindimis.

Šilumos siurbliai efektyviausiai veikia tik esant grindininiam šildymui arba naudojant didelio pločio radiatorius. Tinkamai subalansuoti sistemą gali būti sunku jeigu jūsų namuose dalyje kambarių yra grindininis šildymas, o kitur naudojami radiatoriai ar gyvatukas. Tiesa yra ta, kad šilumos siurbliai negali šildyti tokiomis aukštomis temperatūromis kokias sukuria jei šildytumėte dujiniu arba malkiniu katilu. Paduodamas į sistemą vanduo ten gali būti nuo 50 iki 75 laipsnių karščio, deja šilumos siurblys veikia kur kas žemesnėje temperatūroje. Priešingu atveju elektros sąnaudos būtų laba didelės ir visas ekonomiškumo principas dingtų.

Norime paneigti mitą, neva šilumos siurblių išoriniai blogai dirba garsiai. Jei pasirinksite Europos arba JAV, Japonijos gamintojų produktus, jokio diskomforto nepatirsite. Taip veikiantis išorinio bloko ventiliatorius skledžia ta tikrą užesį, bet jis nėra toks garsus jog trukdytų gyventi. Kai renkatės šilumos siurblį, visuomet žiūrėkite ką deklaruoja gamintojas, orientuotis eikia į mažesnes elektros sąnaudas ir didenį našumą, venkite tų įrenginių kurie efektyviai veikia tik prie 15-20 temperatūros žemiau nulio. Lietuvos klimato sąlygomis naudoti tinkamiausi yra – 30-35 laipsnių šaltyje galintys dirbti šilumos siurbliai.

Šilumos siurblio ir bendrai visos sistemos įrengimas kainuoja daugiau nei kiti šildymo būdai tačiau žmones sužavi tai jog po įrengimo nebereikia rūpintis šildymo klausimais, o sąskaitos net ir šalčiausiais žiemos mėnesiais negąasdina. Vienas geras dalykas yra tai jog nepriklausomai nuo metų laiko ar kainų pokyčių kuro rinkose, jūs būsite mažiau įtakojamas nuo kainos svyravimų. Pasirinkus šį būda, išliks aktuali tik elektros kaina.

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinių įrengimas

Šiandien bet kuris žmogus turintis bent kiek didesnį stogo plotą ar laisvos vietos sklype gai ...