Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Ką reikia žinoti siunčiant tarptautines siuntas?

Ką reikia žinoti siunčiant tarptautines siuntas?

siuntos

Dažnai manoma, kad nuo siuntinio perdavimo siuntinių tarnybai momento, už ją atsakinga tampa tik ta kompanija. Iš dalies tai yra tiesa, kadangi siuntų tarnyba privalo laikytis visų siuntos pervežimo reikalavimų. Tačiau siuntėjas turi pasirūpinti tinkamu siuntos supakavimu, ženklinimu ir teisingu duomenų pateikimu.

Tarptautinės siuntos, neretai nukeliauja kelis tūkstančius kilometrų, priklausomai nuo to, į kurią šalį keliauja. Taip pasiekia ne vienos šalies siuntų paskirstymo punktą.

Šiandien siuntos, net ir už Atlanto esantį adresatą, gali pasiekti per vieną ar porą dienų. Šiuo atveju siūloma Express paslauga, kuri yra brangesnė ir pasirenkama itin skubiems atvejams. Kitu atveju, pagrindinius didžiuosius pasaulio šalių miestus siuntos pasiekia per 3-5 darbo dienas.

Asmuo, siunčiantis siuntinį turi atsakingai pasidomėti, ar jo siunčiamas daiktas nėra draudžiamųjų daiktų sąraše. Dėl to reikalinga teisingai užpildyti reikiamus dokumentus, o jeigu siuntinys keliauja ne į ES šalį – pasirūpinti dar ir siuntos muitinės dokumentais. Svarbu žinoti, kad už teisingą duomenų pateikimą yra atsakingas tik siuntėjas.

Ne mažiau svarbu teisingai nurodyti siuntos gavėją ir adresato pašto kodą. Pasirūpinti, kad šie duomenys ir visi dokumentai būtų tinkamai pritvirtinti prie siuntinio dėžės. Geriausia atspausdinti spausdintuvu ir priklijuoti skaidria lipnia juosta.

Taip pat, jeigu siunčiami daiktai yra dūžtantys, trapūs ar kitaip lengvai pažeidžiami, būtina tinkamai siuntinį supakuoti. Reikia pasirūpinti ne tik kokybiška pakuote, bet tinkamai pasirinkti ir pakuotės dydį. Naudoti papildomus užpildus laisvai vietai užpildyti, kad siuntinys nesivartytų ir būtų maksimaliai apsaugotas.

Būtina ant dėžės užklijuoti atitinkamus įspėjamuosius žymėjimus. Geriausia atsižvelgti į siuntų tarnybos pateikiamas siuntų pakavimo rekomendacijas. Kitu atveju, netinkamai supakavus ar nepateikus svarbių žymėjimų, dėl siuntos apgadinimo siuntų tarnyba neatsako.

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...