Trečiadienis , 26 sausio 2022
Pagrindinis / Technologijos / Kaip dažnai reikia keisti automobilio akumuliatorių?

Kaip dažnai reikia keisti automobilio akumuliatorių?

akumuliatorius

Ne kiekvienas vairuotojas vyras, o tuo labiau moteris žino kada ateina laikas pakeisti seną akumuliatorių. Dažniausiai nutinka taip, kad akumuliatorius keičiamas nauju tuomet kai automobilis nebeužsiveda iš ryto ir skambiname draugui pagalbos arba pasinaudojame draudimo kampanijos paslauga – pagalba kelyje. Kaip žinoti kada baigiasi energija akumuliatoriuje?

Ženklai

Apie akumuliatoriaus būklę jums signalizuoja pats automobilis, tereikia jį išgirsti. Sunkiai užsiveda iš ryto, lėčiau nei įprasta sukasi starteris, degantis baterijos ženklelis prietaisų skydelyje, tai tik keletas ženklų į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį ir apsilankyti auto servise. Anksčiau buvo parduodami akumuliatoriai su integruota lempute kuri laikui bėgant iš žalios pradėdavo šviesti raudonai taip signalizuodama apie išeikvotą energiją.

Tarnavimo laikas

Automobilio akumuliatoriaus tarnavimo laikas priklauso nuo to kokios paskirties automobilis ir kaip su juo važinėjama. Taksi, policijos ir kitų specialios paskirties automobilių akumuliatoriai nusidėvi per 2 metus nes jie naudojami labai intensyviai. Vidutiniškai naudojant automobilį asmeniniams reikalams kiekvieną dieną po valandą laiko, akumuliatorių reikės keisti kas 3-4 metus. Baterijos veikimo laiką labai ženkliai gali sutrumpinti pilnas energijos išeikvojimas pvz. jei palikote per naktį įjungtą radijo imtuvą ar šviesas. Didžioji dauguma lengvųjų automobilių akumuliatorių yra neaptarnaujami, į juos negalima įpilti skysčio. Akumuliatorių pakrovimas su išoriniais įrenginiais yra nerekomenduojamas, galima naudoti tik ekstra atvejais kai reikia užvesti automobilį tam kad nuvažiuoti į remonto dirbtuves.

Dar vienas paprastas dalykas kuris gali padėti ateityje nepražiopsoti akumuliatoriaus keitimo laiko. Ant naujo akumuliatoriaus užklijuokite lipduką kuriame būtų nurodyta data ir žinant kad akumuliatoriai vidutiniškai tarnauja 3-4 metus, apytiksliai žinosite kada ateina laikas keisti. Žinoma, akumuliatoriaus tarnavimo laikas labai priklauso nuo automobilių naudojimo ypatybių ir klimato sąlygų tačiau žymių gamintojų akumuliatoriai veikia ir ilgiau tačiau tuo nereikėtų pasikliauti ir važinėti iki tol kol automobilis neužsives. Geriausia automobilio priežiūrą patikėti oficialiam gamintojo atstovo meistrams kurie pakeis visas nusidėvėjusias dalis gal ir kiek dažniau nei reikėtų tačiau jūs galėsite nesukti galvos dėl automobilio techninės būklės.

Taip pat skaitykite

Apsauga nuo intelektinės automatikos

                 ImmuniWeb yra pasaulinė programų saugos įmonė, kurios būstinė yra Ženevoje, Šveicarijoje. ImmuniWeb kuria mašininio ...