Trečiadienis , 17 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip gauti leidimą oficialiai gyventi Lietuvoje?

Kaip gauti leidimą oficialiai gyventi Lietuvoje?

Leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo klausimas šiandien aktualus ne tik trečiųjų šalių piliečiams, bet ir mūsų šalies darbdaviams. Ne paslaptis, kad nemažai užsieniečių iš šių šalių skalsesnės duonos ieško mūsų šalies verslo įmonėse. Ir taip jau daugelį metų kuriami abipusiai naudingi santykiai, išpildantys darbdavių ir darbuotojų poreikius.

Kaip žinia, trečiųjų šalių piliečiai negali paprastai atvykti ir tiesiog apsigyventi Lietuvoje. Priešingai nei ES šalių piliečiams, jiems net tik kertant sieną reikalinga tranzitinė viza, leidžianti tai daryti. O norintys čia gyventi ir dirbti privalo gauti nacionalinę vizą arba leidimą laikinai gyventi šalyje https://www.idarbinimocentras.lt/dokumentu-tvarkymas/leidimas-laikinai-gyventi-lietuvoje/.

Ši prievolė trečiųjų šalių piliečiams galioja bet kokiu atveju, net jeigu Lietuvoje gyvena jų šeimos nariai arba giminaičiai turi mūsų šalies pilietybę. Tiesa, kiekvienu atveju migracijos tarnybai reikalinga pateikti atitinkamą prašymą ir atitinkamus dokumentus. Kiekviena viza suteikia tam tikras galimybes, pavyzdžiui tranzitinė ar Šengeno viza dirbti mūsų šalyje teisės nesuteikia. Su ja jie gali laisvai keliauti, atvykti pasisvečiuoti, pailsėti ar kirsti sieną, bet dirbti legaliai negalės.

Nacionalinė viza suteikia teisę gyventi ir dirbti šalyje ne ilgesnį kaip vienerių metų laikotarpį. O ją gauti gali asmenys, kurie turi ar ketina sudaryti su darbo santykiais paremtą sutartį, atvyksta dirbti pagal trūkstamų profesijų sąrašą. Taipogi gali atvykti į įmonę, kuri įtraukta į Patvirtintų įmonių sąrašą ar sezoniniam darbui per Užimtumo tarnybą.

Pateikdamas prašymą užsienietis turi pateikti galiojantį kelionės dokumentą, darbdavio pateiktą tarpininkavimo raštą. Taip pat būtinas leidimas dirbti, sveikatos draudimo dokumentas bei banko ar darbo sutartis, nurodanti apie pakankamą lėšų dydį pragyvenimui Lietuvoje.

Leidimas laikinai gyventi, dirbti bei studijuoti Lietuvoje suteikia kur kas daugiau galimybių įvairių profesijos atstovams.

Taip pat skaitykite

Kaip gamtoje pramogauja panevėžiečiai?

Šiltasis metų laikas dažniausiai skatina daugiau valandų praleisti gamtoje. Ir tai yra puiku. Buvimas lauke ...