Pirmadienis , 20 rugsėjo 2021
Pagrindinis / Verslas / Kaip kandidatuoti į tobulą darbo vietą Vokietijoje: patarimai iš profesionalų lūpų

Kaip kandidatuoti į tobulą darbo vietą Vokietijoje: patarimai iš profesionalų lūpų

darbas vokietijoje

Ieškojimas naujos darbo vietos ir kandidatavimas į rastas naujas darbo pozicijas kelia didelį stresą – nepaisant to, apie kurią pasaulio šalį bebūtų kalbama. Tačiau darbas Vokietijoje ir visas kandidatavimo procesas šioje šalyje gerokai skiriasi nuo daugelio kitų pasaulio šalių. Tie, kuriems dar niekuomet nebuvo tekę ieškoti darbo Vokietijoje, gali nustebti, kad daugybė šioje Europos šalyje darbo ieškančių žmonių kandidatuodami į pasirinktas pozicijas kartu visuomet siunčia ir savo nuotrauką, nurodo gimimo datą ir šeimyninį statusą. Tuo tarpu kitiems netgi tenka paplušėti ieškant savo vidurinės mokyklos baigimo diplomo.

Be to, buvo laikai, kai kandidatai turėdavo nukopijuoti savo paso nuotrauką ir įtraukti ją į savo popierinį CV, kurį vėliau jiems reikėdavo įdėjus į didelį voką išsiųsti potencialiam darbdaviui. Ir nors pastaroji praktika beveik išnyko, vis dėlto tam įtakos daugiausiai turėjo tik internetas, tačiau ne pasikeitęs Vokietijos darbdavių požiūris.

Darbas Vokietijoje – kaip jį rasti

Taigi, pradėkime nuo pradžių. Vokietijoje yra daugybė skirtingų būdų ieškoti darbo. Nors, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, Vokietijoje galima naudotis darbo skelbimų portalais ir pasirinktų kompanijų internetiniais tinklalapiais, yra ir daug kitų pasirinkimų, tokių kaip laikraščiai, pažintys ar įdarbinimo agentūros.

Taip pat pastaruoju metu pastebima ir nauja mada, kuri ima labai sparčiai populiarėti – tai internetinis darbuotojų paieškos būdas, kurio metu pačios kompanijos naršo internetinėse platformose ar socialiniuose tinkluose ieškodamos naujų talentų. Todėl Vokietijoje tampa labai svarbu turėti atnaujintą ir profesionaliai atrodantį asmeninį profilį socialiniuose tinkluose.

Tuomet kai randate ką nors jus sudominusio – arba kompanija suranda jus – turite investuoti pakankamai laiko vertinant ar jūs iš tikrųjų esate pakankamai kvalifikuoti kandidatai konkrečiam darbui. Vokietijoje kreipiantis dėl darbo yra įprasta siųsti savo gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką, rekomendacinius laiškus, vidurinės mokyklos baigimo diplomą, universiteto diplomą ir kitus įvairias kvalifikacijas patvirtinančius dokumentus. Kreipiantis dėl darbo Vokietijoje, jūsų paraiška turėtų būti kaip įmanoma geriau nugludinta ir pritaikyta konkrečiai darbo vietai, į kurią jūs kandidatuojate. Jei jūsų gyvenimo aprašyme kreipiantis į daugiau nei vieną kompaniją yra pakeičiamas tik kompanijos ir/ar pareigų pavadinimas, potencialūs darbdaviai tai gali įvertinti neigiamai. Jūs privalote pasistengti išsiskirti.

Motyvacinis laiškas

Daugelyje pasaulio šalių motyvacinis laiškas ieškant darbo vaidina pakankamai menką vaidmenį, tačiau Vokietijoje situacija skiriasi. Nors kandidatų į darbo vietas ieškantys specialistai turi tik nuo 3 iki 5 minučių, kurias gali skirti kiekvieno kandidato atsiųstai informacijai įvertinti, jie visuomet labai didelį dėmesį skiria jų atsiųstam motyvaciniam laiškui. Todėl turėtumėte pasistengti, kad jame būtų labai aiškiai nurodyta, kodėl jūs esate tinkami konkrečiam darbui.

Gyvenimo aprašymas 

Jūsų CV yra labai svarbus. Jame visuomet privalo būti pateikta lengvai suprantama ir tiksli asmeninė informacija, tokia kaip asmens kontaktai, išsilavinimas, patirtis, įgūdžiai, mokamos kalbos ir kt. Stenkitės vengti „tuščių“ laikotarpių nurodant savo darbo patirtį arba turėkite numatę puikų paaiškinimą, kodėl vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu nedirbote.

Laukimas ir kantrumas

Galiausiai, kai potencialiam darbdaviui yra išsiunčiami visi reikalingi duomenys, reikia būti labai kantriems. Jei kompanija jumis susidomės, tuomet labai tikėtina, kad jie su jumis susisieks telefonu, tokiu būdu atlikdami pirminį interviu. Kitas žingsnis bus interviu akis į akį – įprastai dalyvaujant nedidelei grupei žmonių. Būtinai iš anksto kaip įmanoma daugiau pasidomėkite kompanija ir niekuomet nevėluokite. Pasiruoškite, ko norėtumėte paklausti apie darbo vietą ir ko norėtumėte paklausti apie pačią kompaniją.

Taip pat skaitykite

Apsauga nuo intelektinės automatikos

                 ImmuniWeb yra pasaulinė programų saugos įmonė, kurios būstinė yra Ženevoje, Šveicarijoje. ImmuniWeb kuria mašininio ...