Šeštadienis , 27 vasario 2021
Pagrindinis / Technologijos / Kaip pasirinkti rekuperatorių?

Kaip pasirinkti rekuperatorių?

rekuperatoriusRekuperatorius yra mažiausiai matoma namo inžinerinės sistemos dalis.  Apie jos montavimą liudija tik oro paėmimo ir išleidimo angos kambario lubose ar sienose. Rekupratorius nėra tas daiktas kurį renkamasi pagal grožį ar dizainą, viską lemia techniniai parametrai ir jūsų poreikiai ir žinoma, piniginė.

 

Apskaičiuokite patalpų tūrį

 

Norint sužinoti kokios rekuperatoriaus reikia jūsų namui, butui ar biurui reikia žinoti kiek kubinių metrų oro reikia tiekti į patalpas. Pagal tai parenkamas rekuperatoriaus galingumas. Pagalbinių nedidelės kvadratūros patalpų tokių kaip sandėliuko, tualeto, vonios kambario skaičiuoti nebūtina, be to dažniausiai šios patalpos turi priverstinę ištraukiamą ventiliaciją ir jos paprastai pakanka.

 

Konkuruojantys modeliai

 

Pirkėjai dažniausiai renkasi tarp rotacinio ir keturkampio ar šešiakampio plokštelinio rekuperatoriaus. Pastarasis modelis pranašesnis tuo kad sugrąžina beveik visą šilumą atgal į patalpas ir jame oro srautai tarpusavyje nesusimaišo, tai reiškia išeinančio oro kvapas nepatenka atgal į patalpas. Taip užtikrinamas geresnės kokybės oro tiekimas į namą. Rotacinis rekuperatorius yra paprastesnis savo sandara ir oro keitimosi principu tad jame blogi kvapai kaupiasi ant gardelių ir maišosi su įeinančiu oro srautu. Šią problemą gali išspręsti tik papildomai įmontuojant ventiliatorius kurie pagreitina oro išmetimą į lauką.

 

Rotaciniais rekuperatoriais į tą pačią patalpą oras ir tiekiamas, ir iš jos traukiamas, o „nešvariojoje“ zonoje būna įrengiamas papildomas nedidelis ištraukiamasis ventiliatorius. Mat egzistuoja tegu ir nedidelė, bet tikimybė perduoti nemalonius kvapus: kvapas iš esmės yra mikroskopinė su oru keliaujanti dalelė – ją praleidžia standartiniai oro filtrai. Atkeliavusios į cilindrinį šilumokaitį, kvapų dalelės nusėda pačioje gardelių pradžioje, nuo kur, cilindrui pasisukus, įeinančio oro srautas jas labai lengvai nupučia ir jos gali patekti atgal į patalpas. Kad tokiai galimybei būtų užkirstas kelias, papildomi ventiliatoriai ir įrengiami. Jie ištraukia visus nemalonius kvapus.

 

Triukšmo lygis

 

Renkantis rekuperatorių reikia atkreipti dėmesį ir į tai koks yra jos kleidžiamas triukšmas. Tai neaktualu gali būti tik tuo atveju kai jis montuojamas toli nuo miegamųjų ar dažniausiai naudojamų buitinių patalpų, svetainė, vaikų kambario, darbo ir poilsio zonų įmonėse. Rekomenduojamas triukšmo lygis iki 30 decibelų. Sumontuotos vėdinimo sistemos triukšmo lygį galima pamatuoti specialiu matuokliu ir reikalauti montavimo paslaugos teikėjo pašalinti trūkumus.

 

Taip pat skaitykite

Tentiniai angarai sandėliavimui

Angarai yra populiarūs jau daugybę dešimtmečių, tiesa, anksčiau buvo plačiai naudojami plieniniai, dar kitaip vadinami ...