Antradienis , 19 kovo 2024
Pagrindinis / Technologijos / Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

šiluma

Ar žinote, kad šilumos siurblys generuoja ne tik šilumą bet gali ir šaldyti? Po klaidingu pavadinimu slępiasi ypač naudingas įrenginys kurio privalumus giria ne vienas vartotojas. Tai nenusotabu, turėti tokį universalų daiktą savo namuose yra tikra dovana. Vėsina orą, kontroliuoja drėgmės lygį, žiemą šildo, beveik kaip ta krosnis iš visiems gerai žinomos mįslės – kas žiemą molis, o vasarą brolis? Šilumos siurblys!

Rinkitės pagal tipą

Šilumos siurbliai yra skirstomi į du tipus, pagal tai iš kur genereruoja energiją, vienu atveju tai šilumos surinkimas iš oro, kitu – iš žemės (geoterminis). Geriausių rezultatų iš abiejų šildymo sistemų galima tikėtis tik naujos statybos gerai apšiltintuose mažuose namuose, tačiau žmonės montuoja juos ir į senus namus bei šildo rąstinius sodybų namus. Pasirinkti šilumos siurblį jums padės šilumos sistemų specialistai. Pažiūrėję į jūsų būsto planą ir dydį jie gali tiksliai pasakyti kokio galingumo įrenginio jums reikia norint turėti pakankamai šilumos žiemą ir atsivėsinti karštomis dienomis vasarą. Geriausios kainos ieškoti patogiausia kompiuteriu nes šilumos siurbliai internetu gali kainuoti šiek tiek mažiau nei parduotuvėje.

Ką renkasi žmonės?

Šiuo metu Lietuvoje dažniausiai montuojamos oras-vanduo šilumos siurbliai. Sistemą sudaro išorinė dalis – ventiliatorius, o namo viduje, katilinėje pastatomas šildymo mechanizmas ir boileris – tai mažo šaldytuvo dydžio dėžė su reguliatoriais išorėje. Abu agregatus jungia vamzdeliai kuriais cirkuliuoja šaldymo skystis, kurio dėka šiluma apsorbuojama ir atiduodama. Norint įsirengti tokią šildymo sistemą, reikia iš anksto planuoti grindininį šildymą visame name. Tai svarbu, nes kitokie šildymo sklaidos prietaisai tam netinka, nes šilumos siurblys veikia žemos temperatūros režime. Šą sistemą žmonės renkasi dažniausiai nes apskaičiuota, kad ji dirba efektyviausiai, nereikalauja priežiūros ir dažno reguliavimo ir aptarnavimo. Skaičiuojama, kad 1 kilovato šilumos siurblio galingumo užtenka apšildyti ar atvėsinti 10 kvadratinių metrų būsto ploto. Šilumos siurblys privalo turėti elektrinį teną kuris padėtų pašildyti vandenį kai to nepavyks surinkti šiluminės energijos iš aplinkos. Naudingumo koeficiantai šildymui ir šaldymui yra skirtingi, atkreipkite dėmesį ir į tai kiek elektros energijos šilumos siurlys suvartos per metus. Palygintkite skirtingų gamintojų produkciją kad geriau suprastumėte kuris geresnis.

Taip pat skaitykite

Darbo užmokesčio programa – padės jums sutaupyti daug laiko

Visos įmonės, kurios turi darbuotojų, puikiai žino, kad algų mokėjimas yra periodas, kuris ne tik ...