Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Kaip prižiūrėti skintas rožes?

Kaip prižiūrėti skintas rožes?

rozes

Rožės, kurios greitai skleidžiasi reikia skinti, kai nusispalvina žiedpumpuriai, tačiau dauguma veislių skinama jiems pradėjus skleistis. Nuskynus per daug anksti kai žiedsostis dar  nepakankamai išsivystęs, žiedai gali visiškai neišsiskleisti. Būtina kuo greičiau pamerkti giliai į vandenį. Paskui nuskynus apatinius lapus ir spyglius merkiama į vazą, 10-15 cm. gyliu. Rekomenduojama žiedkočius įskelti arba daryti įstrižą pjūvį. Pamerktoms rožėms kiekvieną vakarą patartina patrumpinti kotelius nes vandenį sugeriantys kanalai užsikemša. Pradėjus vysti žiedams reikia suvynioti į popierių, atnaujinti pjūvius ir pamerkti į šiltą, 40 laipsnių temperatūros vandenį. Laikyti kol vanduo atvės, tuomet vėl galima merkti į vazą.

Floristiniai koncentratai nupjautoms rožėms

Šviežiai nupjautoms rožėms geriausiai naudoti floristinius koncentratus, kuriuos nedideliais kiekiais galima įsigyti gėlių parduotuvėse. Jeigu laikysites ant pakelio užrašytų instrukcijų, vanduo su tokiu koncentratu praligins gėlių gyvenimą. Stenkites neviršyti koncentrato dozės.

Rožė- kilmingiausia gėlė

Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios-  meilės simboliu. Savo antrąjai pusei dovanodami puokštę raudonų rožių, išties romantiškai prisipažinsit  meilėje.  Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėlė. Jos atskirai ar puokštėse dovanojamos įvairioms progoms https://geliubutikelis.lt/kategorijos/rozes/

Baltos rožės

Baltoji rožė visais laikais laikoma viena gražiausių gėlių. Trapios ir delikačios baltos spalvos rožės dažniausiai puošia ir  nuotakų  puokštes, tad šios gėlės neabejotinai sužavės kiekvieną moterį. Dovanodami baltas rožes savo mylimąjai be žodžių jai  prisieksite amžiną pagarbą ir tyrą meilę

Miegančios rožės

Miegančios rožės pasižymi ilgu žydėjimo laikotarpiu, dažniausiai iki 2-3 metų. Toks žydėjimo laikotarpis pasiekiamas naudojant technologiją, kuri susidaro iš 3 etapų: rožės užauginamos įprastu būdu, nuskinta rožė įsisavina tam tikrą stabilizuojantį mišinį, kuri sudaro gamtoje yranti konservavimo medžiaga, konservavimo skystis pakeičia gėlėje esantį vandenį.

Aromatinės rožių savybės

Rožės naudojamos parfumerijoje. Smilkalai gaunami iš rožių žiedlapių aliejaus, yra saldūs ir tonizuojantys. Rožių smilkalų kvapas veikia tarsi natūralus antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą. Rožių aromatas šalina, melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus.

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...