Antradienis , 7 gruodžio 2021
Pagrindinis / Sportas ir sveikata / Kaip teisingai maitinti krūtimi?

Kaip teisingai maitinti krūtimi?

maitinimas

Mamos pienas – tai ir maistas, ir vaistas, mažyliui ypatingai svarbus pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius. Valgydamas mamos pieną vaikelis įgauna stipresnį imunitetą, patenkina savo energijos ir maisto medžiagų poreikį http://www.avent.limedika.lt/straipsniai/mamos-pienas-itrauktas-i-valgiarasti/286/item. Tačiau ne vien dėl sveikatos žindymas krūtimi yra naudingas. Taip kuriamas labai glaudus ryšys tarp mamos ir vaikelio, be to, kūdikis įgyja žymiai didesnį saugumo jausmą, būna ramesnis.

Todėl kiekviena moteris, naujai tapusi mama, turėtų stengtis maitinti kūdikį savo pienu. Žinoma, yra daugelis priežasčių, kuomet tai nepavyksta. Viena iš jų – neteisingai žindant kūdikį, krūtys tampa skausmingos, gali atsirasti net žaizdos. Jeigu kūdikis nemoka krūties žįsti teisingai, tai ir pienas bėga sunkiai, žindyti nemalonu. Kūdikis pakankamai nepasisotina, valgyti nori dažniau, tampa irzlus.

Tai tampa dažniausia priežastimis, kuomet mama pamažu nustoja maitinti savo kūdikį krūtimi ir pereina prie buteliuko. Sėkmingai žindant, kuo daugiau vaikelis pieno išgeria, tuo daugiau jo gaminasi. Kaip teisingai kūdikis turėtų paimti krūtį, kaip patogiai atsisėsti, galima rasti nemažai informacijos internete. Šiandien yra galimybė gauti ir profesionalią žindymo specialistės pagalbą, kuri gali padėti šiuo svarbiu mažyliui klausimu.

Svarbiausia laikytis keleto svarbių rekomendacijų, kurios gali padėti sėkmingai žindyti vaikelį. Visų pirma, žindyvė turėtų patogiai atsisėsti, galima naudoti žindymo pagalves tiek sau, tiek mažyliui. Svarbu atrasti padėtį, kuri būtų komfortabili.

Krūtį apimti visais 5 pirštais, vadinamąja C forma – keturi iš apačios, o nykštys iš viršaus, nukreiptas į kūdikio nosytę. Tuo metu mažylis turi būti ant šono, svarbu, kad galva būtų pasukta į krūtį su visu kūnu ir šiek tiek atlošta.

Apatiniu žandikauliu vaikelis turėtų apimti kuo didesnį aureolės plotą, o spenelis nukreiptas link viršutinės lūpos.

Laikantis šių patarimų, žindymo sėkmė beveik garantuota.

Taip pat skaitykite

Kaip sportuoti karantino metu?

Prieš kurį laiką visą pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija gerokai sujaukė daugelio žmonių gyvenimą. Karantinas, kuris ...