Antradienis , 4 rugpjūčio 2020
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip tinkamai valyti kaminą?

Kaip tinkamai valyti kaminą?

Šilta ir jauki namų šiluma yra vienas puikiausių jausmų, kuriuos gali patirti žmogus. Kiekvienas namų šeimininkas žino, jog šis malonumas kartais brangiai kainuoja, nes kad namai nuolat tokiais išliktų, kiekvienas žmogus turi bent truputį žinoti apie savo namų šildymo sistemą. Dauguma žmonių ieško įspūdingo katilo, tačiau visai pamiršta, kad namų kaminas yra taip pat nepaprastai svarbus. Jeigu neskirsime jam dėmesio, gali tekti pakloti nemažai pinigų, kad sutvarkyti apgadintą ar netvarkingą šildymo sistemą. Toks neapdairumas gali sukelti didelį pavojų jūsų namams bei artimiesiems, kai netvarkinga šildymo sistema netyčia sukels gaisrą. Šiuo atveju ypatingai svarbi yra katilo švara. Tačiau ką turime žinoti mes, kad tinkamai išvalytume savo kaminą?

Kai deginame kurą, į atmosferą išsiskiria įvairiausios, dažniausiai nuodingos cheminės medžiagos. Degant medienai išskiriami dūmai yra balti, nes jose daugiausiai yra vandens dujų. Kai deginame iškastinį kurą, kuriame gausu krezoto, dūmai yra tamsūs arba net juodi. Dažniausiai deginamas kuras yra anglis, būtent dėl kurių mūsų kaminuose ir prisikaupia įvairiausių apnašų bei kitų kenksmingų medžiagų. Jos laikui bėgant pavirsta į smalą, kuri kaupiasi dūmtraukyje. Dėl to oro pralaidumas yra daug prastesnis, ugnis negauna pakankamai deguonies ir dega neefektyviai, o tai leidžia medžiagoms kauptis dar gausiau. Jeigu neišvalysite kamino, smalos lygis pasieks tokį lygį, kad drastiškai pakilusi temperatūra kamine išlydys kaminą ir sukels gaisrą.

Svarbiausias įrankis, valant kaminą yra kokybiškas šepetys. Pačios naujausios ir moderniausios priemonės bus niekam tikusios , jeigu jūsų pagrindinis įrankis bus nevykęs. Jis yra pati svarbiausia jūsų valymo priemonė, tad ieškokite būtent tokio, kuris bus aukščiausios kokybės ir atitiks jūsų dūmtraukio formą. Jei išrinksite tokį, kuris bus netinkamas jūsų kaminui, valymas bus neefektyvus, o susikaupusi smala kritiniuose taškuose ir toliau kaupsis. Geriausia išeitis yra nusipirkti brangų šepetį su specialiais nailoniniais šeriais. Jie yra labai stiprūs, tamprūs ir atsparūs bet kokiam dilimui. Jums suteikiamas lankstumas leis pasiekti visas nešvarias kamino vietas ir puikiai jį išvalyti. Švelnus šepečio šeriai atsikratys svetimkūniais kamine jo visai nesubraižydami.

Kaminą reikia valyti kartą prieš šildymo sezoną, o jei jis užsitęsia tai profilaktiškai pravalyti kartą per 3 mėnesius. Labai svarbu yra daryti tai atidžiai, kad tikrai neužsiliktų kenksmingos medžiagos, galinčios sukelti pavojų. Prieš valant būkite atsargūs ir įsitikinkite, kad katile kadaise degusios medžiagos yra užgesusios ir jūs esate visiškai saugūs. Kad užtikrinti visišką švarą, taip pat galite pasinaudoti ir cheminės medžiagomis, bet jos negali tapti šepečio alternatyva. Kad kaminas būtų visiškai švarus, periodiškai naudokite abu valymo būdus. O kad kamine kauptųsi mažiau kenksmingų medžiagų, stenkitės deginti ekologišką kurą.

Turite klausimų apie kaminus ir dūmtraukius, o galbūt norite įsigyti naują kaminų sistemą? Apsilankykite https://www.sauresta.com – patarsime visais su šildymo sistemomis susijusiais klausimais.

Taip pat skaitykite

Kodėl paspirtukai gali būti puiki transporto priemonė praleisti laisvalaikį?

Paspirtukai sulig kiekvienu nauju šiltuoju sezonu užima vis daugiau pozicijų ir vis daugiau šeimų įsimyli ...