Penktadienis , 29 kovo 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kaip užauginti leliją su dideliais žiedais?

Kaip užauginti leliją su dideliais žiedais?

lelija

Apdainuotos lelijos – mūsų gėlynų puošmena, tik kaip jas auginti, kad vešėtų žiedai, o ne tik lapai? Lelijų priežiūra nėra sudėtinga, nes tai daugiametės svogūninės gėlės, augančios vienoje vietoje kelerius metus. Žinoma, jei žemė bus skurdi, kieta, perdžiūvusi ar nuolat pažliugusi, lelijos neaugs arba bus neišvaizdžios.

Jei nusprendėte pasisodinti lelijų, patogiausia tiesiog nusipirkti pasirinktos veislės bei rūšies svogūnėlius, nes jie bus dezinfekuoti ir atrinkti. Žinoma, lelijas galima dauginti ir sėklomis, tačiau tokiu atveju žiedų teks ilgiau palaukti. Jeigu gavote „naminių“ svogūnėlių arba dauginate iš savų, pirmiausia reikėtų atrinkti sveikus (nesupelijusius, neperdžiūvusius) ir tada pamirkyti poros procentų permanganato tirpale.

Kitas, labai svarbus žingsnis – vietos parinkimas ir žemės paruošimas. Lelijos mėgsta šilumą ir saulę, tad pirmiausia atsižvelkite į tai, tuomet parinkę vietą, paruoškite žemę. Reikėtų sukasti, supurenti, patręšti organinėmis trąšomis (galima maišyti lapinę žemę ir perpuvusį mėšlą). Tokio mišinio reikės iki 7-8 kilogramų kvadratiniam metro plotui. Žinoma, trąšų padauginti nevertėtų, nes svogūnėliai peraugs, bus neatsparūs šalnoms. Prieš sodindami palaistykite žemę vandeniu.  

Pasidarykite maždaug 25 gylio centimetrų duobeles, atitolusias viena nuo kitos 10-15 cm atstumu, tuomet įberkite šiek tiek smėlio ir ant kauburėlio dėkite po vieną svogūnėlį. Paskui užžerkite žemėmis. Smėlis formuos drenažą ir neleis užsistovėti vandeniui.

Kokia didelių žiedų paslaptis?

Dideli žiedai formuojasi tada, kai augalui tinka dirvožemis ir pakanka maistinių medžiagų. Tad, jei tinkamai parinkote vietą, suformavote drenažą ir patręšėte, jau atlikote pagrindinį darbą. Tačiau kas metus, vos tik pasirodžius lelijų daigams, reikės palaistyti kalio permanganato tirpalu, labai atsargiai supurenti žemę, kad nepažeistumėte svogūnėlių ir patręšti. Geriausiai tinka azoto trąšos.

Jeigu norite kasmet džiaugtis gražiais žiedais, maždaug kas penkis metus reikės iškasti ir parinkti kitą vietą, antraip lapai vešės, o žiedai skurs. 

Taip pat skaitykite

Pasiruošimas artėjančioms Kalėdoms

Kai gražiausios metų šventės artėja nesustabdomu greičiu, visiškai suprantama, kad mus gali apimti nerimas ir ...