Antradienis , 5 gruodžio 2023
Pagrindinis / Technologijos / Kaip vandens kokybę įtakoja vandens minkštinimo filtrai

Kaip vandens kokybę įtakoja vandens minkštinimo filtrai

Reikalavimai geriamam vandeniui:

  • Jame negali būti patogeninių mikroorganizmų, virusų ar pirmuonių.
  • Vandenyje negali būti toksinių medžiagų ir druskų daugiau nei leidžia normatyvai.
  • Vanduo turi turėti geras organoleptines (kvapo, skonio, skaidrumo ir kt.) savybes.

Norint nustatyti vandens kokybę yra tiriami nitritų ir nitratų kiekiai bei savitasis elektros laidis. Šie tyrimai yra atliekami atestuotose laboratorijose. Vandens kietumą galima nustatyti ir netiesiogiai tiriant savitąjį elektros laidį vandenyje. Toks tyrimas parodo bendrą įvairių neorganinės kilmės druskų kiekį, t.y. bendrą mineralizaciją. Kietumą vandeniui suteikia tirpios magnio ir kalcio druskos. Esant didesniam mangano ir geležies kiekiui vandenyje pastebimi vandens spalvos, kvapo bei skonio pakitimai, turintys įtakos buitinės technikos ilgaamžiškumui, maisto ruošimo kokybei. Taip pat svarbu paminėti, kad nedideli nukrypimai nuo normos (2-3 kartai) nėra siejami su kenksmingu poveikiu sveikatai. Nėra objektyvių duomenų, rodančių, jog labai kietas vanduo kenkia sveikatai, todėl geriamojo vandens Lietuvos higienos normos vandens kietumo neriboja.

Norint naudoti ne kietą, o minkštesnį ar minkštą vandenį yra įrengiami vandens minkštinimo filtrai. Juos įsigijus galėsite pamiršti arbatinuke arba ant čiaupo vis atsirandančias kalkių nuosėdas. Šie ženklai rodo, kad namuose – nuolatinis grėsmės šaltinis – kietas vanduo. Leistinas geriamojo vandens kietis – 7 mg-ekv/l, o atskirais atvejais gali būti net iki 10 mg-ekv/l. Kalkės gadina namų įrenginius, taip pat yra pavojingos Jūsų organizmui. Tyrimai rodo, kad kalkių nuosėdos, esančios vamzdynuose, gali turėti legionelių ir kitų bakterijų, be to tinkamai nevalant vandens užsikemša odos poros, plaukai tampa žymiai sausesni. Vandens minkštinimo filtrai yra pagrindinė priemonė viso to išvengti.

Vandens minkštinimo filtrų nauda sveikatai ir buitinei įrangai yra nepaneigiama, nes jeigu jūsų gyvenamasis namas senas ir vanduo į jį ateina senais vamzdžiais, tikriausiai labai nesunkiai galima pajausti šiokį tokį skonį ar net kvapą. Filtrai nuo vandens kietumo padės suminkštinti vandenį ir pasikeis daugelis jo savybių. Jos pagerės. Tinkamai profesionalų parinkta filtravimo sistema jūsų būstui padės tinkamai sutvarkyti vandenį ir juo dar ilgai mėgautis.

Taip pat skaitykite

Automobilių stiklų remontas: kaip užtikrinamas saugumas?

Automobilių stiklai neabejotinai yra viena iš svarbiausių automobilio dalių, turinčių įtakos tiek vairuotojo matomumui, tiek ...