Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kelios veiksmingos priemonės, padėsiančios sumažinti šildymo išlaidas savo namui

Kelios veiksmingos priemonės, padėsiančios sumažinti šildymo išlaidas savo namui

Vis dažniau įvairiose žiniasklaidos priemonėse girdite kalbant apie tai, kokia brangi žiema mūsų laukia? Jau praėjusią žiemą buvote susiėmę už galvos, nes neįsivaizdavote, kad jūsų namo šildymas gali būti toks brangus? Tačiau šią žiemą jūs norite būti iš anksto pasiruošę ir sumažinti šildymo sąskaitas? Tuomet jums reikėtų nieko nelaukus pasinaudoti keliais patarimais, kurie neilgai trukus pavers jūsų namus daug šiltesniais, jaukesniais ir kartu sumažins jums tenkančius šildymo kaštus.

Perdangos šiltinimas biria vata

Šiandien perdangos šiltinimas biria mineraline vata yra vienas iš efektyviausių sprendimų, kuris padeda veiksmingai apsaugoti namą nuo didžiausių šilumos nuostolių, kartu suteikiant gyvenamajam būstui daug daugiau jaukumo ir šilumos, kurios neretai taip trūksta šaltais ir žvarbiais žiemos mėnesiais. Tiesą sakant, šiomis dienomis vis daugiau žmonių atsigręžia į tokio pobūdžio sprendimus, siekdami ne tik padidinti savo būsto jaukumą, tačiau taip pat ir sumažinti patiriamas išlaidas namo šildymui.

Kaip žinia, šildymo sezono metu daugybė mūsų šalies gyventojų patiria didžiules išlaidas, o ateinanti žiema, kaip prognozuojama, bus dar brangesnė. Todėl jei jūs norite iš anksto tinkamai pasiruošti tam, kas mūsų visų laukia, perdangos šiltinimas biria vata gali būti labai ekonomiškas sprendimas.

Perdangos šiltinimo metu naudojama biri mineralinė vata pasižymi išskirtine struktūra, kuri užtikrina, kad medžiaga būtų ilgaamžė ir visą savo tarnavimo laiką išsaugotų aukštą šilumos izoliacijos vertę. Labai svarbu ir tai, kad biri vata nusistovi tolygiai, eliminuojant šalčio tiltų riziką. Biri vata taip pat kvėpuoja, todėl yra užtikrinamas ir puikus mikroklimatas, ji negeria drėgmės, todėl nesiformuoja pelėsis ir ji gali būti puikus pasirinkimas medžio konstrukcijoms. Be to, ji geba veiksmingai izoliuoti garsą, pasižymi labai palankia kaina ir aukščiausia nedegumo klase.

Valdykite, kur tiekiama šiluma

Apsvarstykite galimybę išjungti arba sumažinti šilumos tiekimą į retai naudojamas patalpas ir uždaryti jų duris. Jei jūs naudojate šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemą, tuomet pasidomėkite, ar būtų įmanoma išjungti šildymą nenaudojamose patalpose arba sureguliuoti ortakiuose esančias sklendes, kad šiluma būtų nukreipta į tuos kambarius, kuriems jos reikia. Žinoma, taip pat turėtumėte įsitikinti, kad šilumos srautui į kambarius netrukdo baldai ar užuolaidos. Kartais atskiruose kambariuose galima išlaikyti komfortą ir sumažinus centrinės šildymo sistemos termostatą, jei patalpų jaukumui palaikyti naudosite šildytuvus.

Naudokitės saulės šiluma

Į saulę atsukti langai gali būti veiksmingi saulės kolektoriai. Dienos metu atitraukite užuolaidas ant langų, kurie yra orientuoti į pietus ir vakarus, kad sušildytumėte vidaus patalpų paviršius. Sutemus užtraukti visas naktines užuolaidas, kad šiluma neišeitų lauk.

Nors tvoros ir medžiai, kurie užstoja vėją, gali padėti apsaugoti namus nuo šilumos praradimo žiemos metu, taip pat būtų išmintinga apsvarstyti galimybę genėti medžius ar krūmus, kurie trukdo saulei pasiekti langus. Lapuočiai medžiai, kurie žiemą numeta lapus, yra idealus pasirinkimas, nes žiemą jie praleidžia saulę, o vasarą suteikia norimą pavėsį.

Sumažinkite termostatą

Sumažinus termostatą 2 laipsniais, galite sutaupyti apie 6 proc. sąskaitos už energiją. Kai miegate arba esate išvykę iš namų, temperatūrą galite dar labiau sumažinti. Programuojamas termostatas suteiks jums reikiamą namų šilumos kontrolę. Jį galima užprogramuoti taip, kad prieš pat einant miegoti šiluma sumažėtų, o ryte, likus kelioms minutėms iki atsikėlimo, šiluma vėl padidėtų. Lygiai tą patį galima taikyti ir išvykus į darbą bei grįžtant namo. Naudojant termostatą jūs galėsite sutaupyti apytiksliai 10 proc. šildymo ir vėsinimo išlaidų.

Neabejojame, kad ir jūs žinote vieną kitą priemonę, kurios pagalba galite sumažinti šildymo išlaidas, todėl skirkite šiek tiek laiko ir pasirūpinkite, kad ateinančią žiemą jums tenkančios šildymo sąskaitos būtų mažesnės.

Taip pat skaitykite

Dažniausiai užduodami klausimai apie prezervatyvus

Ar tikrai prezervatyvai yra pati geriausia apsaugos priemonė sekso metu? Taip. Kodėl? Nes jie ne ...