Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Kiemo vartai didelėms teritorijoms

Kiemo vartai didelėms teritorijoms

Kiemo vartai yra svarbus elementas, darantis įtaką gyventojų saugumui ir komfortui. Jų pasirinkimą turėtų nulemti ne tik individualūs pageidavimai, bet ir naudojamų sprendimų funkcionalumas. Taip pat svarbi yra vartų medžiaga, konstrukcija bei vartų suderinamumas su namu ir sklype esančiais objektais. Svarbu sužinoti, kurie kiemo vartai yra funkcionaliausi individualiu atveju.

Vartų plotis

Nepaisant konstrukcijos tipo ir kitų veiksnių, kiemo vartų plotis turi didelę reikšmę. Geriausia jei kiemo vartų plotis būtų bent 3 metrai, tačiau niekas netrukdo pasirinkti ir dar didesnio pločio modelį, jei teritorija yra tikrai didelė. Vartai visų pirma turėtų būti saugūs ir patogūs. Nėra prasmės pirkti produktą, kuris kasdien sukels stresą po sunkios darbo dienos. Platesni vartai tikrai atsipirks savo funkcionalumu ir naudojimo patogumu.

Išvaizdos savybės

Vartai yra bendra teritorijos įvaizdžio dalis. Todėl vartų išvaizda yra viena iš savybių, į kurią reikėtų atsižvelgti renkantis produktą. Yra dvi pagrindinės vartų ir tvorų kategorijos: klasikinės ir modernios. Klasikinės tvoros pasižymi sodriomis dekoracijomis. Tokie vartai dažnai būna dekoruoti geometriniais ar gėlių motyvais. Modernūs vartai pasižymi paprastomis, tvirtomis bei minimalistinėmis konstrukcijomis, kurie sukuria neįkyrios estetikos jausmą.

Atidarymo tipas

Tvorų rinkoje galima išskirti dvi dideles kiemo vartų atidarymo kategorijas: stumdomi ir varstomi vartai. Kiekvienas tipas turi savo projektavimo privalumus ir galimybes.

Stumdomi kiemo vartai turi specialų mechanizmą, montuojamą palei tvorą. Tokio tipo vartų statybai yra taikoma keletas apribojimų. Tvora turi būti pakankamai plati, kad slankioji vartų varčia galėtų visiškai „pasislėpti“ ir suteikti transporto priemonėms kuo daugiau vietos.

Varstomi vartai yra montuojami ant plieninių stulpų ar tvirtinimo plokščių, naudojant vyrius. Tokio tipo vartai puikiai tinka dideliuose sklypuose ir netaisyklingo reljefo vietovėse.

Taip pat skaitykite

Dažniausiai užduodami klausimai apie prezervatyvus

Ar tikrai prezervatyvai yra pati geriausia apsaugos priemonė sekso metu? Taip. Kodėl? Nes jie ne ...