Sekmadienis , 19 gegužės 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / „Kino karavano 2016“ sezonas baigėsi: pusšimtis seansų ir pozityvi perspektyva

„Kino karavano 2016“ sezonas baigėsi: pusšimtis seansų ir pozityvi perspektyva

Keturis mėnesius po Lietuvos regionus keliavęs „Kino pavasario“ edukacinis projektas „Kino karavanas“ baigėsi. Rezultatai stulbinantys: 23-juose šalies miestuose – 50 seansų, kuriuose aukščiausios meninės vertės autorinius filmus pamatė virš 10 000 Lietuvos regionų gyventojų. Kiekvieno seanso edukacinę vertę sustiprindavo filmą žiūrovams pristatantys kino profesionalai.

Vasaros naktų magija

„Prie Biržų pilies kieme susėdusiems vietiniams „Snobo“ nakties siela Rytis Zemkauskas ima pasakoti apie žiūrovo ir kino santykį. Kiek vėliau – ėmus temti, ekrane pradedamas rodyti vieno geriausių šių dienų danų režisieriaus Thomaso Vinterbergo naujausias filmas „Komuna“. Taip atrodo eilinė „Kino karavano“ naktis, kurių nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo galo buvo net pusšimtis.

Kino karavanas
Kino karavanas

Mums tai didžiulis skaičius. O žmonių gausa kiekviename seanse įrodė – kad ir labai prasmingas. Esame itin dėkingi projekto partneriams „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ ir Lietuvos kultūros tarybai, kad su jų pagalba galėjome surengti tiek daug kokybiškų renginių ten, kur jų taip trūksta“, – projektui pasibaigus rezultatus komentavo festivalio „Kino pavasaris“ direktorė ir „Kino karavano“ viena iš idėjos autorių Vida Ramaškienė.

Kino karavano 2016“ rezultatus atspindintis vaizdo klipas:

Filmai iš geriausiųjų sąrašų

„Kino karavano“ maršrutą žymėjo ne tik festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų geriausiai įvertinti filmai, bet ir pripažinimą visame pasaulyje pelniusios juostos.

„Kino pavasario“ lankytojų daugiausiai balsų surinkęs „Trumanas“ šiemet pretenduoja gauti Europos kino akademijos apdovanojimą už geriausią aktoriaus darbą. Nepagydoma liga sergančio vyro pastangos surasti savo augintiniui naują šeimininką šiemet susilaukė ir daugybės „Kino karavano“ žiūrovų aplodismentų.

Drauge su „Trumanu“ Europos kino akademijos apdovanojimuose, Geriausios aktorės kategorijoje, varžosi ir kita „Kino karavano“ juosta – danų drama „Komuna“.

Praėjusiais metais Europos kino akademijos nariai Geriausiu Europos atradimu pripažino itin daugelyje seansų šį karavano sezoną rodyta turkų drama „Mustangės“. Filmas taip pat buvo nominuotas „Oskarui“. Dėl šio vieno svarbiausių kino pasaulio apdovanojimų kovojo ir brazilų filmas visai šeimai „Berniukas ir pasaulis“, surinkdavęs būrius įvairiausio amžiaus „Kino karavano“ žiūrovų.

Visi „Kino karavano“ kolekcijos filmai – išskirtiniai bei įvertinti tarptautiniuose kino festivaliuose. Vienas ryškiausių pavyzdžių – drama „Avinai“, 2015 m. Kanų festivalio konkursinės programos „Ypatingas žvilgsnis“ nugalėtojas, kuris savo lentynose turi kelias dešimtis kitų apdovanojimų.

Optimistiški planai

Regioninės žiniasklaidos dėmesys ir šimtai už didžiųjų miestų ribų gyvenančių žmonių padėkų tik įrodo, koks „Kino karavanas“ yra naudingas. Projektas su didžiuliu entuziazmu ruošiasi kitiems metams. Jo programa vėlgi bus sudaryta iš kitų metų „Kino pavasario“ geriausiųjų. Festivalio programos rengėjai keliauja po pasaulio kino festivalius – nuo Busano iki Toronto – ir atrenka vertingiausius filmus.

Kitąmet bus stengiamasi išlaikyti bei stiprinti ir tą pačią projekto misiją – atvežti vertingiausius ir naujausius Europos kūrėjų filmus į tas Lietuvos vietoves, kuriose nėra kino teatrų, kur galimybės pamatyti kokybišką kiną yra labai ribotos.

Šiemet su „Kino karavano“ žiūrovais susitiko tokie žmonės, kaip minėtas Rytis Zemkauskas, TV kultūros laidų vedėja Lolita Bytautaitė, viena žymiausių šalies kino kritikių Izolda Keidošiūte, filmo „Ramybė mūsų sapnuose“ kūrybinė grupė, „Kino pavasario“ programos sudarytojai ir vadovai bei kiti kino pasaulyje įtakingi žmonės. 2017 m. „Kino karavanas“ taip pat planuoja laikytis šios krypties.

Apie „Kino karavaną“

Projektą „Kino karavanas“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Šiemet per keturis mėnesius aplankyti 23 miestai, parodyti 15 filmų ir surengti 50 seansų. „Kino karavanui“ dovanoti kiną gausiam skaičiui regionų gyventojų padėjo pagrindinis projekto partneris „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“.

Taip pat skaitykite

Ajurvediniai principai puoselėjant savo grožį

Grožio pasaulis šiandien vis dažniau atsigręžia į senąsias tradicijas. Ajurveda – senovinė gydymo sistema, atsiradusi ...