Sekmadienis , 20 birželio 2021
Pagrindinis / Verslas / Ko reikia norint atlikti geodezinius matavimus?

Ko reikia norint atlikti geodezinius matavimus?

geodeziniai matavimai

 

Geodeziniai matavimai dažniausiai atliekami tada kai norite pirkti ar parduoti žemės sklypus, paruošti detalųjį planą, įteisinti naujos statybos namą, keičiant žemės sklypo paskirtį, formuojant, dalinant sklypą tar bendraturčių ar sklype buvo atlikti kokie nors pakeitimai iškastas tvenkinys, pastatytas naujas statinys ar tvora, nutiestas įvažiavimas. Paprastai tariant, matuoti reikia tada kai reikia patikrinti ar nepasikeitęs arba nustatyti iš naujo naudojamos žemės plotą.

Dokumentai

Kokių dokumentų reikia norint užsakyti geodezinius matavimus? Visų pirma reikia kreipti į matininkus ir pateikti savininkui priklausančius dokumentus – sklypo planą, išrašą iš nekilnojamo turto registro ir asmens tapatybės arba paso kopiją. Kai norima įregistruoti naujai pastatytą pastatą Registrų centre ir gauti statybos užbaigimo dokumentus reikia iš naujo atlikti geodezinius matavimus. Visai atvejais matininkas privalo informuoti su sklypu besiribojančių savininkus apie tai kas bus matuojamas sklypas ir bus reikalingas jų parašas dėl sutikimo. Iš anksto sutartu laiku matininkas atvyksta į vietą prieš tai atlikęs visus paruošiamuosius darbus ir išmatuoja sklypo ribas, tuomet savininkas gali susitikti su kaimynais ir prašyti jų pasirašyti kad jie sutinka su naujai išmatuotomis sklypo ribomis ir neturės priekaištų ateityje. Geodezinių matavimų dokumentus paruošia ir užbaigia matininkas, savininkui belieka nunešti naujus dokumentus į Registrų centrą. unohub.lt specialistai pataria iš anksto pasikonsultuoti su teisininkais dėl žemės savininkams dėl iškylančių ginčytinų situacijų ir tik po to užsakinėti geodezinius matavimus. Geodeziniai matavimai dažniausiai įvykdomi per mėnesį arba šiek tiek ilgiau, tai priklauso nuo individualių aplinkybių.

Paslaugų teikėjai

Geodezinius matavimus atlieka įmonės ir privatūs asmenys dirbantys pagal individualios veiklos pažymas. Jų baimintis nereikėtų, svarbiausia įsitikinti kad jie turi šia veiklą užsiimti leidžiančius sertifikatus ir tinkamą įrangą. Atminkite, matininkas tik nustato faktinę sklypo vieta, šalia esančių sklypų ribas bet jokiu būdų negali šių ribų patraukti jums palankia kryptimi net ir už kyšį. Prieš užsakydami paslaugą klauskite ar matininkas paruoš visus dokumentus ir pilnai suformuos nekilnojamo turto kadastro ylą kurią vėliau pateiks Nacionalinei žemės tarnybai ir po keletos savaičių bus galima turtą registruoti Registrų centre.

 

Taip pat skaitykite

Nuosavos saulės elektrinės: bendradarbiavimas su ESO tinklais

Šiuo metu Lietuvoje virš 8 000 gyventojų turi nuosavas saulės elektrines. Jau keli metai iš ...