Ketvirtadienis , 28 kovo 2024
Pagrindinis / Verslas / Kodėl finansų įstaigos rečiau išduoda paskolas?

Kodėl finansų įstaigos rečiau išduoda paskolas?

Neracionalus elgesys su pinigais, pasak www.amcredit.lt, priveda prie to, kad asmenys tampa skolingi dideles sumas, o kredito bendrovės ima auginti delspinigius, kurie tik dar labiau apsunkina besiskolinančiųjų padėtį. Į paskolų rinkos kontrolę įsitraukus Lietuvos bankui, situacija šiek tiek gerėja, tačiau akivaizdu, jog dėl kai kurių sprendimų vartotojai yra nepatenkinti. Dažnam Lietuvos gyventojui nepavyksta gauti naujų vartojimo paskolų dėl to, kad yra tam tikri ribojimai. Pavyzdžiui, pajamų negaunantys asmenys jokiu būdu negali sulaukti pagalbos iš finansų įstaigų – jos suteikti paskolos neturi teisės, nes tai būtų laikoma neatsakingu skolinimu.

Svarstantiems kokiomis aplinkybėmis finansų įstaigos teikia grietuosius vartojimo kreditus, atkreipiamas dėmesys, kad viską paaiškina mokumo vertinimo nuostatai. Pavyzdžiui, asmenys, kurių gaunamų pajamų tvarumu neįmanoma įsitikinti, negali gauti kredito ir tiek. Paskolos dirbantiems užsienyje dėl to ypač retai kada suteikiamos, nes kredito teikėjai neturi prieigos patikrinti ar tokių asmenų nurodyti duomenys apie pajamas yra teisingi.

Taip pat reikia paminėti, kad asmenims, turintiems prastą finansinę reputaciją, nėra sudarytos galimybė iš naujo skolintis. Aiškiau kalbant, finansų įstaigos vengia tokių asmenų. Kadangi kredito istorijos ataskaita turi ne vieną neigiamą įrašą (nors pakanka ir vieno), tokiam asmeniui vargu ar kas nors skolins pinigus. Tokie duomenys yra tikrinami kiekvieną kartą, kai pateikiama paskolos paraiška. Jeigu kredito istorijoje esantis informacija nėra peržiūrima kredito bendrovės, vadinasi jį pažeidžia teisės aktus.

Ne tik prasta finansinė reputacija gali pakišti koją skolinimosi metu. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į kiekvieną mėnesį gaunamų pajamų sumą. Yra nustatyta riba, kai asmuo jau yra laikomas pasiekusiu savo skolinimosi lubas. Ta riba yra ties 40 procentų gaunamų pajamų. Tačiau, yra šiokios tokios išimtys, kurios leidžia peržengti šią ribą. Išimtis taikoma tuomet, kai gaunamų pajamų suma yra ypač didelė, o prašomos paskolos suma – ne tokia ir milžiniška. Viskas galiausiai remsis į įmokų dydžius ir tiek.

Kaip bebūtų, tiek Lietuvos bankas, tiek finansų ekspertai pabrėžia, kad skolintis reikia atsakingai ir jokiu būdu nepervertinant savo finansinių galimybių.

Taip pat skaitykite

Darbo vietos komforto ir produktyvumo didinimas: oro kondicionierių privalumai biurams

Dinamiškoje ir sparčiai besikeičiančioje šiuolaikinių darbo vietų aplinkoje komfortiškos ir palankios atmosferos palaikymas yra labai ...