Trečiadienis , 28 vasario 2024
Pagrindinis / Verslas / Kodėl naudinga įvertinti nekilnojamąjį turtą?

Kodėl naudinga įvertinti nekilnojamąjį turtą?

Namo turto vertinimas yra oficialus procesas, kurio metu nepriklausomas, licencijuotas vertintojas įvertina būstą, kad nustatytų jo tikrąją rinkos vertę. Norėdami nustatyti būsto vertę, vertintojas peržiūrės panašių namų kainas rajone, turi analizuoti duomenis, susijusius su jūsų namo amžiumi, statybinėmis medžiagomis ir renovacija, taip pat profesionalas turi analizuoti šalia esančius namus įvertinti jų būklės. Kai kurie dalykai, kuriuos įvertins namų vertintojas, kad nustatytų jo vertę, yra šie:

  • Namo kvadratūra ir sklypo plotas
  • Namo amžius ir vieta
  • Statybinės medžiagos ir esama namo būklė
  • Ekonomika ir vietinė rinka
  • Namų dizainas ir stilius, taip pat bet kokios specialios funkcijos, pvz. židinys, baseinas arba modernizuoti energiją taupantys prietaisai

Kodėl man reikia įvertinimo?

Nuomininkai ir nuomotojai, pirkėjai ir pardavėjai paprastai reikalauja būsto įvertinimo, taigi, jei pirkdami namą nemokate grynais pinigais, greičiausiai turėsite gauti įvertinimą. Tačiau nepaisant jau brangaus būsto pirkimo proceso namų vertinimo mokesčių, namų vertinimas beveik visada yra gera idėja, o turto vertinimo kainos tikrai nėra didelės. Tiesą sakant, būsto įvertinimas naudingas tiek pirkėjui, tiek pardavėjui, tiek namų savininkams, kurių palūkanų normos yra nepalankios.

Kokie yra vertinimo privalumai?

Privalumai pirkėjui yra tokie, kad įvertinimas leidžia sužinoti, ar namas iš tikrųjų vertas to, ką pasiūlėte. Jei vertintojas įvertina, kad turto vertė yra mažesnė nei jūsų atsiųsta, jūsų sutartyje turėtų būti numatytas įvertinimas, kuris leistų jums pasitraukti iš sandorio. Tačiau kadangi pardavėjas taip pat gali matyti įvertinimą, jis gali būti pasirengęs sumažinti prašomą kainą iki tos, kurią įvertinimas grąžino. Pardavėjo pranašumai: jei įdėjote daug darbo savo namuose, prieš sudarydami sąrašą galite pasamdyti vertintoją. Būtinai nurodykite vertintojui visus atnaujinimus (ir pateikite jų atsargines kopijas su dokumentais). Tai gali užtikrinti, kad jūsų įvertinimas būtų kuo aukštesnis, kurį galėsite panaudoti norėdami padidinti prašomą kainą eidami į sąrašą. Namų savininko pranašumai yra tokie, kad jei norite refinansuoti savo namus, greičiausiai turėsite gauti įvertinimą. Jei įvertinimas bus didesnis nei įsigijus būstą, tai suteiks jums daugiau nuosavo būsto, todėl gali padidėti paskolos vertė (jei refinansuojama norint gauti paskolą būstui tobulinti) arba gali būti mažesnė palūkanų norma. Jei domina turto nekilnojamo turto vertinimas, užsukite į stivvf.lt.

Taip pat skaitykite

close up photo of copper wires

Metalo supirkimas: kokios spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos?

Photo by Alex Tepetidis on Pexels.com Metalo supirkimas yra svarbus ekonominis procesas, kuris atlieka esminį ...