Pirmadienis , 26 spalio 2020
Pagrindinis / Įvairenybės / Kodėl turėtumėte pasirūpinti kokybišku priešgaisrinės sistemos diegimu?

Kodėl turėtumėte pasirūpinti kokybišku priešgaisrinės sistemos diegimu?

Taip, priešgaisrinės sistemos diegimo populiarumas Lietuvoje pamažu didėja, tačiau ir toliau išlieka pakankamai didelis žmonių, kurie skeptiškai žiūri į šią paslaugą, kiekis, ką lemia pakankamai nemažos priešgaisrinės sistemos diegimo kainos. Visgi, faktas, jog skirti savo lėšas šiam tikslui verta bet kokiu atveju, kadangi priešgaisrinės sistemos diegimas yra procesas, kurio teikiama nauda yra kur kas didesnė už vyraujančius šių darbų atlikimo įkainius.

Priešgaisrinė sistema – vienintelė galimybė apsaugoti padidintos rizikos objektus

Kalbant apie įvairius padidintos gaisro rizikos objektus, kaip silosus ar įvairias grūdų saugyklas, priešgaisrinės sistemos diegimas yra ne tik rekomenduojamas, bet ir tiesiog būtinas, kadangi dėl padidintos tokių objektų susidūrimo su gaisru rizikos jų apsaugai šiuo aspektu tiesiog privaloma skirti didesnį dėmesį nei įprastai. Tokio tipo teritorijose privalo būti įrengti tiek gesintuvai, tiek ir dūmų detektoriai, o elektros instaliacijos tikrinimą būtina atlikti tendencingai, kadangi tik tokios pastangos apsisaugoti nuo gaisro tokiuose objektuose gali padėti tai padaryti. Šiuo atveju taip yra dėl to, nes rizika susidurti kyla ne tik dėl pačių patalpų konstrukcinio savitumo, bet ir dėl to, jog juose laikomi dalykai kaip pvz. grūdai taip pat yra degūs, ko pasekoje rizika susidurti su gaisru padidėja bent keletu kartų.

Priešgaisrinės sistemos įrengimas – pagrindinis ginklas kovoje prieš šildymo sistemų sprogimus/užsidegimus

Esant šildymo sistemai su kaminu yra automatiškai susiduriama su pakankamai nemenku šildymo sistemos perkaitimo bei net kamino sprogimo pavojumi, ko išvengti yra išties labai svarbu. Visgi, apsisaugoti tikrai įmanoma, ką leidžia padaryti kokybiškas priešgaisrinės sistemos įrengimas. Šiuo atveju kalbame ne tik apie įprastus gesintuvus ar dūmų detektorius, bet ir karščio matuoklius, kuriuos įmontavus prie pagrindinės patalpos kaitinimo vietos ar kamino turima galimybė stebėti tai, ar karštis nėra per didelis, ko pasekoje galima iš anksto būti įspėtam apie tai, jei karštis dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra didesnis nei turėtų būti, kas leis konkrečių veiksmų problemos šalinimui imtis ar iki to momento, kai karštis kelia rimtą pavojų, jog ne tik perkais visa šildymo sistema, bet ir potencialiai sprogs namų kaminai.

priešgaisrinės sistemos
gizmodo.com nuotr.

Priešgaisrinė sistema gali padėti ir buitinėse situacijose

Tenka pripažinti, jog priešgaisrinė sistema gali tapti gelbėtoja ne tik esant vienokioms ar kitokioms patalpų šildymo sistemos problemoms, bet ir esant vienokioms ar kitokioms buitinėms situacijoms. Puikus pavyzdys – rūkančių žmonių neatidumas, kuris gali per keletą akimirkų išplieksti milžinišką ugnį, iš kurios žmogui gali ir nepavykti pasprukti. Na, išskyrus tuos atvejus, jei namuose yra įdiegta kokybiška priešgaisrinės apsaugos sistema, kuri ne tik įspėja apie kylantį gaisro pavojų, kas dažniausiai vyksta dėl reakcijos į patalpose atsiradusius dūmus, bet ir suteikia galimybę gaisro pavojų numalšinti savo jėgomis, kas dažniausiai daroma turint savo namuose įrengtus gesintuvus. Trumpai tariant – priešgaisrinė sistema gali tapti vieninteliu jūsų gelbėtoju iš tokių situacijų, kurios iš pirmo žvilgsnio norsi ir atrodo kaip smulkmenos, bet turi potencialo pavirsti į tikrą jūsų šeimos tragediją.

Taip pat skaitykite

Kaip išsirinkti moterišką kuprinę?

Rankinės ir kuprinės – tai patys populiariausi moterų galanterijos gaminiai. Tačiau tam, kad galėtume įsigyti ...