Antradienis , 5 gruodžio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Kodėl verta atostogauti Ispanijos kurortuose?

Kodėl verta atostogauti Ispanijos kurortuose?

Ispanija – daugelio keliautojų pamėgsta šalis. Juk vos išgirdus žodį Ispanija, mintyse kyla saulėtų paplūdimių ir kalnų vaizdai. O dargi šalies populiarumas lemia tai, jog į nuskristi iš Lietuvos galima kone bet kurią savaitės dieną. Ir dažniausiai nepermokant už bilietą. Ispanija gali pasiūlyti daugybę kurortų ir tikrai nėra sunku išsirinkti vieną iš jų šioje svetainėje: http://ispanijos-kurortai.eu/. Pasižiūrėkite, į kokius kurortus siūloma nuvažiuoti ir išsirinkite vieną iš jų. Na, o tuomet jau bus galima ieškoti bilietų ir keliauti ten, kur šviečia saulė ir gausybė auksinių paplūdimių.

Kokie Ispanijos kurortai verti dėmesio? Labai rekomenduojama yra aplankyti Ispanijos salas. Viena populiariausių – Maljorka, esanti Viduržemio jūroje. Žinoma, nereikėtų užmiršti ir viso Kanarų salyno su Tenerife ir Gran Kanarija, tačiau dažniausiai Maljorką iš Lietuvos pasiekti yra lengviau ir pigiau. Todėl čia galite sutikti ir lietuvių turistų.

Atostogos Ispanijoje
Šaltinis: http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/europe/spain/articles/Llafranc-Spain-Secret-Seaside/

Maljorka yra gana nedidelė sala. Tačiau mažų kurortų joje tikrai netrūksta. Čia rasite ir viešbučių su baseinais ir įvairių pasiūlymų papramogauti vandenyje ir ant kranto. Didžiausiame mieste, Palmoje verda ir naktinis gyvenimas, tad nepraleiskite progos apsilankyti ir čia.

Jei mėgstate ne vien paplūdimius, bet ir kitokią gamtą, tuomet verta saloje užkopti ir į kalnus. Jų čia ne vienas. Aukščiausias siekia beveik pusantro kilometro aukštį, o tai tikrai nemažai, kaip tokio dydžio salai. Maljorkoje rasite visko, ko širdis geidžia. Na, nebent ji geidžia ugnikalnių, tuomet reikės traukti toliau – iki Kanarų archipelago.

O Kanarais ugnikalniais ir vulkaniniu aktyvumu tikrai gali pasigirti. Nors ugnikalniai čia veržėsi seniai, tačiau galima užlipti į labai populiarų Teidės ugnikalnį, nuo kurio viršūnės atsivers nuostabūs Atlanto vandenyno toliai. Dargi, kalbant apie vulkanizmą, nereikėtų pamiršti Lanzarotės salos, kur karštis jau kelių metrų gylyje po žeme yra tiesiog didžiulis. Tiesa pasakius, virš skylių žemėje, žmonės čia net gamina maistą – viename iš restoranų yra net tokia pramoga turistams, kurie paragauti „vulkaninio“ maisto.

Tačiau tiek Tenerifė, tiek Lanzarotė ar bet kuri kita Kanarų sala neapsiriboja vien užgesusiais ugnikalniais ir magma po žeme. Čia taip pat populiarūs Ispanijos kurortai, į kuriuos atvyksta milijonai žmonių. Būtent dėl šios priežasties viešbučius Kanaruose reikėtų rezervuoti iš anksto. Ne tik tam, kad sutaupytumėte pinigų, bet ir tam, kad apskritai gautumėte kambarį. Ypač tai aktualu sezono metu, kai turistų čia turbūt daugiau nei vietinių gyventojų.

Ispanijoje kurortų netrūksta ir žemyninėje dalyje. Ispanijos kurortai yra išsidėstę ne tik pakrantėse, bet galima apsigyventi ir kalnų trobelėje, jei norite pabėgti nuo miestų šurmulio. Žinoma, jei tiesiog norite pailsėti, o ne laipioti po kalnus, tuomet geriau rezervuokite kambarį kur nors šalia jūros. Ramesnėje vietoje. Tuomet atsigulę prie baseino galėsite su kokteiliu rankoje mėgautis ramybe arba atsigulti paplūdimyje ir vartytis, kol įgausite auksinį įdegį. Ispanija ir jos kurortai tam puikiai tinka.

Kaip matote, Ispanijos kurortai yra tikrai puiki vieta atostogoms. Tiesa, nepamirškite ir didesnių miestų, kuriuose galima pažinti šalies kultūrą, istorija, aplankyti begales muziejų. O jei norite daugiau gamtos, visuomet galima išmėginti Ispanijos kalnus ir čia įrengtus turistinius takelius. Jais leidžiasi nemažai nuotykių ar ramybės ištroškusių žmonių. Tam yra skirti maršrutai, kuriuos galima pasirinkti pagal savo pajėgumą, pavyzdžiui, pagal tai, ar norite keliauti dieną, o gal dvi ar net savaitę. Taigi, kad ir ką norite nuveikti per ateinančias atostogas, viską rasite Ispanijoje ir jos kurortuose.

Taip pat skaitykite

Pirties krosnelės. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirties krosnelės – prieš 15-20 metų Lietuvoje žmonių požiūris į pirtis ir jų krosneles buvo labai ...