Trečiadienis , 17 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Kokį pavėsinės stogą pasirinkti?

Kokį pavėsinės stogą pasirinkti?

pavėsinė

Jei prie namo neturite garažo ir automobilį laikote stoginėje arba pavėsinėje, tai svarbu pasirūpinti, kad jis būtų tinkamai apsaugotas nuo kritulių. Esminę funkciją čia atlieka stogas, kuris sukuria barjerą nuo lietaus, sniego ir saulės, kurie gali turėti neigiamos įtakos automobilio išvaizdai. Būtent stogo įrengimui ir turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Nors pavėsinių gali būti labai įvairių, tačiau jų paskirtis yra ta pati – automobilio apsauga. Jų stogai gali būti įvairių formų ir neretai priklauso nuo visos konstrukcijos, pasirinktos vietos ir nu kitų pastatų, esančių sklype. Savo forma, stogai gali būti skirstomi į plokščius, šlaitinius ir arkinius. Šlaitiniai, savo ruožtu, gali būti vieno arba dviejų šlaitų ir yra kone populiariausi iš visų įrenginėjamų pavėsinėse ar stoginėse. Tačiau, jei gyvenamasis namas turi plokščią stogą, tai greičiausiai toks bus pasirinktas ir kitų pastatų konstrukcijose. Arkos nėra labai paplitusios mūsų šalyje, tačiau gali tapti įdomiu pasirinkimu, norint kiek paįvairinti architektūrinius sprendimus.

Vieno šlaito stogas yra paprasčiausias variantas, dėl ko ir yra dažnai pasirenkamas statant pavėsines ar terasas. Šis variantas reikalauja lietvamzdžių įrengimą tik iš vienos pusės, kas daro ji pakankamai ekonomišku. Tai yra populiariausias stogo tipas, kai pavėsinė ar stoginė yra prijungiama prie namo sienos. Dvišlaitis stogas pasirenkamas tada, kai norima padengti didesnį plotą, įrenginėjant pavėsinę dviem ar daugiau automobilių. Šis variantas yra stipresnis ir stabilesnis, tačiau ir brangesnis, bei sudėtingesnis. Toks sprendimas dažniau naudojamas, kai pavėsinė statoma, kaip atskiras statinys, neprijungiant jos prie namo.

Arkiniai ir plokšti stogai dažniausiai pasirenkami, kai norima išlaikyti vientisumą su kitais pastatais, arba atvirkščiai – šiek tiek paįvairinti vaizdą. Arkinis stogas yra sudėtingesnis ir jo įrengimas reikalauja kruopštesnio pasiruošimo ir tikslesnio medžiagų parsirinkimo. Plokšti stogai gyvenamuosiuose namuose tampa vis populiaresni, būtent todėl ir pavėsinės prie jų įgyja tokios pat konstrukcijos stogus. Tačiau skirtingai nuo gyvenamojo namo, pavėsinės stogas nesuteikia tiek daug pranašumų ir yra labiau architektūrinis sprendimas.

 

 

Taip pat skaitykite

Kaip lengviau pasirinkti tobulus vestuvinius žiedus

Nekantraujate, kol su savo antrąja puse drauge žengsite prie altoriaus? Jau esate numatę tikslią būsimų ...