Penktadienis , 22 rugsėjo 2023
Pagrindinis / Kultūra / Laimos Dzigaitės kūrinių paroda „Žolynų virsmas“

Laimos Dzigaitės kūrinių paroda „Žolynų virsmas“

Nuo 2016 metų  birželio 8 dienos Gelgaudiškio dvare (adresas: Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių rajonas) galerija „Aukso pjūvis“ pristato dailininkės Laimos Dzigaitės kūrinių parodą „Žolynų virsmas“.

Laima Dzigaitė. Archangelas Mykolas.
Laima Dzigaitė. Archangelas Mykolas.

L. Dzigaitė gimė 1954 m. Ukmergėje. 1972 m. mokėsi A. Martinaičio dailės mokykloje Kaune. Nuo 1993 m. yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką, autorė išbandė įvairias dailės technikas, nuo grafikos, akvarelės, batikos iki drožybos. Tačiau, jau bene 20 metų kuria neįprasta technika, kurią dailininkas V. Žukas yra pavadinęs „žolynų grafika“.

„Mano kūrybos įrankiu ir įkvėpimo šaltiniu yra žolynai. Jie – kaip neregimojo Kūrėjo regimi ženklai, atveriantys rojų žemėje. Savo paveikslais noriu kalbėti, kaip svarbu mylėti ir stebėtis mums dovanota nuostabia gamta. Kuriu tik žiemą, kai gamtoje gyvybė užgęsta – mano dirbtuvėje žolynai prisikelia kitokiam gyvenimui.

Kviečiu pažvelgti į savo vidų, į savo dvasinę tėvynę ir prisipažinti, kad nieko mums brangesnio šioje žemėje nėra, kaip tik mūsų giluminis ryšys vienų su kitais ir mus supančia stebuklingo grožio gamta, per tūkstantmečius puoselėta ir garbinta mūsų protėvių.

Mano kūryba – tai žmogaus ir kasmet mirštančios bei vėl atgimstančios gamtos dialogas. Liudiju amžinąsias tiesas apie mūsų gyvenimo grožį ir trapumą, apie nuolat besikeičiantį metų laikų ritmą”.

Laima Dzigaitė

 

Paroda veiks iki šių metų liepos 10 dienos.

Maloniai kviečiame.

Taip pat skaitykite

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys"

„ANTIKVARINIAI KAŠPIROVSKIO DANTYS“ KNYGŲ MUGĖJE PRISTATYS ALBUMĄ IR VAIZDO KLIPĄ

Visada smagiai nusiteikę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ šią savaitę stebins ilgai lauktomis premjeromis. Vilniaus knygų mugėje ...