Antradienis , 28 kovo 2023
Pagrindinis / Įvairenybės / Lietuvoje suburtas duetas pradeda turą Jungtinėse Valstijose

Lietuvoje suburtas duetas pradeda turą Jungtinėse Valstijose

Duetas „Solo&Indre“  – tai Indrė Jurgelevičiūtė – talentinga kanklininkė, dainininkė ir  Solo Cissokho – griot ir kora muzikantas iš Senegalo.  Atlikėjai atstovauja skirtingoms kultūroms ir tradicijoms, tačiau jų muzikiniai pasakojimai darniai susilieja į nedalomą visumą. Šie muzikiniai dialogai skamba šiltai, natūraliai, įdomiai ir nenuspėjamai. Jų kūryba – tai iš širdies sklindanti muzika, kuriai nei sienos, nei kultūrų skirtumai neegzistuoja. Tai įrodo ir didėjantis populiarumas pasaulyje. Šiandien prasideda dueto muzikinis turas po Jungtines Amerikos Valstijas.

2015m. debiutinio albumo daina „Damma-Gerve“ laimėjo World Music Network konkursą ir buvo pripažinta geriausiu world music 2015 metų kūriniu, o pats albumas sulaukė pasaulio žiniasklaidos ir muzikos žurnalų „fRoots“, „Songline“, „Gonzo“ bei muzikos agentūrų dėmesio.

solo-indre1

„Po „Womex“ konferencijos ir kelių susitikimų Čikagoje, duetui buvo pasiūlyta sutartis su viena seniausių agentūrų JAV“, kurie buvo sužavėti albumu ir iš karto pažadėjo, kad greičiau nei po metų jūs grosite pas mus ( past. JAV)“,- prisipažino albumo prodiuseris. Ž.Švarplys. Lietuvoje mažai žinomas duetas yra kviečiamas pasirodyti užsienio scenose ir festivaliuose ( Belgijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Olandijoje), o šiandien ir JAV.

Duetas pasirodys festivaliuose „Chicago World Music Festival“ Čikagoje, „Music Tastes Good“ Long Byče, Kalifornijoje, “Lotus Festival” Indianoje  ir surengs kelis solinius pasirodymus Čikagoje ir Viskonsine. „Mums labai smagu, kad esame pakviesti pasirodyti  world music festivaliuose, nes Amerikoje šis žanras yra labai populiarus ir sulaukia didelio dėmesio. Ir žinoma, už finansinę paramą ir konsultavimą  norime padėkoti „Music Lithuania“ ir Kultūros ministerijai“,- Ž.Švarplys.

Kas tie Solo&Indre

Agentūros “OneRootMusic” suburtas duetas, vienijantis lietuvaitę Indrę Jurgelevičiūtę ir senegalietį Solo Cissokho.

Indrė Jurgelevičiūte – Lietuvos atlikėja nuo vaikystės dainuoja ir groja kanklėmis. Mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur pabaigė džiazo vokalo magistro studijas. Vėliau gilinosi į klasikinės indų muzikos paslaptis Roterdamo konservatorijoje. Indrė yra universali muzikantė, atliekanti džiazo, folk, akademinę bei populiariąją muziką, dažnai pasirodo su grupe „Merope“, Belgijos muzikantais ir įvairiuose muzikiniuose projektuose visame pasaulyje.

Solo Cissokho muzikavimo kora paslapčių išmoko dar savo gimtinėje Senegale. Nuo 1995 metų muzikantas gyvena Norvegijoje, yra koncertavęs ne tik su šios šalies atlikėjais, bet ir su indų smuikininku Subramaniamu, bliuzo žvaigžde Ericu Bibbu, žinomais Afrikos atlikėjais Tore Kunda, Irano, Kinijos ir kitų šalių scenos atstovais.

VIDEO:

Duetas Solo Indrė

http://www.onerootmusic.com/artists-roster/solo-indre/

Taip pat skaitykite

Kaip gamtoje pramogauja panevėžiečiai?

Šiltasis metų laikas dažniausiai skatina daugiau valandų praleisti gamtoje. Ir tai yra puiku. Buvimas lauke ...