Sekmadienis , 19 gegužės 2024
Pagrindinis / Gyvenimas / Lietuvos šiuolaikinis šokis bus pristatytas Niujorke

Lietuvos šiuolaikinis šokis bus pristatytas Niujorke

Šią savaitę Niujorke, JAV, prasideda pasaulinė scenos menų vadybos profesionalų konferencija-mugė APAP, į kurią vyksta ir mūsų šalies atstovai. Didžiausiame scenos menų renginyje sausio 6–10 dienomis jau antrą kartą bus pristatytas Lietuvos šiuolaikinis šokis.

„Dalyvauti šiame renginyje – tai galimybė Lietuvos šokiui įžengti į JAV rinką, taip pat save pristatyti labai plačiam ratui scenos menų profesionalų iš viso pasaulio“, – pasakojo konferencijoje-mugėje su savo stendu dalyvausiančio Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) vadovė Gintarė Masteikaitė.

Pirmą kartą APAP konferencijoje-mugėje Lietuvos šiuolaikinis šokis buvo pristatytas prieš metus. G. Masteikaitės teigimu, šis vizitas į Jungtines Valstijas jau davė rezultatų: Lietuvą aplankė keletas scenos menų profesionalų / ekspertų, pradėta kalbėtis su skirtingomis šokio organizacijomis dėl bendradarbiavimo, artimiausiu metu Lietuvą turėtų aplankyti JAV šokio žvaigždės.

LŠIC archyvo nuotr.
LŠIC archyvo nuotr.

Kalbėdama apie šiųmetę konferenciją-mugę LŠIC vadovė sakė, kad pagrindinis tikslas yra kuo plačiau pristatyti Lietuvos šokio lauką.

„LŠIC tikslas yra atstovauti visai Lietuvos šokio bendruomenei. Bendraudami su interesantais įsiklausome į jų poreikius ir pateikiame savo rekomendacijas. Niekas neturi laiko peržiūrėti visos surinktos medžiagos, tad mūsų darbas yra tikslingai pateikti reikiamą informaciją. Žinoma, aktyviausiai dirbame su naujausia šokio produkcija“, – paaiškino G. Masteikaitė ir pridūrė, kad mugėje taip pat labai svarbu stiprinti pažintį su skirtingomis šokio institucijomis iš viso pasaulio ir plėsti kontaktų ratą, atverti kelius Lietuvos šokiui į JAV.

Į sausį Niujorke vykstančią pasaulinę scenos menų vadybos profesionalų konferenciją-mugę susirenka apie 3600 scenos menų organizacijų, vadybininkų, agentų, menininkų ir kitų asmenų iš visų Jungtinių Valstijų ir daugiau kaip 33 pasaulio valstybių. Be mugės, vyksta ir kiti svarbūs renginiai: įvairios paskaitos, diskusijos, rodomi spektakliai, lankomos skirtingos meno institucijos ir pan.

Šiemet 60 metų jubiliejų švenčianti APAP organizacija ir jos rengiama konferencija-mugė atlieka svarbų vaidmenį scenos menų industrijoje, tiek finansiniu, tiek kūrybiniu atžvilgiu, sutelkdama menininkus ir publiką. Šių dienų naujieji talentai ir stipriausi kultūros srities atstovai susirenka į metinę APAP konferenciją-mugę, kad įkvėptų ir sustiprintų scenos menų industriją ir jos evoliuciją. Be to, APAP tapo impulsu daugeliui kitų scenos menų renginių ir viešųjų festivalių, sausį vykstančių Niujorke.

LŠIC atstovų dalyvavimą pasaulinėje scenos menų vadybos profesionalų konferencijoje-mugėje APAP finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Taip pat skaitykite

Foteliai ir sofos: jų privalumai

Baldaiska.lt foteliai ir sofos – tai daugiau nei baldai; jie įkūnija komfortą ir stilių bet ...