Trečiadienis , 17 rugpjūčio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Mamos už motinystę ir verslumą bus apdovanotos, kol dar jaunos

Mamos už motinystę ir verslumą bus apdovanotos, kol dar jaunos

Šį šeštadienį, gegužės 7 dieną, Paliesiaus dvare (Ignalinos raj.) rengiami pirmieji šalies istorijoje Verslių mamų apdovanojimai‘ 2016 – šventė, skirta pagerbti motinystei ir verslumui. Septyniose kategorijose iš viso nominuota 21 versli mama iš Lietuvos ir lietuvių išeivijos bendruomenių užsienyje.

Pasak Verslių mamų apdovanojimų sumanytojos Skaidrės Vainikauskaitės, portalo verslimama.lt vyr. redaktorės, mintis surengti kitokią nei įprastai šventę mamoms kirbėjo jau seniai. Skambūs, bet dažniausiai tušti ir jau kažkur girdėti žodžiai, dainos per pageidavimų koncertus ir medaliai prezidentūroje už motinystės nuopelnus garbaus amžiaus sulaukusioms mamoms – įprastas Motinos dienos scenarijus. Bet vaikus čia ir dabar auginančios, darbo vietas čia ir dabar kuriančios moterys, mano galva, dėmesio taip pat nusipelno čia ir dabar, o ne senatvėje”, – sako 4 vaikų mama S. Vainikauskaitė.

Monika Navickienė, TS-LKD vykdomoji sekretorė, sveikindama vaikus auginančių verslininkių pagerbimo iniciatyvą, atkreipia dėmesį, kad įvairių tyrimų duomenimis, Lietuvos moterys yra labiausiai išsilavinusios visoje Europos Sąjungoje. „Deja, nepaisant to, darbo rinkoje mūsų moterys išgyvena vis dar pakankamai daug dirbtinų kliūčių: iki šiol moterų ir vyrų gaunamas atlyginimas smarkiai skiriasi, moterims labai sudėtinga derinti įsipareigojimus šeimai ir profesinę karjerą, darbdaviai neskatinami taikyti lanksčių darbo valandų sistemos ir panašiai. Nepaisant to, gerieji verslių mamų pavyzdžiai labai įkvepia ir, tikiu, padės kasmet vis daugiau moterų imtis iniciatyvos ir drąsiai siekti savo svajonių“, – reiškia viltį 2 vaikų mama, prieš pasukdama į politiką dirbusi šeimos versle.

skelbimas

Šiemet verslios mamos bus apdovanotos 7 kategorijose: Auganti versli mama (ikimokyklinio ir (ar) pradinių klasių amžiaus vaikus auginanti mama, verslaujanti trumpiau nei 3 metus), Auginanti versli mama (mama, kurios verslas susijęs su vaiko ir (ar) suaugusiojo asmenybės formavimu, vertybių propagavimu, edukacija, visuomenės gerovės kėlimu), Užaugusi versli mama (brandi versli mama, užauginusi savo vaikus ir verslą tiek, kad patirtimi gali dalintis su jaunesniais verslais), Daugiavaikė versli mama (tris ir daugiau vaikų auginanti versli mama), Versli mama išeivijoje (lietuvė versli mama, su šeima gyvenanti užsienyje ir ten sukūrusi savo verslą), Versli mama prie meno (mama, turinti neformalųjį arba formalųjį meninį išsilavinimą ir iš šių kompetencijų sukūrusi savo verslą), 2016 metų versli mama (pagrindinė nominacija, kurios laureatė visus metus bus pristatoma šiuo titulu kaip verslios mamos etalonas).

Matydami besiklostančią ydingą balsavimo internetu praktiką, kai nugalėtojais tampa tie, kurie sugeba aktyviau veikti socialiniuose tinkluose, apdovanojimų organizatoriai teisę išrinkti laureates patikėjo 5 vyrų komisijai: advokatui Karoliui Rugiui, ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistui, jėzuitui kun. Ryčiui Gurkšniui, Seimo nariui Rokui Žilinskui, „Bendravimo akademijos“ įkūrėjui ir verslo treneriui Vygandui Rutkauskui bei žurnalistui Tomui Čyvui.

Verslių mamų apdovanojimų’ 2016 laureatės bus apdovanotos unikaliais, analogų pasaulyje neturinčiais balso paveikslais „Aqua Lingua”, kurių technologijos autorė, 4 vaikų mama Rita Mickienė, už šį elektroninio turinio sprendimą 2013 m. buvo įvertinta Jungtinių Tautų Pasaulio viršūnių apdovanojimų (World Summit Awards) prizu. Iš balso paveikslų, nuskaičius juose esantį QR kodą, verslioms mamoms kaskart nuskambės vaikų choro atliekama „Lopšinė mamai“.

Visas nominančių sąrašas ir registracija į Verslių mamų apdovanojimų renginį skelbiami portale verslimama.lt: http://www.verslimama.lt/versliu-mamu-apdovanojimai-2016-nominantes-registracija/

Verslių mamų apdovanojimų‘ 2016 pradžia – 17.00 valandą.

Taip pat skaitykite

Kaip lengviau pasirinkti tobulus vestuvinius žiedus

Nekantraujate, kol su savo antrąja puse drauge žengsite prie altoriaus? Jau esate numatę tikslią būsimų ...