Antradienis , 7 gruodžio 2021
Pagrindinis / Verslas / Metalinių laiptų dažymas metalui skirtais dažais

Metalinių laiptų dažymas metalui skirtais dažais

Norite atnaujinti savo metalinius laiptus, tačiau nesate linkę investuoti į visiškai naujus laiptus? Laimei, to daryti jums nėra jokios būtinybės, kadangi šį klausimą labai veiksmingai gali padėti išspręsti metalinių laiptų dažymas metalui skirtais dažais.

Būtina suprasti, kad nors metalas yra labai tvirtas, vis dėlto jis taip pat yra pažeidžiamas, o didžiausi metalo priešai yra drėgmė ir deguonis – akivaizdu, kad pastarųjų mes savo aplinkoje išvengti neturime jokios galimybės. Todėl, kai negalime eliminuoti minėtų veiksnių, metaliniai laiptai turėtų būti padengti metalo dažais, ne tik jiems suteikiant naują ir estetišką išvaizdą, tačiau taip pat ir juos apsaugant bei prailginant jų tarnavimo laiką.

Taigi, kaip turėtų būti dažomi metaliniai laiptai ir kaip užtikrinti, kad jie būtų tinkamai apsaugoti?

Pradėkite nuo pasiruošimo metalo dažymui

Iš tikrųjų metalo dažymas nėra sudėtingas ir varginantis procesas, todėl jums tikrai nereikėtų baimintis, jog darbai užtruks ir teks išeikvoti daug jėgų. Tačiau nepaisant to, metalo dažymui pasiruošti yra būtina. Pradžioje turėtumėte įvertinti ar metalinių laiptų paviršius yra lygus, kadangi yra labai svarbu, jog metalui skirtus dažus galėtumėte tinkamai užtepti ir jie tvirtai laikytųsi. Be to, paprastai metalą patariama ir gruntuoti. Kita vertus, šiuolaikinėje rinkoje yra metalo dažų, kuriuos galima naudoti ir be papildomo paviršiaus gruntavimo.

Žinoma, paviršių, kurį ruošiatės dažyti metalui skirtais dažais, taip pat turėtumėte ir nuvalyti – ant jo neturi būti likę jokių dulkių, rūdžių ar kitų nešvarumų. Tuomet, kai atliksite šiuos darbus, metalinį paviršių turėtumėte pašiaušti jį šlifuodami. Kaip jau buvo minėta, norint pagerinti dažų sukibimą su paviršiumi, paviršių galite gruntuoti (tačiau tai tiesiogiai priklauso nuo pasirinktų metalo dažų).

Metalinių laiptų dažymas

Atlikus jau minėtus darbus ateis metas pirmajam metalo dažų sluoksniui. Jei bus pasirinkti metalo dažai, kuriuos galima tepti ant pliko metalo, jums nereikės naudoti grunto. Priešingu atveju pirmasis ir antrasis sluoksnis turėtų būti būtent grunto, o gruntui išdžiūvus ant jo tepami metalo dažai.

Taip pat skaitykite

Nuotekų siurbliai – kaip išsirinkti?

Nuotekų siurbliai – naudinga prekė, be kurios neapseis nei vienas namas. Dėl to rinktis reikia ...