Ketvirtadienis , 18 balandžio 2024
Pagrindinis / Technologijos / Mobiliųjų telefonų istorija: keli mūsų atmintyje labiausiai įstrigę mobilieji telefonai

Mobiliųjų telefonų istorija: keli mūsų atmintyje labiausiai įstrigę mobilieji telefonai

telefonai

Mobilieji telefonai yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, todėl dažniausiai būna sunku pagalvoti apie gyvenimą be jų. Mobilusis telefonas dabar yra vienas iš pačių geriausių mūsų pagalbininkų, kurio pagalba galime susisiekti su kitais žmonėmis, įamžinti mums brangias akimirkas, apmokėti sąskaitas, užsisakyti prekes, atlikti darbines užduotis ar leisti laisvalaikį.

Begalė žmonių vos tik ryte pramerkę akis skuba patikrinti savo išmanųjį telefoną – ir tai yra puikus įrodymas, kad išmanusis telefonas šiuolaikiniam vartotojui yra vienas iš pagrindinių kasdienio gyvenimo prioritetų. Jie tapo tokiais svarbiais, kad mes nė nesusimąstome, jog jų mūsų gyvenime galėtų nebūti. Tačiau iš tikrųjų mobilieji telefonai nukeliavo labai ilgą kelią, kol tapo neatsiejamais mūsų gyvenimo draugais.

Visa tai prasidėjo 1908 m., kai profesorius Albert Jahnke ir „Oakland Transcontinental Aerial Telephone and Power Company“ teigė sukūrę belaidį telefoną. Tačiau jie buvo apkaltinti apgavyste, nors kiek vėliau kaltinimai buvo atmesti. Praėjus dešimčiai metų, 1918 m. belaidis telefonas buvo išbandytas armijai priklausančiuose traukiniuose – tarp Berlyno ir Zoseno (Vokietijos geležinkelių sistemos). Tuo tarpu 1926 m. telefono paslaugos buvo pasiūlytos tarp Hamburgo ir Berlyno traukiniais keliaujantiems pirmos klasės keleiviams. 1940 m. tapo prieinami rankose laikomi radijo siuntimo-priėmimo aparatai, o kai kurios kompanijos mobiliuosius telefonus pavertė prieinamais automobiliuose.

JAV „Bell Labs“ inžinieriai kūrė sistemą, kuri leistų vartotojams atlikti ir priimti skambučius iš automobilių ir visa tai nulėmė, kad 1946 m. birželio 17 d. buvo pristatytos mobiliosios paslaugos. Jas pradėjo teikti „AT&T“. Galiausiai 1973 m. „Motorola“ kompanijos inžinierius Martin Cooper atliko pirmąjį skambutį iš mobiliojo telefono.

1. „Motorola DynaTAC 8000X“ (1983 m.)

Praėjus dešimtmečiui po atlikto pirmojo skambučio mobiliuoju telefonu, „Motorola“ rinkai pristatė rankose laikomą mobilųjį telefoną. Tuo metu jis kainavo 3995 USD. Juo buvo galima kalbėti 30 min. Jo įkrovimui prireikdavo 10 valandų ir jame galėjo būti saugoma tik 30 numerių. Jis buvo didelis ir svėrė apytiksliai kilogramą.

2. „Motorola MicroTAC 9800X“ (1989 m.)

Tuo metu „Motorola MicroTAC“ buvo mažiausias ir lengviausias telefonas rinkoje. Jis buvo sukurtas taip, kad tilptų kišenėje. Jis buvo „atverčiamo“ modelio mobilusis telefonas, nuo kurio prasidėjo „atverčiamų“ telefonų modelių mada.

3. „Nokia 1011“ (1992 m.)

1992 m. „Nokia“ rinkai pristatė pirmą masinės gamybos GSM telefoną – „Nokia 1011“. Tuomet mobilieji telefonai pradėti naudoti ne tik verslo tikslais. Šis mobilusis telefonas buvo pirmasis, kuriuo buvo galima naudotis bet kur – dėka jame buvusios galimybės prisijungti prie GSM (angl. „Global System for Mobile Communication Network“). Šis modelis svėrė mažiau nei pusę kilogramo, todėl mobilieji telefonai pamažu tapo vis mažesni, lengvesni ir modernesni.

4. „IBM Simon“ (1994 m.)

„IBM Simon“ yra vadinamas pirmuoju kada nors sukurtu išmaniuoju telefonu. Jis buvo pagamintas su liečiamuoju ekranu, iš anksto įrašytomis mobiliosiomis programėlėmis, tokiomis kaip adresų knyga, skaičiuotuvas, kalendorius, skaitmeninė užrašų knygutė, pasaulio laikrodis ir kt. Tačiau, deja, bet galiausiai jis buvo išstumtas iš rinkos, kadangi mobilieji telefonai tapo vis mažesni ir plonesni.

5. „Siemens S10“ (1997 m.)

„Siemens“ 1997 m. pristatė naują „S10“ modelį ir jis neabejotinai buvo ypatingas, kadangi jo ekranas buvo spalvotas. Jame buvo keturios spalvos – raudona, žalia, mėlyna ir balta. Jame taip pat buvo kelios programėlės, tokios kaip telefonų knyga, žadintuvas ir diktofonas. Jis svėrė mažiau nei 200 g.

6. „RIM (BlackBerry) 850“ (1999 m.)

1999 m. „BlackBerry“ į mobiliųjų telefonų rinką žengė su savo pirmuoju telefonu, kurio pavadinimas buvo „RIM 850“. Jis veikė su QWERTY klaviatūra ir juo buvo galima siųsti el. laiškus naudojant internetą. Tačiau, deja, bet jis veikė labiau kaip pranešimų gaviklis nei kaip mobilusis telefonas, nes juo nebuvo galima skambinti.

7. „Nokia 3310“ (2000 m.)

„Nokia“ 2000 m. pristatė savo patį žinomiausią ir „ikoniškiausią“ mobilųjį telefoną „Nokia 3310“. Tai yra vienas iš pačių sėkmingiausių mobiliųjų telefonų pasaulyje, kurio modelių visame pasaulyje buvo parduota net 126 mln. Jame buvo tekstinių žinučių rašymo funkcija, kuri veikė kaip SMS, tačiau vartotojui leisdavo rašyti tris kartus ilgesnes žinutes. Šiame modelyje buvo ir ekrano užsklandos, keičiami skambėjimo tonai ir labai ilgai veikianti baterija. Ir nors „Snake“ žaidimas pirmą kartą pasirodė „Nokia 5110“ modelyje 1997 m., „Snake II“ žaidimas tapo populiarus tik pasirodžius „Nokia 3310“ mobiliojo telefono modeliui. Be to, pasirodžius „Nokia 3310“, labai sparčiai ėmė populiarėti ir telefonų dėklai (https://priedaimobiliems.lt/30-telefonu-deklai), kurie mobiliesiems telefonams suteikdavo naują išvaizdą.

8. „Nokia 1100“ (2003 m.)

Nors šis telefono modelis atrodė, kaip įprastinis mobilusis telefonas, siūlęs tokias funkcijas kaip skambučiai, tekstinės žinutės, žadintuvas ir „Snake II“ žaidimas, nuo jo pasirodymo 2003 m., pasaulyje buvo parduota daugiau nei 250 mln. Jis rinkoje pasirodė tuo pačiu metu, kai joje pasirodė ir telefonai, kurie turėjo kameras, daug mobiliųjų programėlių ir interneto prieigą. Ir nepaisant to, jis vis tiek tapo vienu iš geriausiai parduodamų telefonų visame pasaulyje.

9. „Motorola Razr V3“ (2004 m.)

Geriausiai parduodamas atverčiamo modelio mobilusis telefonas buvo ypatingai plonas, turėjo 3G, VGA kamerą, vaizdo įrašymo funkciją, „Bluetooth“, WAP interneto naršyklę ir atsisiunčiamus MP3 skambėjimo tonus. Tuo metu jis buvo labai populiarus.

10. „Sony Ericsson Walkman W800“ (2005 m.)

2005 m. „Sony“ bendradarbiaudama su „Ericsson“ rinkai pristatė pirmąjį „Walkman“ prekės ženklu pažymėtą mobilųjį telefoną ir tai buvo vienas iš pirmųjų telefonų, kuriame didžiausias prioritetas buvo skiriamas muzikai. Jame buvo integruota 2 megapikselių kamera su vaizdo įrašymo galimybe, „Bluetooth“, atsisiunčiami žaidimai, MP3 tonai, ekrano užsklandos, 3G, WAP naršyklė, 34 MB vidinės atminties (kurią buvo galima padidinti iki 2 GB) ir kt.

11. „The iPhone“ (2007 m.)

Tikriausiai vienas iš pačių svarbiausių išmaniųjų telefonų istorijos etapų buvo laikas, kuomet „Apple“ pristatė savo pirmąjį „iPhone“ išmanųjį telefoną. Kai 2007 m. birželio 29 d. jis pasirodė JAV parduotuvių lentynose, tūkstančiai žmonių išsirikiavo eilėse prie parduotuvių. Kadangi atsirado tokia didžiulė šio išmaniojo telefono paklausa, žiniasklaida šį „iPhone“ ėmė vadinti „Jėzaus telefonu“. Tuo laikotarpiu didžioji dalis mobiliųjų telefonų veikė su fizinėmis klaviatūromis, nedideliais ekranais ir nepatraukliais dizainais, todėl „iPhone“ iš jų gerokai išsiskyrė.

12. „iPhone 3G“ (2008 m.)

Praėjus metams po pirmojo „Apple“ išmaniojo telefono pasirodymo, rinkai buvo pristatytas dar vienas „iPhone 3G“ išmaniojo telefono modelis. Jis veikė su geresne baterija nei jo pirmtakas, turėjo naują operacinę sistemą, naujas funkcijas, tokias kaip GPS ir 3G, ir jis buvo lengviau įperkamas nei pirmasis „iPhone“. Jame taip pat buvo galima įrašyti ir 552 mobiliąsias programėles, atsisiunčiamas iš „App Store“ parduotuvės.

Taip pat skaitykite

DJI FPV dronai

DJI FPV dronai yra vieni iš pažangiausių ir novatoriškiausių dronų dabartinėje rinkoje. Šie dronai sukurti ...