Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Motociklų prekyba: į ką reiktų atkreipti dėmesį

Motociklų prekyba: į ką reiktų atkreipti dėmesį

motociklas

Vos tik pasirodžius pirmiesiems pavasario ženklams, Lietuvos keliuose ima vis daugiau atsirasti tiek lėčiau, tiek beprotišku greičiu skriejančių motociklų. Apie tai, jog, nežiūrint kokią transporto priemonę vairuojame, privalu laikytis saugaus greičio – rodos savaime suprantamas dalykas. Šį kartą apie tai, ką reikia žinoti renkantis motociklą.

Motociklų prekyba siūlo pačius įvairiausius variantus: nuo blizgančių naujutėlaičių galingumu pasižyminčių motociklų iki naudotų dviračių transporto priemonių. Statistika ir naudotomis transporto priemonėmis prekiaujančių įmonių gausa rodo, jog  pirkti naudotą motociklą – vis dar aktualus klausimas daugeliui šios transporto priemonės gerbėjų. Profesionalai ir ne vienerius metus prekiaujantys motociklais prekybininkai, tuo tarpu, pabrėžia, jog bet kokiu atveju yra labai svarbu atkreipti į keletą dalykų, kurie gali lemti ar važinėsime patogiu ir saugiu motociklu.

Jeigu jūsų nevaržo jokie finansiniai apribojimai, rinkitės norimą techniką iš gamintojų atstovų mūsų šalyje. Iš karto turėsite kelionėms paruoštą ir techniškai tvarkingą motociklą. Tuo tarpu, norintiems sutaupyti derėtų atsisukti į motociklų prekybą naudotais gaminiais. Toks pasirinkimas tikrai nenulemia prastos kokybės ir nepatrauklios išvaizdos motociklo. Beje, naudotų transporto priemonių tiekėjai priima ir individualius užsakymus. Mes savo ruožtu pateiksime pagrindinius aspektus, į kuriuos reiktų atidžiau kreipti dėmesį perkant motociklą.

Egzistuoja trys pagrindiniai dalykai, į kuriuos reiktų daugiau sutelkti dėmesio: variklis, važiuoklė ir bendra motociklo išvaizda. Reikėtų pasižiūrėti ar originalios tarpinės, ar variklis neapibėgęs tepalais, ar nesupuvęs duslintuvas, ar jungtys tvarkingos. Būtinai variklį apžiūrėkite iš abiejų pusių. Jeigu kritimo metu buvo pažeistas motociklo variklis, visuomet pastebėsite jo asimetriją, kuri atsiranda dėl suvirinimo darbų. Būtinai derėtų iš anksto aptarti galimus remonto darbus, detalių keitimo variantus ir suteikiamas garantijas. Tokiu būdu apsidrausite nuo būsimų nesklandumų. Nieko keisto, kad naudotą motociklą gali prireikti taisyti ar keisti jos dalis. Tad tos pačios įmonės, kuri parduoda transporto priemonę, įsipareigimas padėti remonto darbuose – didelis privalumas naudoto motociklo pirkėjui.

Nepamirškite patikrinti ir motociklo važiuoklės. Tam reikia, laikant priekinį stabdį, šiek tiek pamaigyti priekines šakes. Jeigu jos yra prastos būklės iškarto pastebėsite, jog šakės susitepalavusios. Sveikos šakės nepalieka jokių žymių. Tai vienas paprasčiausių būdų patikrinti motociklo važiuoklę. Be abejonės, tikriausiai patys daug išmanote apie vienokius ar kitokius motociklų kokybės tikrinimo niuansus, tačiau prekybos vietoje dirbančių specialistų patarimų, kaip pasirinkti ir prižiūrėti šią transporto priemonę, tikrai nereikėtų ignoruoti. Jų žinios ir ilgametė patirtis gali būti labai vertinga informacija ateityje.

Galiausiai patikrinkite bendrą motociklo išvaizdą. Motociklai turi tokią savybę – dažnai griūva, todėl jeigu tai neskausmingos avarijos, tai šiek tiek apibrozdintos motociklų kojelės tikrai neparodo prastos transporto priemonės būklės. Tiesiog dėl tokių menkų pažeidimų jų nieks greitai nekeičia. Todėl turite patys įvertinti ar bendra motociklo išvaizda jus tenkina ar bandysite ieškoti tobulesnio varianto.

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...