Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Muitinės tarpininkai: nuo ko priklauso sandėliavimo paslaugos kaina

Muitinės tarpininkai: nuo ko priklauso sandėliavimo paslaugos kaina

sandėliai

Sandėliavimas yra labai svarbus dalykas, jeigu rūpinatės savo prekių kokybe. Dažnai galvojama, jog šis etapas svarbiausias gamintojui, tačiau jis ne ką mažiau svarbus ir pardavėjui. Ypač, kai nėra nuosavų patalpų, kuriose būtų galima laikyti prekes. Tuomet praverčia sandėliavimo paslaugos, teikiamos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Muitinės tarpininkai yra vieni tų, kuriems ši paslauga itin aktuali ir reikalinga. Dažnai klausiama, nuo ko priklauso tokių paslaugų kaina. Ji skaičiuojama pagal kelis svarbius kriterijus.

Kiek laiko saugosite?

Sandėliavimas gali būti tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis. Dažniausiai tai priklauso nuo to, kiek prekių Jums reikia saugoti ir kaip ilgai Jums bus reikalinga paslauga. Skirtingos kompanijos skirtingai numato ilgalaikio ir trumpalaikio saugojimo terminus, todėl kiekvienu atveju naudinga to pasiteirauti paslaugų tiekėjo. Tačiau verta žinoti, kad kuo ilgesnis yra prekių saugojimo terminas, tuo pigiau kainuoja ši paslauga.

Kaip laikysite?

Sandėliavimo patalpose prekės gali būti laikomos specialiuose stelažuose arba tvarkingai sudėtos ant žemės, apsaugant jas nuo drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių. Į lentynas ir stelažus sudėtas prekes patogu laikyti tuo atveju, jeigu Jums reikalinga ilgalaikė sandėliavimo paslauga ir kurį laiką priėjimo prie prekių Jums nereikės. Tačiau pavyzdžiui, jeigu prekes reguliariai reikia skaičiuoti ar tikrinti, geriau rinktis tokį laikymo būdą, kuris leis prieiti prie prekių dažniau. Taip pat tai svarbu tais atvejais, kai užsakoma prekių apžiūra ir inventorizacija.

Dar vienas kainos faktorius yra sandėlio tipas. Įvairūssandėliavimo paslaugos tiekėjai siūlo klientams prekes laikyti arba bendrame, arba atskirame sandėlyje. Dažniausiai būtent atskiras sandėlis yra brangesnė paslauga. Todėl naudinga iš anksto pasidomėti, kokių tipų sandėlius siūlo konkreti kompanija. Nes susižavėjus pigiu kainos pasiūlymu gali tekti nusivilti sužinojus, kad iš tiesų sandėliavimo paslaugas teikianti bendrovė negali pasiūlyti tokių sąlygų, kurios Jums reikalingos.

Kokias prekes galima sandėliuosite?

Nuo to, kokias prekes reikia sandėliuoti, taip pat priklauso jų sandėliavimo paslaugos kaina. Pavyzdžiui, pigiau kainuoja tokių prekių sandėliavimas, kuris nereikalauja papildomų išlaidų ir sąlygų. Tačiau jeigu tai yra prekių produktai ar kitos prekės, kurioms reikalingos specialios aplinkos sąlygos ir temperatūros reguliavimas, tuomet ir tokio sandėlio nuoma kainuos brangiau. Taip pat papildomai gali tekti sumokėti už specialios įrangos nuomą ir reguliarią prekių apžiūrą bei ataskaitų pateikimą. Už papildomą mokestį galite užsisakyti daugiau sąlygų. Pavyzdžiui, tai gali būti galimybė bet kokiu metu sužinoti prekių likutį, taip pat prekių atsiėmimas be įspėjimo, prekių draudimas ar net prekių pristatymas. Muitinės tarpininkai ir kiti logistikos srities specialistai gali papasakoti kur kas daugiau.

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...