Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Neįprastos laidojimo tradicijos iš viso pasaulio

Neįprastos laidojimo tradicijos iš viso pasaulio

Daugeliui mūsų visos laidotuvės būna labai panašios. Artimieji, draugai ir pažįstami atkeliauja į laidojimo namus, apsilanko šarvojimo salėje, pagerbia mirusį ir išreiškia užuojautą jo artimiesiems. Taip pat sudalyvaujama mišiose, o galiausiai keliaujama į kapines, kur velionis yra palaidojamas. Po laidotuvių vyksta gedulingi pietūs, kuriais yra užbaigiamas atsisveikinimas su mirusiu artimuoju. Tačiau tokios laidotuvės yra įprastos būtent mums. Kai kuriose kitose pasaulio šalyse laidojimo tradicijos yra visiškai kitokios.

Laidotuvių praktika yra giliai įsišaknijusi kiekvienoje kultūroje, o visame pasaulyje gyvuojančios labai skirtingos laidojimo tradicijos atspindi pačias įvairiausias religijas ir vertybes. Todėl siūlome susipažinti su kai kuriomis labai neįprastomis laidojimo tradicijomis iš viso pasaulio.

Naujojo Orleano džiazo laidotuvės

Tai yra vienas iš tipiškiausių Naujojo Orleano (Luizianos) vaizdų: iš pirmo žvilgsnio pakankamai nuobodi ir džiazo atspalvio turinti laidotuvių procesija. Sujungus Vakarų Afrikos, Prancūzijos ir Afrikos bei Amerikos tradicijas į vieną visumą, laidotuvės Naujajame Orleane atranda unikalią pusiausvyrą tarp džiaugsmo ir sielvarto, kuomet gedėtojus tokios procesijos metu lydi džiazuojanti grupė. Tokia grupė groja liūdnomis gaidomis, o tuomet, kai velionis yra palaidojamas, jie imasi groti linksmesne nata. Katarsiniai šokiai įprastai yra dalis laidotuvių, tokiu būdu pagerbiant mirusįjį.

Pietų Korėjos laidojimo „karoliukai“

Pietų Korėjos įstatymai, kurie buvo išleisti 2000 m., reikalauja, kad kiekvienas palaidojęs mirusįjį artimąjį, po 60 metų kapavietę pašalintų. Dėl sparčiai mažėjančios kapinių erdvės Pietų Korėjoje ir dėl tokio šalyje priimto įstatymo dabar vis daugiau žmonių yra linkę pasirinkti kremavimą. Tačiau vis dėlto, ne kiekviena šeima renkasi savo mirusį artimąjį kremuoti. Kelios Pietų Korėjoje veikiančios kompanijos siūlo neįprastą paslaugą. Jie velionio palaikus suspaudžia į turkio, rožinės ar juodos spalvos „karoliukus“. Tuomet velionio giminaičiai juos laiko savo namuose.

Filipinų mirties tradicijos

Daugelis Filipinuose gyvenančių etninių grupių turi unikalią laidojimo praktiką. Benguet, kurie gyvena šiaurinėje Filipinų dalyje, mirusiajam užriša akis ir pastato juos šalia pagrindinio įėjimo į namus. Tuo tarpu Tinguian žmonės mirusiojo kūną pasodina ant kėdės, aprengia jį pačiais geriausiais savo turimais drabužiais ir tarp lūpų mirusiajam įdeda uždegtą cigaretę. Netoli Manilos gyvenantys Caviteño savo mirusius artimuosius laidoja tuščiame medžio kamiene. Kuomet kas nors ima sunkiai sirgti, artimieji pasirenka medį, kuriame galiausiai žmogus bus palaidotas. Apayo, kurie gyvena šiaurinėje dalyje, laidoja mirusiuosius po virtuve.

Aplinkai draugiškos (arba „žalios“) laidotuvės

Nors aplinkai draugiškos (aplinką tausojančios) arba dar kitaip vadinamos „žalios“ laidotuvės vis dažniau pasirenkamos daugelyje pasaulio šalių, Jungtinėse Amerikos Valstijose jos pastaruoju metu sulaukia bene didžiausio dėmesio. Tokio sprendimo atveju yra praleidžiamas velionio balzamavimo procesas, tradiciniai sprendimai, kurių atveju naudojamas betonas, pakeičiamas savaime suyrančiais iš gluosnio supintais karstais, kurie galiausiai lengvai suyra žemėje. Taip pat vis dažniau pastebimas ir dar vienas labai neįprastas sprendimas. Kompanija „Eternal Reefs“ gali suspausti velionio palaikus į sferos formą, kuri vėliau pritvirtinama prie po vandeniu esančio rifo, tokiu būdu suteikiant buveinę jūroje gyvenantiems gyvūnams.

Ganos fantastiniai karstai

Ganoje žmonės nori būti palaidoti karstuose, kurie simbolizuoja jų darbą arba tai, ką jie labiausiai mylėjo. Pastaruosius taip vadinamus „fantastinius karstus“ neseniai išpopuliarino „Buzzfeed“, kurie pasauliui parodė ne vieną tokio „fantastinio karsto“ nuotrauką – nuo „Mercedes-Benz“ formos karsto, skirto verslininkui, iki didžiulio žuvies formos karsto, skirto žvejui.

Informacija dalinasi: https://www.kapu.lt/paslaugos/kapavieciu-tvarkymas/

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...