Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Verslas / Panevėžio miesto šventėje – moderniai pateiktas vintažinis cirkas filme “Viskas dėl šou”

Panevėžio miesto šventėje – moderniai pateiktas vintažinis cirkas filme “Viskas dėl šou”

Šį penktadienį, rugsėjo 9 dieną 22.30 valandą, visi panevėžiečiai, susirinkę į Laisvės aikštę, galės patirti užburiančią kino magiją – po atviru dangumi bus rodomas filmas “Viskas dėl šou”. Filme įspūdingi praėjusio šimtmečio cirko ir kabaretų vaizdai sukasi pagal modernią kultinės grupės “Sigur Ros” muziką. Projektas “Kino karavanas” atveš šį filmą į Aukštaitijos sostinę ir tai bus puikus Panevėžio miesto šventės pirmosios dienos vintažinis akcentas.

Šiais metais Panevėžyje tai kas sena, atgims naujai, nes 513-ojo gimtadienio šventės tema – vintažas. Todėl jau tradicija tapusiame renginyje kine po atviru dangumi kino centras „Garsas“ kartu su festivalio „Kino Pavasaris“ organizuojamu projektu „Kino karavanas“ panevėžiečius ir miesto svečius kvies leistis į nepaprastą kelionę atgal į praeitį su islandų režisieriumi Benediktu Erlingssonu  jo žaviu filmu.

Viskas dėl šou_
Viskas dėl šou

„Originalus muzikinis cirko, karnavalo, vodevilio kronikų filmas, žiūrimas dideliame ekrane ir kokybišku garsu, suteiks nepamirštamus įspūdžius. Vaizdo, garso, azarto ir drąsos simfonija. Islandų režisieriaus atrinktus pasirodymus lygiai taip pat įdomu stebėti antrą ir net trečią kartą, atkreipiant dėmesį į vis naujus dalykus“, – filmą komentuoja vyriausiasis „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Apie filmą „Viskas dėl šou“ („The Show of Shows“, rež. Benedikt Erlingsson, Islandija, 77 min., N-13)

Per kaimus ant ratų keliaujantis cirkas. Stilingas muzikinis kabaretas. Spalvingas vodevilis. Senoviški pasirodymai mugėse. Pavojingi gyvybei triukai. Keistuolių pasirodymai. Azartiški gyvūnų atrakcionai. Jurijaus Nikulino klounada. Daug daug kitokių smagių, kvapą gniaužiančių, neįtikėtinų, stebuklingų, stulbinamų, retai kur bematytų siurprizų. Ir, žinoma, kultiniai „Sigur Ros“. Pats laikas pasimėgauti puikiausiu šou planetoje. Benediktas Erlingssonas užsidarė Šefildo universiteto nacionaliniame archyve ir išrinko filmuotą medžiagą apie keisčiausius, azartiškiausius, sumaniausius, rizikingiausius, įspūdingiausius numerius, kuriuos atliko drąsūs, išradingi artistai iš iškiliausių cirko menui ir verslui atsidavusių šeimų. Režisierius sukūrė filmą vien tik iš archyvinių ir istorinių kadrų, nerealiausių ištraukų, suteikiančių nepaprastą progą sugrįžti į praeitį. Bendradarbiaudami su kompozitoriumi Hilmaru Örnu Hilmarssonu, muziką sukūrė Georgas Holmas ir Orri Pállas Dýrasonas iš kultinės grupės „Sigur Ros“, jiems pritaria Pietų Islandijos nacionalinis choras

Filmo „Viskas dėl šou“ anonsas:

4 mėnesiai, 23 miestai, 50 seansų

Keturis mėnesius – nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos – 23-ų šalies miestų gyventojai  kviečiami į nemokamas tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu mastu puikiai įvertintų juostų peržiūras. Iš viso per minėtą laikotarpį bus parodyta 15 skirtingų filmų, įvyks 50 seansų.

Drauge su „Kino karavano“ pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ organizuojamuose edukaciniuose seansuose lankosi ir filmus pristato autoritetingi mūsų šalies kino apžvalgininkai, kritikai ir „Kino pavasario“ programos sudarytojai.

Apie „Kino karavaną“

Trečią kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Per keturis mėnesius planuojama aplankyti 23 miestus, parodyti 15 skirtingų filmų ir surengti virš 50 seansų. Šiemet „Kino karavanui“ dovanoti kiną gausiam skaičiui regionų gyventojų padeda pagrindinis projekto partneris „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“

Taip pat skaitykite

Darbo vietos komforto ir produktyvumo didinimas: oro kondicionierių privalumai biurams

Dinamiškoje ir sparčiai besikeičiančioje šiuolaikinių darbo vietų aplinkoje komfortiškos ir palankios atmosferos palaikymas yra labai ...