Trečiadienis , 26 sausio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Šaldytuvo ir indaplovės pirkimo vadovas

Šaldytuvo ir indaplovės pirkimo vadovas

Pasirinkus tinkamus didesnių gabaritų virtuvės buitinės technikos prietaisus, galima gerokai lengviau atrasti savo vietą virtuvėje. Nuo šaldytuvo, kuris kasdien padeda išsaugoti mūsų maisto produktų šviežumą, iki indaplovės, kuri palengvina virtuvės indų plovimą – visa tai yra mūsų kasdienio gyvenimo pagalbininkai.

Šiame straipsnyje pateiksime jums keletą patarimų, kurie turėtų palengvinti šaldytuvo ir indaplovės pasirinkimą.

Į ką atsižvelgti renkantis pagrindinius buitinės technikos prietaisus

  1. Buitinės technikos prietaisų dydis: Buitinės technikos prietaisai būna pačių įvairiausių dydžių ir formų – galinčių atitikti tiek didelės šeimynos, tiek ir vos vieno žmogaus poreikius. Buitinės technikos prietaisams skirtos erdvės išmatavimai nėra vienintelis svarbus veiksnys, apie kurį vertėtų pagalvoti, kai yra kalbama apie skirtingų modelių dydžius. Jūs taip pat turėtumėte įvertinti ir virtuvės durų plotį bei aukštį, koridoriaus išmatavimus ir kt., pro kuriuos bus transportuojami naujai įsigyti buitinės technikos prietaisai.
  2. Funkcionalumas ir galimybės: Jūsų šeimos gyvenimo būdas ir valgymo įpročiai taip pat labai tiesiogiai paveikia ir buitinės technikos prietaisų funkcionalumą. Pavyzdžiui, jei jūs visuomet stengiatės valgyti šviežią maistą, temperatūros kontroliavimas jūsų šaldytuvo skirtinguose skyriuose taptų būtinybe. Tuo tarpu, jei jūs mėgstate gaminti įmantrius ir labai gurmaniškus patiekalus, didžiulė viryklė ar didesnių išmatavimų kaitlentė galėtų suteikti daugiau patogumo. Taip pat šiandien daugybė visame pasaulyje puikiai žinomų gamintojų siekia sukurti kaip įmanoma technologiškai pažangesnius buitinės technikos prietaisus, todėl Wi-Fi galimybė ir įvairios papildomos programėlės, kurios paverčia mūsų kasdienybę dar paprastesne, taipogi gali efektyviai pasitarnauti sukantis virtuvėje.
  3. Efektyvumo rodikliai: Jei jūs norite, kad jums tenkančios suvartojamos elektros energijos sąskaitos taptų mažesnės ir taip pat jūsų namuose naudojami buitinės technikos prietaisai mažiau kenktų mus supančiai aplinkai, turėtumėte orientuotis į buitinę techniką, kuri pasižymi aukštais energijos taupymo rodikliais. Šiuo atveju „EnergyStar“ reitingas turėtų gerokai palengvinti jūsų pasirinkimą.
  4. Dizainas ir spalva: Pati smagiausia dalis yra pasirinkti savo naujos buitinės technikos prietaisų dizainą ir spalvas, tačiau sprendžiant šiuos klausimus taip pat reikėtų atsižvelgti į keletą praktinių veiksnių. Pavyzdžiui, jei jūs auginate mažamečius vaikus, būtų pravartu atsižvelgti ir į medžiagų, iš kurių yra pagaminti buitinės technikos prietaisai, priežiūros ypatumus. Nerūdijančio plieno buitinės technikos prietaisai gali pasiūlyti labai ilgą tarnavimo laiką, didelę skirtingų spalvų įvairovę ir lengvą priežiūrą, tačiau taip pat yra galimybė rinktis ir kitas medžiagas, atsižvelgiant į savo poreikius. Be to, daugybė buitinės technikos prietaisų taipogi gali būti integruojami į bendrą virtuvės interjerą, tokiu atveju pačių prietaisų išorę paslepiant po durelėmis.

Šaldytuvai

Kiekviena virtuvė turi šį tą bendro ir tai yra šaldytuvas. Nepaisant to, ar tai yra nedidelis bazines funkcijas siūlantis šaldytuvas, ar šaldytuvo modelis, kuris pasižymi moderniausiomis technologijomis ir didžiausiu funkcionalumu, tai yra buitinės technikos prietaisas, be kurio nei vienas iš mūsų negalėtume išsiversti nei vienos dienos. Renkantis naują šaldytuvą, turėtumėte pagalvoti apie jo dydį, galimybes, efektyvumą ir dizainą. Tam, kad būtų paprasčiau pasirinkti, žemiau pateikiame skirtingų šaldytuvų rūšis.

Šaldytuvas su apačioje esančiu šaldikliu

Daugelyje Europos šalių (taip pat ir Lietuvoje) šaldytuvai su apačioje esančiu šaldikliu yra laikomi tradiciniais ir populiariausiais. Tai yra labai patogus šaldytuvo modelis, kadangi visi pagrindiniai maisto produktai yra pasiekiami labai paprastai. Atsižvelgiant į tai, kad šaldytuvu yra naudojamasi dažniau nei šaldikliu, toks šaldytuvo modelis yra patogesnis.

Šaldytuvas su viršuje esančiu šaldikliu

Šis šaldytuvo tipas yra labai populiarus Vakaruose. Skirtingai nei jau minėto Europoje populiaraus šaldytuvo atveju, šaldiklis pastaruosiuose šaldytuvuose yra įmontuotas viršuje. Įprastai tokių šaldytuvų modeliai pasižymi žemesne kaina. Taip pat tokie šaldytuvai būna pačios įvairiausios talpos, todėl juos galima pritaikyti tiek vieno žmogaus poreikiams, tiek ir didelei šeimynai.

Šaldytuvas su prancūziško tipo durimis

Šaldytuvų su prancūziško tipo durimis modeliai turi trejas duris: dvi yra skirtos šaldytuvui, o vienos – šaldikliui, kuris yra apatinėje dalyje. Toks šaldytuvo išplanavimas fiziškai ir vizualiai yra patogesnis, todėl reikalingus maisto produktus pasiekti tampa paprasčiau. Be to, tokiuose šaldytuvuose yra platesnės lentynos, kuriose telpa daugiau maisto produktų.

Dviejų durų šaldytuvas

Tokiuose šaldytuvuose įprastai atvėrus dešinėje pusėje esančias duris yra matomas šaldytuvas, o kairėje – šaldiklis. Tai reiškia, kad tuomet abiejose pusėse (tiek šaldytuve, tiek ir šaldiklyje) lentynos būna siauresnės. Tačiau siauresnės durys taip pat palengvina naudojimąsi šaldytuvu ir puikiai tinka nedidelio ploto virtuvėse.

Keturių durų šaldytuvas

Pastaruoju metu keturių durų šaldytuvai tampa vis populiaresni ir rinkoje kiekvienais metais pasirodo vis daugiau tokio tipo šaldytuvų modelių. Tokio tipo šaldytuvai nėra tokie gilūs kaip kitų jau minėtų tipų šaldytuvai, todėl, kai jie yra pastatomi virtuvėje, įprastai labai lengvai įsilieja į bet kokios virtuvės interjerą. Tai reiškia, kad jie tampa labai panašūs į įmontuojamus šaldytuvus (taip pat ir savo kaina). Tokių šaldytuvų abiejose pusėse esančių lentynų plotis yra didesnis nei dviejų durų šaldytuvuose, kadangi tokiu būdu yra kompensuojamas mažesnis gylis. Durų konfigūracija kiekvieno modelio atveju gali būti skirtinga.

Įmontuojamas šaldytuvas

Jei jūs ieškote šaldytuvo, kuris visiškai nebūtų matomas jūsų virtuvėje, tuomet įmontuojamas šaldytuvas yra būtent tai, ko jūs ieškote. Tokie šaldytuvai yra įmontuojami į jiems skirtas spintas, puikiai įsiliejant į bendrą virtuvės interjerą. Todėl pasirinkus įmontuojamą šaldytuvą, jis atrodo taip, lyg būtų dar viena virtuvės spintelė. Žinoma, tokiais atvejais įprastai tenka susitaikyti, kad dėl gražesnio virtuvės interjero bus paaukota šiek tiek šaldytuvo talpos, kadangi dauguma įmontuojamų šaldytuvų būna siauresni ir ne tokie gilūs.

Indaplovės

Pagrindinė kiekvienos indaplovės (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovi%c5%b3-remontas/) paskirtis yra plauti indus, tačiau taip pat yra kelios papildomos galimybės, apie kurias vertėtų pagalvoti prieš pasirenkant šį pravartų ir šiandien daugelyje virtuvių aptinkamą buitinės technikos prietaisą. Dauguma prieinama kaina pasižyminčių šiuolaikinių indaplovių indus plauna lygiai taip pat efektyviai kaip ir aukščiausios klasės indaplovių modeliai, todėl jūsų sprendimas renkantis indaplovę daugiausiai priklausys nuo indų plovimo laiko, tylumo, funkcionalumo, dizaino ir kainos.


Įmontuojama indaplovė

Įmontuojamos indaplovės yra vienos populiariausių ir pasižymi didžiausiu skirtingų funkcijų asortimentu bei plačiu kainų diapazonu. Jas galima įmontuoti bet kuriame virtuvės interjere. Šio tipo indaplovės turi tradiciškai atsidarančias dureles, t.y. nusileidžiančias iš viršaus į apačią. Kai kuriuose modeliuose valdymas yra paslėptas ant durelių viršaus.

Kompaktinė indaplovė

Šio tipo indaplovės veikia lygiai taip pat kaip ir įmontuojamos indaplovės, kartu siūlančios ir tokias pačias funkcijas. Pagrindinis skirtumas yra dydis. Pastarosios indaplovės yra mažesnių išmatavimų, todėl jos tampa puikiu pasirinkimu mažesnio ploto virtuvėse.

Dviejų dalių indaplovės ištraukiamais stalčiais

Dviejų dalių indaplovės suteikia daugiau lankstumo, kai yra plaunami indai. Kiekvienas indaplovės skyrius gali būti naudojamas atskirai. Be to, jos atveju nereikia taip žemai pasilenkti tam, kad būtų galima ja pasinaudoti. Jos lengvai telpa standartinėje erdvėje, kurioje telpa ir įmontuojamos indaplovės.

Taip pat skaitykite

Masažai Panevėžyje gydo ir padeda jaustis žvaliau

Mūsų kūną bei mintis gydo ne tik vaistai, bet ir prisilietimai. Būtent todėl masažai Panevėžyje ...